Таг: Димитар Стевананџија

СТЕВАНАНЏИЈА ВИКАШЕ „ТИШИНА, ТИШИНА“ ЗА ДА СЕ СЛУШНЕ НАДВОР КАКО ИБРАХИМИ ЈА ПЕЕ АЛБАНСКАТА ХИМНА, СВЕДОЧЕШЕ ЕКСПРАТЕНИКОТ МЕМЕДИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

СТЕВАНАНЏИЈА ВИКАШЕ „ТИШИНА, ТИШИНА“ ЗА ДА СЕ СЛУШНЕ НАДВОР КАКО ИБРАХИМИ ЈА ПЕЕ АЛБАНСКАТА ХИМНА, СВЕДОЧЕШЕ ЕКСПРАТЕНИКОТ МЕМЕДИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Поранешниот пратеник Весел Мемеди од НДП денеска во сведочењето на судењето за организација на нападот на Собранието на 27 април 2017 кажа дека пратен ...
НОРМАЛНА ЛАГА    

НОРМАЛНА ЛАГА    

1 Што ќе биде денеска вест на денот?  Што имаме ново од замениците, дополнителните, техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ задолжени за кавга? Каква ли изј ...
ТВИТЕР ВЕЛИ

ТВИТЕР ВЕЛИ

1 Истиот ден кога премиерот држеше прес-конференција дека Владата прави некаква платформа за борба против дезинформации и лажни вести, една наменски о ...
МВР ИМА КУРШУМИ САМО ЗА 4 СААТИ, ГО ИНФОРМИРААТ ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ПРЕД 27 АПРИЛ

МВР ИМА КУРШУМИ САМО ЗА 4 СААТИ, ГО ИНФОРМИРААТ ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ПРЕД 27 АПРИЛ

Во Основниот суд Скопје 1 продолжуваат да се прикажуваат смс и вибер пораки од телефонот на тогашниот претседавач Трајко Вељаноски на судењето за орга ...
ТВРДОКОРНИ, СПРЕМНИ И РАТОБОРНИ, АМА НИ ТРЕБА ДОБРА ОРГАНИЗАЦИЈА, КОМУНИЦИРААТ ВЕЉАНОСКИ И СТЕВАНАНЏИЈА НА ВИБЕР ПРЕД 27 АПРИЛ

ТВРДОКОРНИ, СПРЕМНИ И РАТОБОРНИ, АМА НИ ТРЕБА ДОБРА ОРГАНИЗАЦИЈА, КОМУНИЦИРААТ ВЕЉАНОСКИ И СТЕВАНАНЏИЈА НА ВИБЕР ПРЕД 27 АПРИЛ

Со читање на вибер и смс пораките од телефонот на тогашниот претседавач Трајко Вељаноски денеска продолжи судењето за организираниот напад во Собрание ...
ВЕЉАНОСКИ ГИ СКОКНА АРТАН И ЏЕВАД, ГО ПУШТИ ДА ПЕЕ АЛБАНСКА ХИМНА ПРАТЕНИКОТ ОД БЕСА, А СТЕВАНАНЏИЈА ВИКАШЕ „ТИШИНА, ТИШИНА!“ ЗА ДА СЕ ЧУЕ НАДВОР, СВЕДОЧЕШЕ ВЕСЕЛ МЕМЕДИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ВЕЉАНОСКИ ГИ СКОКНА АРТАН И ЏЕВАД, ГО ПУШТИ ДА ПЕЕ АЛБАНСКА ХИМНА ПРАТЕНИКОТ ОД БЕСА, А СТЕВАНАНЏИЈА ВИКАШЕ „ТИШИНА, ТИШИНА!“ ЗА ДА СЕ ЧУЕ НАДВОР, СВЕДОЧЕШЕ ВЕСЕЛ МЕМЕДИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

  Пратеникот од Национална демократска преродба Весел Мемеди, кој денеска сведочеше на судењето за организираниот напад на Собранието на 27 ап ...
ПАРИ ЗА ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ НА ЛЕКАРИТЕ ЌЕ ИМА КОГА ЌЕ СЕ СТАБИЛИЗИРА ДРЖАВАТА, А ТОА ЌЕ БИДЕ БРГУ, МУ РЕЧЕ БОГОЕВСКИ НА СТЕВАНАНЏИЈА

ПАРИ ЗА ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ НА ЛЕКАРИТЕ ЌЕ ИМА КОГА ЌЕ СЕ СТАБИЛИЗИРА ДРЖАВАТА, А ТОА ЌЕ БИДЕ БРГУ, МУ РЕЧЕ БОГОЕВСКИ НА СТЕВАНАНЏИЈА

Во Собранието денеска се расправаше за предлогот на група пратеници на ВМРО-ДПМНЕ за измени на Законот за докторска дејност со кој што платата на спец ...
ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НАВРЕДЕНИ И ОД КОЛЕШКАТА ШАХПАСКА, ПАК ОТИДОА НА ПАУЗА

ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НАВРЕДЕНИ И ОД КОЛЕШКАТА ШАХПАСКА, ПАК ОТИДОА НА ПАУЗА

По паузите што следеа откако пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се почувствуваа навредени од пратеничката на СДСМ Фросина Ременски на Денот на демократијата со ...
СТЕВАНАНЏИЈА ГО ПРЕЖАЛИ ЏОРЛЕВ СО „ТЕШКОТО“, ПИШЕВ РЕШАВАШЕ КРСТОЗБОР

СТЕВАНАНЏИЈА ГО ПРЕЖАЛИ ЏОРЛЕВ СО „ТЕШКОТО“, ПИШЕВ РЕШАВАШЕ КРСТОЗБОР

Додека пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Димитар Стевананџија, наставник, ја рецитираше делумно „Тешкото“, бидејќи првин ја читаше од лист, неговиот сопартиец ...
СТЕВАНАНЏИЈА, ДА ОБЈАСНИТЕ ОД КОЈА ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА СТЕ, РЕАГИРАШЕ ЏАФЕРИ ОТКАКО СЕДМИОТ КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ ПОБАРА ПАУЗА

СТЕВАНАНЏИЈА, ДА ОБЈАСНИТЕ ОД КОЈА ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА СТЕ, РЕАГИРАШЕ ЏАФЕРИ ОТКАКО СЕДМИОТ КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ ПОБАРА ПАУЗА

Координаторот на седмата од десетте пратенички групи на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Димитар Стевананџија на денешната седница, која само што започна, поба ...
10 / 10 НАПИСИ