Таг: дерби

КАМЕНУВАН АВТОБУС СО НАВИВАЧИ НА РАБОТНИЧКИ ПО МЕЧОТ СО МЗТ СКОПЈЕ

КАМЕНУВАН АВТОБУС СО НАВИВАЧИ НА РАБОТНИЧКИ ПО МЕЧОТ СО МЗТ СКОПЈЕ

Автобус кој превезувал навивачи на кошаркарскиот клуб Работнички вечерва е каменуван близу хотелот „Хилтон“ во Аеродром, по дерби мечот со МЗТ Скопје ...
ГАЗДАТА НА ПАОК СО ПИШТОЛ ВЛЕТА НА ТЕРЕН И ГО ПРЕКИНА ДЕРБИТО СО АЕК

ГАЗДАТА НА ПАОК СО ПИШТОЛ ВЛЕТА НА ТЕРЕН И ГО ПРЕКИНА ДЕРБИТО СО АЕК

Големото дерби на грчкиот фудбал помеѓу ПАОК и АЕК беше прекинато во самиот финиш на средбата во Солун, откако претседателот на солунскиот клуб влета ...
2 / 2 НАПИСИ