Таг: Днепар

СОВЕТНИКОТ НА ЗЕЛЕНСКИ, ОЛЕКСИЈ АРЕСТОВИЧ, ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ КОМЕНТАРИТЕ ЗА НАПАДОТ НА ДНЕПАР

СОВЕТНИКОТ НА ЗЕЛЕНСКИ, ОЛЕКСИЈ АРЕСТОВИЧ, ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ КОМЕНТАРИТЕ ЗА НАПАДОТ НА ДНЕПАР

Советникот на украинскиот претседател Зеленски, Олексиј Арестович, поднесе оставка откако беше жестоко критикуван за неговите коментари дека рускиот п ...
БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ НАПАД НА СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ДНЕПАР ПОРАСНА НА 29, УШТЕ 43 ЛИЦА СЕ ИСЧЕЗНАТИ

БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ НАПАД НА СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ДНЕПАР ПОРАСНА НА 29, УШТЕ 43 ЛИЦА СЕ ИСЧЕЗНАТИ

Бројот на загинати од вчерашниот руски ракетен напад врз станбена зграда во југоисточниот украински град Днепар денеска се искачи на 29, објави регион ...
ПЕТ ЗАГИНАТИ И НАД 60 ПОВРЕДЕНИ ОД КОИ 12 ДЕЦА ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД ВРЗ СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ДНЕПАР

ПЕТ ЗАГИНАТИ И НАД 60 ПОВРЕДЕНИ ОД КОИ 12 ДЕЦА ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД ВРЗ СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ДНЕПАР

Русија денеска изврши голем ракетен напад врз Украина, кој уништи деветкат станбен блок во градот Днепар при што загинаа најмалку пет лица, а беа пого ...
РУСКИТЕ ТРУПИ СЕ ПОВЛЕКЛЕ И ОД ГРАДОВИ НА ИСТОЧНИОТ БРЕГ НА ДНЕПАР И СЕ УТВРДУВААТ ПОДАЛЕКУ ОД РЕКАТА

РУСКИТЕ ТРУПИ СЕ ПОВЛЕКЛЕ И ОД ГРАДОВИ НА ИСТОЧНИОТ БРЕГ НА ДНЕПАР И СЕ УТВРДУВААТ ПОДАЛЕКУ ОД РЕКАТА

Русија ги повлекла трупите и цивилната власт и од градови на источниот брег на Днепар, навестувајќи дека продолжува со повлекувањето, откако минатата ...
РУСИЈА ОБЈАВИ ДЕКА ЦЕЛОСНО ЈА ПОВЛЕКЛА ВОЈСКАТА ОД ХЕРСОН И ЗАПАДНИОТ БРЕГ НА ДНЕПАР

РУСИЈА ОБЈАВИ ДЕКА ЦЕЛОСНО ЈА ПОВЛЕКЛА ВОЈСКАТА ОД ХЕРСОН И ЗАПАДНИОТ БРЕГ НА ДНЕПАР

Руското министерство за одбрана објави дека „прераспределувањето“ на руските сили од западниот на источниот брег на Днепар е завршено, избегнувајќи го ...
5 / 5 НАПИСИ