Таг: Џенова

ПАНДЕВ ЈА ОДЛОЖИ ПЕНЗИЈАТА И ПОТПИША ЗА ЏЕНОВА ДО ЈУНИ 2022

ПАНДЕВ ЈА ОДЛОЖИ ПЕНЗИЈАТА И ПОТПИША ЗА ЏЕНОВА ДО ЈУНИ 2022

Горан Пандев го одложи пензионирањето и го продолжи договорот со Џенова до јуни 2022. Најдобриот македонски фудбалер, кој во јули наполни 38 години, н ...
УНИШТЕНИ ОСТАТОЦИТЕ ОД МОСТОТ МОРАНДИ ВО ЏЕНОВА, 10 МЕСЕЦИ ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО КОЈА ЗАГИНАА 43 ЛУЃЕ

УНИШТЕНИ ОСТАТОЦИТЕ ОД МОСТОТ МОРАНДИ ВО ЏЕНОВА, 10 МЕСЕЦИ ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО КОЈА ЗАГИНАА 43 ЛУЃЕ

Експерти за демолирање ги уништија остатоците од мостот Моранди во Џенова, помалку од една година откако се урна неговата централна структура. Илјадн ...
ФАНОВИТЕ НА ЏЕНОВА МОЛЧЕА 43 МИНУТИ НА МЕЧОТ СО ЕМПОЛИ ВО ЧЕСТ НА ЖРТВИТЕ НА УРНАТИОТ МОСТ

ФАНОВИТЕ НА ЏЕНОВА МОЛЧЕА 43 МИНУТИ НА МЕЧОТ СО ЕМПОЛИ ВО ЧЕСТ НА ЖРТВИТЕ НА УРНАТИОТ МОСТ

Фановите на Џенова ги проследија првите 43 минути од вчерашниот првенствен натпревар со Емполи во тишина, во знак на почит кон жртвите на уривањето на ...
МОСТОВИТЕ ВО СКОПЈЕ НЕ СЕ ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА ЗА ДА ПАДНАТ КАКО ВО ЏЕНОВА, НО НЕ ЗНАЕМЕ ДАЛИ СЕ ПОД НАДЗОР, ВЕЛИ ПРОФЕСОР ГОРАН МАРКОВСКИ

МОСТОВИТЕ ВО СКОПЈЕ НЕ СЕ ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА ЗА ДА ПАДНАТ КАКО ВО ЏЕНОВА, НО НЕ ЗНАЕМЕ ДАЛИ СЕ ПОД НАДЗОР, ВЕЛИ ПРОФЕСОР ГОРАН МАРКОВСКИ

Во Скопје, барем во неговото централно јадро, мостовите не се во таква критична состојба за да стравуваме од поголеми хаварии или нивно ненадејно урив ...
МОСТОТ НА ВАРДАР НА ВЛЕЗОТ ВО ВЕЛЕС Е ВО ЛОША СОСТОЈБА, ОПШТИНАТА НЕМА ПАРИ ЗА САНАЦИЈА

МОСТОТ НА ВАРДАР НА ВЛЕЗОТ ВО ВЕЛЕС Е ВО ЛОША СОСТОЈБА, ОПШТИНАТА НЕМА ПАРИ ЗА САНАЦИЈА

Загрижена за состојба на мостот на реката Вардар кај Башино Село, на влезот во Велес од правец на Скопје, локалната власт на Велес побара да се испита ...
„ВИНОВНИЦИТЕ ИМААТ ИМЕ И ПРЕЗИМЕ“ – ИТАЛИЈА ТАГУВА И БАРА ОСТАВКИ ПО УРИВАЊЕТО НА МОСТОТ ВО ЏЕНОВА

„ВИНОВНИЦИТЕ ИМААТ ИМЕ И ПРЕЗИМЕ“ – ИТАЛИЈА ТАГУВА И БАРА ОСТАВКИ ПО УРИВАЊЕТО НА МОСТОТ ВО ЏЕНОВА

Болка и гнев се измешани во Италија ден по една од најголемите трагедии во поновата историја на земјата, откако во уривањето на мостот Моранди во Џено ...
„ВИДОВМЕ МОЛЊА КАКО УДИРА ВО МОСТОТ И ПОТОА СЕ УРНА“ – НАЈМАЛКУ 35 ЗАГИНАТИ ВО ЏЕНОВА

„ВИДОВМЕ МОЛЊА КАКО УДИРА ВО МОСТОТ И ПОТОА СЕ УРНА“ – НАЈМАЛКУ 35 ЗАГИНАТИ ВО ЏЕНОВА

Бројот на загинати во денешното уривање на мостот Моранди во Џенова се зголеми на 35, но властите стравуваат дека ова не е конечна бројка. Десетици ...
НАЈМАЛКУ 22 ЗАГИНАТИ ВО УРИВАЊЕТО НА МОСТОТ ВО ЏЕНОВА, СЕ ОЧЕКУВА БРОЈКАТА ДА РАСТЕ

НАЈМАЛКУ 22 ЗАГИНАТИ ВО УРИВАЊЕТО НА МОСТОТ ВО ЏЕНОВА, СЕ ОЧЕКУВА БРОЈКАТА ДА РАСТЕ

Дваесетина луѓе загинаа во уривањето на 100 метри високиот мост Моранди во близина на Џенова, што се наоѓа на главниот автопат што ги поврзува Италија ...
СЕ УРНА 100 МЕТРИ ВИСОК МОСТ ВО ЏЕНОВА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА ИМА ЖРТВИ

СЕ УРНА 100 МЕТРИ ВИСОК МОСТ ВО ЏЕНОВА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА ИМА ЖРТВИ

Клучен мост се урна во близина на италијанскиот град Џенова, соопшти полицијата, и се стравува дека под урнатините има луѓе и автомобили. Мостот, кој ...
9 / 9 НАПИСИ