Таг: Џејн Фонда

ХОАКИН ФЕНИКС УАПСЕН НА ПРОТЕСТИТЕ НА ЏЕЈН ФОНДА ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ

ХОАКИН ФЕНИКС УАПСЕН НА ПРОТЕСТИТЕ НА ЏЕЈН ФОНДА ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ

Неколку дена откако освои Златен глобус за најдобар актер, Хоакин Феникс заврши зад решетки. Ѕвездата на „Џокер“ беше приведена на вчерашниот редов ...
ЏЕЈН ФОНДА ПРИМИ ФИЛМСКА НАГРАДА ДОДЕКА ЈА АПСЕА НА ПРОТЕСТ

ЏЕЈН ФОНДА ПРИМИ ФИЛМСКА НАГРАДА ДОДЕКА ЈА АПСЕА НА ПРОТЕСТ

Џејн Фонда прими престижна награда на Британската филмска академија додека полицијата во лисици ја носеше од протестот против климатски промени во Ваш ...
ПОЧИНА АКТЕРОТ ПИТЕР ФОНДА, ЅВЕЗДАТА НА КУЛТНИОТ „ГОЛИ В СЕДЛО“

ПОЧИНА АКТЕРОТ ПИТЕР ФОНДА, ЅВЕЗДАТА НА КУЛТНИОТ „ГОЛИ В СЕДЛО“

Холивудскиот актер Питер Фонда почина на 79 години од рак на бели дробови во неговиот дом во Лос Анџелес, соопшти неговото семејство. Фонда беше косце ...
ХОЛИВУДСКИ ЅВЕЗДИ ПРЕКУ ТЕЛЕФОН ЌЕ ГИ ПОВИКУВААТ МЛАДИТЕ ДА ГЛАСААТ НА ИЗБОРИТЕ ЗА КОНГРЕСОТ

ХОЛИВУДСКИ ЅВЕЗДИ ПРЕКУ ТЕЛЕФОН ЌЕ ГИ ПОВИКУВААТ МЛАДИТЕ ДА ГЛАСААТ НА ИЗБОРИТЕ ЗА КОНГРЕСОТ

Холивудски ѕвезди како Џејн Фонда, Ејми Шумер и Џулија Луис-Дрејфус ќе земат учество во онлајн телетон в понеделник, кој ќе има за цел да ги охрабрува ...
ХЕЛЕН МИРЕН И ЏЕЈН ФОНДА БЛЕСКААТ НА МОДНА ПИСТА ВО ОСМАТА ДЕЦЕНИЈА

ХЕЛЕН МИРЕН И ЏЕЈН ФОНДА БЛЕСКААТ НА МОДНА ПИСТА ВО ОСМАТА ДЕЦЕНИЈА

Актерските легенди Хелен Мирен и Џејн Фонда, двете во осмата деценија од животот, блеснаа за време на модната недела во Париз, но не седејќи во првиот ...
СЕКСОТ Е ПОДОБАР НА СТАРИ ГОДИНИ – ФОНДА И РЕДФОРД ЈА ВОЗБУДИЈА ВЕНЕЦИЈА

СЕКСОТ Е ПОДОБАР НА СТАРИ ГОДИНИ – ФОНДА И РЕДФОРД ЈА ВОЗБУДИЈА ВЕНЕЦИЈА

Постарите ѕвезди најсветло сјаат на Венецискиот филмски фестивал – и многу се забавуваат. Веселите Роберт Редфорд и Џејн Фонда донесоа гламур на фести ...
6 / 6 НАПИСИ