Таг: договор за името

1 6 7 872 / 72 НАПИСИ
МАКЕДОНЦИ СО МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ОД РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, ОБЈАВУВААТ ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ ДЕЛОВИ ОД ДОГОВОРОТ

МАКЕДОНЦИ СО МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ОД РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, ОБЈАВУВААТ ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ ДЕЛОВИ ОД ДОГОВОРОТ

Договорот за Северна Македонија, постигнат за време на вчерашниот телефонски разговор меѓу премиерите Алексис Ципрас и Зоран Заев, се очекува да биде ...
ПРЕЦИЗНО ДА СЕ ДОГОВОРАТ ДЕТАЛИТЕ, ПА ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ СО ЦИПРАС, ВЕЛИ ЗАЕВ

ПРЕЦИЗНО ДА СЕ ДОГОВОРАТ ДЕТАЛИТЕ, ПА ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ СО ЦИПРАС, ВЕЛИ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев кажа дека сè уште не разговарал телефонски со грчкиот премиер Алексис Ципрас, иако во средата најави дека тоа треба да се случи д ...
1 6 7 872 / 72 НАПИСИ