Таг: деца

1 21 22 23 24 25 27 230 / 261 НАПИСИ
ОСЛОБОДЕНИ ОД ПАРТИЦИПАЦИЈА ЗА ЛЕКУВАЊЕ 20.000 ДЕЦА ОД СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА

ОСЛОБОДЕНИ ОД ПАРТИЦИПАЦИЈА ЗА ЛЕКУВАЊЕ 20.000 ДЕЦА ОД СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА

Децата чии семејства добиваат социјална парична се ослободени од партиципација за здравствени услуги. Тие бесплатно ќе се лекуваат во сите јавни здрав ...
ЗАКОНИТЕ НЕ ГИ ПРЕПОЗНАВААТ ДЕЦАТА СО ДИСЛЕКСИЈА

ЗАКОНИТЕ НЕ ГИ ПРЕПОЗНАВААТ ДЕЦАТА СО ДИСЛЕКСИЈА

Еден од десет луѓе на планетата има дислексија, а нашата земја, според истражувањето спроведено од Здружението за дислексија „Ајнштајн“ во рамките на ...
ДЕЦА КОИ ИГРАЛЕ ФУДБАЛ ВО ДВОРОТ СПАСИЛЕ УЧИЛИШТЕ ВО СТРУГА ОД ПОПЛАВА

ДЕЦА КОИ ИГРАЛЕ ФУДБАЛ ВО ДВОРОТ СПАСИЛЕ УЧИЛИШТЕ ВО СТРУГА ОД ПОПЛАВА

Брзата реакција на групата деца кои играле фудбал во дворот на основното училиште „Јосип Броз Тито“ во Струга не само што го спасиле училиштето од пог ...
ДЕЦАТА НЕ ГИ ПРИМИВ ДА МИ ПЕАТ ВЕРСКИ ПЕСНИ, АВТОБУСИТЕ ЌЕ СИ ГИ ПЛАТАТ ОРГАНИЗАТОРИТЕ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

ДЕЦАТА НЕ ГИ ПРИМИВ ДА МИ ПЕАТ ВЕРСКИ ПЕСНИ, АВТОБУСИТЕ ЌЕ СИ ГИ ПЛАТАТ ОРГАНИЗАТОРИТЕ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

Организаторите на манифестацијата „Бадникови поворки“ ќе си платат за користењето на автобусите на ЈСП„Скопје“, рече градоначалникот Петре Шилегов. ...
НЕ ГЛЕДАМ ЗЛОУПОТРЕБА НА ДЕЦА, ИНИЦИЈАТИВАТА Е ОД РОДИТЕЛИТЕ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ ЗА БАДНИКОВАТА ПОВОРКА

НЕ ГЛЕДАМ ЗЛОУПОТРЕБА НА ДЕЦА, ИНИЦИЈАТИВАТА Е ОД РОДИТЕЛИТЕ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ ЗА БАДНИКОВАТА ПОВОРКА

Нема политичка и верска злоупотреба на децата кои вчера учествуваа во Бадниковата поворка, а некои од нив пееја црковни песни и пред зградите на локал ...
ДЕЦАТА САМИ ИЗРАЗИЛЕ ЖЕЛБА ДА МУ ПЕАТ ЦРКОВНИ ПЕСНИ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР, СООПШТИ ОПШТИНАТА

ДЕЦАТА САМИ ИЗРАЗИЛЕ ЖЕЛБА ДА МУ ПЕАТ ЦРКОВНИ ПЕСНИ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР, СООПШТИ ОПШТИНАТА

Децата кои на Бадник пееја верски песни пред градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ дошле пред Општината по своја желба. „Деца, кои сами ...
ПЛАЧЕМЕ ОД ГЛАД, ВЕЛИ САМОХРАНА МАЈКА СО ТРИ ДЕЦА, ШТО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ДОМ ВО КУМАНОВО

ПЛАЧЕМЕ ОД ГЛАД, ВЕЛИ САМОХРАНА МАЈКА СО ТРИ ДЕЦА, ШТО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ДОМ ВО КУМАНОВО

Самохрана мајка со три мали деца ќе остане на улица ако за дваесетина дена не обезбеди пари да плати кирија, и не го продолжи договорот за станот во к ...
АКЦИЈА ЕЛКА НА ХУМАНОСТА ЗА СОБИРАЊЕ НОВОГОДИШНИ ПОДАРОЦИ ЗА СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА ВО СИТИ МОЛ

АКЦИЈА ЕЛКА НА ХУМАНОСТА ЗА СОБИРАЊЕ НОВОГОДИШНИ ПОДАРОЦИ ЗА СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА ВО СИТИ МОЛ

Дигиталната редакција САКАМДАКАЖАМ.МК е меѓу 12-те медиуми кои од денеска ја почнаа големата новогодишна хуманитарна акција Елка на хуманоста, со која ...
82 ЖЕНИ И 41 ДЕТЕ ПРИЈАВИЛЕ ДЕКА СЕ ЖРТВИ НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ВО ПРВИОТ СЕМЕЕН ЦЕНТАР НА ГРАД СКОПЈЕ

82 ЖЕНИ И 41 ДЕТЕ ПРИЈАВИЛЕ ДЕКА СЕ ЖРТВИ НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ВО ПРВИОТ СЕМЕЕН ЦЕНТАР НА ГРАД СКОПЈЕ

82 жени годинава пријавиле дека се жртви на семејно насилство во Првиот семеен центар на Град Скопје. Оваа е бројка е поголема од лани, што според над ...
70 ОТСТО ОД ПАЦИЕНТИТЕ СО РЕТКИ БОЛЕСТИ СЕ ДЕЦА, БОЛНИТЕ БАРААТ ДРЖАВАТА ДА ИМ ОБЕЗБЕДИ ЛЕКОВИ

70 ОТСТО ОД ПАЦИЕНТИТЕ СО РЕТКИ БОЛЕСТИ СЕ ДЕЦА, БОЛНИТЕ БАРААТ ДРЖАВАТА ДА ИМ ОБЕЗБЕДИ ЛЕКОВИ

Без терапија се околу 40 отсто од регистрираните пациенти со ретки болести во земјава, според статистичките податоци од Министерството за здравство. Д ...
1 21 22 23 24 25 27 230 / 261 НАПИСИ