Таг: Џастин Трудо

1 212 / 12 НАПИСИ
КАНАДА ЌЕ ИМ ИСПЛАТИ 85 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЖРТВИТЕ ОД ПРОГОНОТ НА ХОМОСЕКСУАЛЦИТЕ

КАНАДА ЌЕ ИМ ИСПЛАТИ 85 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЖРТВИТЕ ОД ПРОГОНОТ НА ХОМОСЕКСУАЛЦИТЕ

Канадската влада ќе исплати 85 милиони долари за да ги обесштети жртвите на таканаречениот прогон на хомосексуалците, дискриминација од страна на држа ...
И ТРУДО ГО ОСУДИ НАПАДОТ НА ПРАТЕНИЦИТЕ И ГО ПРИЗНА ТАЛАТ

И ТРУДО ГО ОСУДИ НАПАДОТ НА ПРАТЕНИЦИТЕ И ГО ПРИЗНА ТАЛАТ

Канада даде поддршка за изборот на Талат Џафери за собраниски спикер како позитивен чекор кон решавање на политичката блокада во Македонија и го охраб ...
1 212 / 12 НАПИСИ