Таг: Џејмс Матис

1 2 10 / 13 НАПИСИ
КУМ 4

КУМ 4

1 Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг фучи на безобразието на ВМРО-ДМПНЕ, а премиерот Зоран Заев уште глуми наивност. Вели дека ќе разговара ...
РЕФЕРЕНДУМИТЕ СЕ НЕПРЕДВИДЛИВИ, НО СЕ ШАНСА ЗА ЛУЃЕТО ДА ЈА ПРОМЕНАТ ИДНИНАТА, ВЕЛИ БРИТАНСКАТА АМБАСАДОРКА ГАЛОВЕЈ

РЕФЕРЕНДУМИТЕ СЕ НЕПРЕДВИДЛИВИ, НО СЕ ШАНСА ЗА ЛУЃЕТО ДА ЈА ПРОМЕНАТ ИДНИНАТА, ВЕЛИ БРИТАНСКАТА АМБАСАДОРКА ГАЛОВЕЈ

Амбасадорката на Велика Британија во Македонија, Рејчел Галовеј, која од  јули ја презеде службата во Скопје се сретна со екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК н ...
КАКО ШТО ГЛАСАВТЕ ЗА СЛОБОДА ВО 1991, СЕГА ГЛАСАЈТЕ ЗА ЕДНА НОВА ИДНИНА, КАЖА МАТИС ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

КАКО ШТО ГЛАСАВТЕ ЗА СЛОБОДА ВО 1991, СЕГА ГЛАСАЈТЕ ЗА ЕДНА НОВА ИДНИНА, КАЖА МАТИС ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис вели дека референдумот на 30 септември е најважното гласање во историјата на македонската нација и дека ...
НЕМАМ ДОКАЗИ ДЕКА РУСИЈА СО ЛАЖНИ ВЕСТИ ВЛИЈАЕ ВРЗ РЕФЕРЕНДУМОТ, ИЗЈАВИ ЗАЕВ

НЕМАМ ДОКАЗИ ДЕКА РУСИЈА СО ЛАЖНИ ВЕСТИ ВЛИЈАЕ ВРЗ РЕФЕРЕНДУМОТ, ИЗЈАВИ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев вели дека тој нема докази да каже дека Русија или било која земја влијае со лажни вести врз референдумот за името. „Ние сакаме ...
МАТИС СЛЕТА ВО СКОПЈЕ

МАТИС СЛЕТА ВО СКОПЈЕ

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис утринава слета на Скопскиот меѓународен аеродром и беше пречекан од министерката за одбрана Радмила Шеке ...
ЧЛЕНСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО Е НАЈЛОШИОТ КОШМАР НА РУСИЈА, КАЖА ПОРТПАРОЛОТ НА ПЕНТАГОН ПРЕД ПОСЕТАТА НА НЕГОВИОТ ШЕФ МАТИС НА СКОПЈЕ

ЧЛЕНСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО Е НАЈЛОШИОТ КОШМАР НА РУСИЈА, КАЖА ПОРТПАРОЛОТ НА ПЕНТАГОН ПРЕД ПОСЕТАТА НА НЕГОВИОТ ШЕФ МАТИС НА СКОПЈЕ

Кога ќе дојде денеска во Скопје, американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис ќе ги повика македонските граѓани да гласаат на референдумот и, исто та ...
ЧАДОР И СЕНДВИЧ

ЧАДОР И СЕНДВИЧ

1 Што ти е типичен Македонец, претставник на библиска Македонија. Цел живот си умислуваш дека си центар на светот. И во моментот кога главните светски ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА САД МАТИС ДОАЃА СПЕЦИЈАЛНО САМО ВО СКОПЈЕ НА ЕДЕН ДЕН, ЗАГРИЖЕН ЗА РУСКАТА ПАКOСТ

МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА САД МАТИС ДОАЃА СПЕЦИЈАЛНО САМО ВО СКОПЈЕ НА ЕДЕН ДЕН, ЗАГРИЖЕН ЗА РУСКАТА ПАКOСТ

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис викендов ќе дојде од Пентагон во Скопје во специјална еднодневна посета, за да ја поддржи Македонија пре ...
АМЕРИКАНСКИОТ СЕКРЕТАР ЗА ОДБРАНА ЏЕЈМС МАТИС ВИКЕНДОВ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА ЗА ПОДДРШКА ЗА НАТО

АМЕРИКАНСКИОТ СЕКРЕТАР ЗА ОДБРАНА ЏЕЈМС МАТИС ВИКЕНДОВ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА ЗА ПОДДРШКА ЗА НАТО

Американскиот државен секретар за одбрана Џејмс Матис најави дека викендов ќе дојде во Македонија за „многу јасно“ да ги истакне американските ставови ...
ПРОФЕСОР И ЗАТВОР

ПРОФЕСОР И ЗАТВОР

1 Какво е чувството да спиеш со  џелатот? Веројатно исто како што е чувството кога претседател ти е Ѓорге Иванов. А ти си осуден да преговараш со него ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ