Таг: ДИК

1 2 3 30 10 / 298 НАПИСИ
ВРЕДИ ОСВОИ ЕДЕН ПРАТЕНИЧКИ МАНДАТ ПОВЕЌЕ НА СМЕТКА НА ДУИ НА ПОВТОРЕНОТО ГЛАСАЊЕ ВО ШЕСТАТА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА

ВРЕДИ ОСВОИ ЕДЕН ПРАТЕНИЧКИ МАНДАТ ПОВЕЌЕ НА СМЕТКА НА ДУИ НА ПОВТОРЕНОТО ГЛАСАЊЕ ВО ШЕСТАТА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА

Коалицијата Вреди на здружената албанска опозиција освои уште еден мандат на повтореното гласање за парламентарните избори во шестата изборна единица, ...
УПРАВНИОТ СУД ГИ ОДБИ СИТЕ ЖАЛБИ НА ДУИ, ЌЕ ИМА ПРЕГЛАСУВАЊЕ ВО СЕДУМ ИЗБИРАЧКИ МЕСТА НА 22 МАЈ

УПРАВНИОТ СУД ГИ ОДБИ СИТЕ ЖАЛБИ НА ДУИ, ЌЕ ИМА ПРЕГЛАСУВАЊЕ ВО СЕДУМ ИЗБИРАЧКИ МЕСТА НА 22 МАЈ

Управниот суд ноќеска ги одби како неосновани сите седум тужби од коалицијата „Европски фронт“, предводена од ДУИ, против решенијата на Државната избо ...
ВО ДИК СЕ ПРАВИ ИЗБОРЕН ИНЖИНЕРИНГ ЗА МЕНУВАЊЕ НА БРОЈКИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, ОБВИНУВА ПРЕМИЕРОТ ЏАФЕРИ

ВО ДИК СЕ ПРАВИ ИЗБОРЕН ИНЖИНЕРИНГ ЗА МЕНУВАЊЕ НА БРОЈКИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, ОБВИНУВА ПРЕМИЕРОТ ЏАФЕРИ

Техничкиот премиер Талат Џафери обвини дека имало договор за надгласување во Државната изборна комисија (ДИК) за прифаќање на одредени приговори за из ...
ЌЕ ДАДАМ СÈ ОД СЕБЕ ДА ГИ БРАНАМ НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ, РЕЧЕ НОВАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА СИЉАНОВСКА-ДАВКОВА

ЌЕ ДАДАМ СÈ ОД СЕБЕ ДА ГИ БРАНАМ НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ, РЕЧЕ НОВАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА СИЉАНОВСКА-ДАВКОВА

Среќна сум што сум избрана за прва жена претседател на оваа мала држава и ќе дадам сè од себе да ги бранам националните интереси, кажа Гордана Сиљанов ...
ИЗЛЕЗНОСТА ДО 15 ЧАСОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ Е 32,16, А НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ 36,94 ПРОЦЕНТИ

ИЗЛЕЗНОСТА ДО 15 ЧАСОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ Е 32,16, А НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ 36,94 ПРОЦЕНТИ

До 15 часот, излезноста на претседателските избори е 32,16 отсто, додека на парламентарните е 36,94 проценти. Како што е објавено на сајтот на Држа ...
ДО 11 ЧАСОТ ГЛАСАЛЕ 13,69 ОТСТО ЗА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ И 12,87 ОТСТО ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ

ДО 11 ЧАСОТ ГЛАСАЛЕ 13,69 ОТСТО ЗА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ И 12,87 ОТСТО ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ

Одзивот на гласачите за парламентарните избори е 13,69 отсто до 11 часот, а за претседателските е 12,87 отсто, соопшти Државната изборна комисија (ДИК ...
ДО 9 ЧАСОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ИЗЛЕЗНОСТА Е 4,17, А НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ 4,45 ПРОЦЕНТИ, ОД ДИК ВЕЛАТ НЕМА БОЈКОТ

ДО 9 ЧАСОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ИЗЛЕЗНОСТА Е 4,17, А НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ 4,45 ПРОЦЕНТИ, ОД ДИК ВЕЛАТ НЕМА БОЈКОТ

До 9 часот,  излезноста на претседателските избори е 4,17 отсто што е повисока од првиот круг пред две недели кога беше 3,85 отсто. Излезноста на парл ...
НА ПОЛНОЌ ЗАПОЧНУВА МОЛКОТ, В СРЕДА ЌЕ СЕ ГЛАСА НА СЕДМИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ И 11. ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ

НА ПОЛНОЌ ЗАПОЧНУВА МОЛКОТ, В СРЕДА ЌЕ СЕ ГЛАСА НА СЕДМИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ И 11. ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ

Денеска е последниот ден од кампањата за вториот круг од седмите претседателски и 11. парламентарни избори на 8 мај. Кампањата за претседателските изб ...
ЌЕ МОЖЕ САМО ЕДНАШ ДА СЕ ГЛАСА НА ДВОЈНИТЕ ИЗБОРИ НА 8 МАЈ, ГЛАСАЧИТЕ ЌЕ ТРЕБА ДА КАЖАТ ДАЛИ ЌЕ ГЛАСААТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ЗА ДА СЕ ИЗМЕРИ ЦЕНЗУСОТ

ЌЕ МОЖЕ САМО ЕДНАШ ДА СЕ ГЛАСА НА ДВОЈНИТЕ ИЗБОРИ НА 8 МАЈ, ГЛАСАЧИТЕ ЌЕ ТРЕБА ДА КАЖАТ ДАЛИ ЌЕ ГЛАСААТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ЗА ДА СЕ ИЗМЕРИ ЦЕНЗУСОТ

Државната изборна комисија донесе упатство со кое им кажа на гласачите дека на 8 мај, кога се гласа за претседателски (втор круг) и за парламентарни и ...
ДО 18.30 ЧАСОТ ГЛАСАЛЕ 48,46 ОТСТО ОД ИЗБИРАЧИТЕ, 7 ОТСТО ПОВЕЌЕ ОД ПРВИОТ КРУГ НА МИНАТИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ

ДО 18.30 ЧАСОТ ГЛАСАЛЕ 48,46 ОТСТО ОД ИЗБИРАЧИТЕ, 7 ОТСТО ПОВЕЌЕ ОД ПРВИОТ КРУГ НА МИНАТИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ

До 18.30 часот одзивот на гласачите на првиот круг од претседателските избори е 48,46 отсто од податоците доставени до Државната изборна комисија, соо ...
1 2 3 30 10 / 298 НАПИСИ