Таг: договор за името

1 4 5 6 7 8 60 / 72 НАПИСИ
ОСУММИНА ПОВРЕДЕНИ ВО ГРЦИЈА НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

ОСУММИНА ПОВРЕДЕНИ ВО ГРЦИЈА НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

Осуммина се повредени во судирите меѓу демонстрантите и полицијата на протестите против договорот за името во Грција, кусо откако тој беше потпишан во ...
ВМРО-ДПМНЕ СО ЦИТАТ ОД ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ ГО ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

ВМРО-ДПМНЕ СО ЦИТАТ ОД ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ ГО ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

Со погребни песни и стихови од панихиди, тргна поворката на ВМРО-ДПМНЕ во протест против потпишаниот договор за решавање на спорот со името, од спортс ...
ПОЛИЦИЈАТА СПРЕЧИ ГРЧКИ НАЦИОНАЛИСТИ ДА ДОЈДАТ ДО НИВИЦИ

ПОЛИЦИЈАТА СПРЕЧИ ГРЧКИ НАЦИОНАЛИСТИ ДА ДОЈДАТ ДО НИВИЦИ

Потпишувањето на договорот, кој по 27 години треба да стави крај на спорот за името помеѓу Македонија и Грција, беше проследен со мал протест на грчка ...
ЗАЕВ МУ ЈА ПОДАРИ ВРАТОВРСКАТА НА ЦИПРАС

ЗАЕВ МУ ЈА ПОДАРИ ВРАТОВРСКАТА НА ЦИПРАС

Премиерот Зоран Заев му ја подари вратоврската која ја носеше на потпишување на договорот на грчкиот премиер Алексис Ципрас.   Откако минис ...
ВЛАДАТА НА ЦИПРАС ЈА ДОБИ ДОВЕРБАТА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ ПРЕД ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ СО МАКЕДОНИЈА

ВЛАДАТА НА ЦИПРАС ЈА ДОБИ ДОВЕРБАТА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ ПРЕД ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ СО МАКЕДОНИЈА

Владата на премиерот  Алексис Ципрас ја доби довербата на грчкиот парламент. Парламентот со 153 гласа против и 127 гласа за, ја одби иницијативата ...
УАПСЕН БИВШИОТ ПРАТЕНИК НА ЗЛАТНА ЗОРА КОЈ ПОВИКА НА ПУЧ ВО ГРЦИЈА

УАПСЕН БИВШИОТ ПРАТЕНИК НА ЗЛАТНА ЗОРА КОЈ ПОВИКА НА ПУЧ ВО ГРЦИЈА

Сега веќе поранешниот пратеник на Златна зора, Константинос Барбарусис, беше уапсен вчера, откако претходно, за време на парламентарната дебата за дов ...
ПРАТЕНИКОТ КОЈ ПОВИКА НА ПУЧ ВО ГРЦИЈА ИЗБРКАН ОД РЕДОВИТЕ НА ЗЛАТНА ЗОРА

ПРАТЕНИКОТ КОЈ ПОВИКА НА ПУЧ ВО ГРЦИЈА ИЗБРКАН ОД РЕДОВИТЕ НА ЗЛАТНА ЗОРА

Златна зора го избрка од своите редови пратеникот Константинос Барбарусис, кој за време на парламентарната дебата за постигнатиот договор за името со ...
ЗЛАТНА ЗОРА ПОВИКА НА ПУЧ И АПСЕЊЕ НА ПРЕМИЕРОТ ЦИПРАС ПОРАДИ ПРИФАЌАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО СКОПЈЕ

ЗЛАТНА ЗОРА ПОВИКА НА ПУЧ И АПСЕЊЕ НА ПРЕМИЕРОТ ЦИПРАС ПОРАДИ ПРИФАЌАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО СКОПЈЕ

Претседателот на грчкиот парламент Никос Вуцис привремено го забрани дејствувањето на неонацистичката партија Златна зора, поради нејзините коментари ...
МИЦКОСКИ ПОВИКА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО ВО БИТОЛА В НЕДЕЛА

МИЦКОСКИ ПОВИКА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО ВО БИТОЛА В НЕДЕЛА

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва повика на протестен марш во Битола в недела во 13 часот против договорот за името со Грц ...
СЕ ЗНАЕ КОЈ ЈА ДОВЕДЕ СОСТОЈБАТА ВО МАКЕДОНИЈА ВО ВАКВА СОСТОЈБА, ИЗЈАВИ ИВАНОВ ВО СОФИЈА

СЕ ЗНАЕ КОЈ ЈА ДОВЕДЕ СОСТОЈБАТА ВО МАКЕДОНИЈА ВО ВАКВА СОСТОЈБА, ИЗЈАВИ ИВАНОВ ВО СОФИЈА

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Софија кажа дека не прифаќа квалификации дека ја попречува стабилноста на регионот, одговарајќи на новинарско пр ...
1 4 5 6 7 8 60 / 72 НАПИСИ