Таг: докторка

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ДОКТОРКА НАПАДНАЛА КОЛЕШКА ВО БИТОЛСКАТА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА

ДОКТОРКА НАПАДНАЛА КОЛЕШКА ВО БИТОЛСКАТА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА

Докторка вработена во Клиничката болница од Битола вчера пријавила во битолската полиција дека на работното место била нападната од своја колешка. Слу ...
СИМПТОМИТЕ НА ОМИКРОН СЕ БЛАГИ И НЕОБИЧНИ, НО ПОСТАРИТЕ МОЖЕ ТЕШКО ДА НАСТРАДААТ, ВЕЛИ ЛЕКАРКАТА КОЈА ПРВА АЛАРМИРА ЗА НОВИОТ СОЈ ВО ЈУЖНА АФРИКА

СИМПТОМИТЕ НА ОМИКРОН СЕ БЛАГИ И НЕОБИЧНИ, НО ПОСТАРИТЕ МОЖЕ ТЕШКО ДА НАСТРАДААТ, ВЕЛИ ЛЕКАРКАТА КОЈА ПРВА АЛАРМИРА ЗА НОВИОТ СОЈ ВО ЈУЖНА АФРИКА

Д-р Анжелик Куци, докторката од Јужна Африка која прва ги алармираше властите за болни со новиот сој на ковид-19 омикрон, кажа дека симптомите на нови ...
ОД СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ Д-Р СОФИЈА ПЕЈКОВА, НОСИТЕЛКАТА НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА СДСМ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ОД СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ Д-Р СОФИЈА ПЕЈКОВА, НОСИТЕЛКАТА НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА СДСМ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Директорката на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија д-р Софија Пејкова се повлече од нејзиното место во Советот на Град Скопје. На лока ...
ПОСИГУРНИ СМЕ И СЕ НАДЕВАМЕ ПОБРЗО ЌЕ СЕ ВРАТИМЕ ВО НОРМАЛА, РЕКОА МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА КОИ ПРВИ ЈА ПРИМИЈА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19

ПОСИГУРНИ СМЕ И СЕ НАДЕВАМЕ ПОБРЗО ЌЕ СЕ ВРАТИМЕ ВО НОРМАЛА, РЕКОА МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА КОИ ПРВИ ЈА ПРИМИЈА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19

Примариус д-р Добринка Наунова-Јовановска и главната сестра Габриела Темелковска од персоналот на Клиниката за инфективни болести се првите во земјава ...
ТРОЈЦА НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ВЕЛЕС, МЕЃУ НИВ И ДОКТОРКА ОД ПРИВАТНО ЗДРАВСТВО И ТРИГОДИШНО ДЕТЕ

ТРОЈЦА НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ВЕЛЕС, МЕЃУ НИВ И ДОКТОРКА ОД ПРИВАТНО ЗДРАВСТВО И ТРИГОДИШНО ДЕТЕ

Во текот на вчерашниот ден, во Велешко има тројца новозаразени со коронавирусот, меѓу кои и докторка од приватното здравство и тригодишно дете, а оздр ...
ДОКТОРКА ОД КУМАНОВО E ЕДНА ОД ПЕТТЕ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ОПШТИНАТА

ДОКТОРКА ОД КУМАНОВО E ЕДНА ОД ПЕТТЕ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ОПШТИНАТА

Докторка-анестезиолог е една од петте новозаразени од коронавирусот во изминатите 24 часа во Куманово. Докторката информацијата за својата болест ја с ...
ЗАРАЗЕНАТА ДИРЕКТОРКА НА КОЖНАТА КЛИНИКА ЗАСЕГА МОЖЕ ДА ДОБИЕ САМО ЈАВНА ОПОМЕНА, ВЕЛИ ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

ЗАРАЗЕНАТА ДИРЕКТОРКА НА КОЖНАТА КЛИНИКА ЗАСЕГА МОЖЕ ДА ДОБИЕ САМО ЈАВНА ОПОМЕНА, ВЕЛИ ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

Директорката на Клиниката за кожни болести, која е заразена со коронавирус засега може да добие само јавна опомена, како највисока казна, без да се че ...
СЕДУММИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, 193 ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

СЕДУММИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, 193 ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

Македонија има седум пациенти заразени со коронавирус, 193 лица се во домашна изолација и затворена е Клиниката за кожни болести во Скопје, се последн ...
ДИРЕКТОРКАТА НА КОЖНАТА КЛИНИКА ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕНА ПО ИЗБОРИТЕ,  КЛИНИКАТА ЗАТВОРЕНА СЛЕДНИТЕ 14 ДЕНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ДИРЕКТОРКАТА НА КОЖНАТА КЛИНИКА ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕНА ПО ИЗБОРИТЕ, КЛИНИКАТА ЗАТВОРЕНА СЛЕДНИТЕ 14 ДЕНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Директорката на Клиниката за кожни болести ќе биде суспендирана, сега е предизборен период и не може формално-правно да се вршат разрешувања, најави м ...
ДЕВЕДЕСЕТ ЛИЦА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТКАКО БИЛЕ ВО КОНТАКТ СО ДИРЕКТОРКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ДЕВЕДЕСЕТ ЛИЦА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТКАКО БИЛЕ ВО КОНТАКТ СО ДИРЕКТОРКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Шеесет и четири вработени лица на Клиниката за кожни болести, 11 пациенти кои биле хоспитализирани и 13 пациенти кои се лекувале во дневната болница в ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ