Таг: домашен притвор

ИСТРЕСЕНИ ГАЌИ

ИСТРЕСЕНИ ГАЌИ

1 Во прв момент, целата оваа приказна изгледа многу забавно. Речиси е неверојатно како се испреплетуваат судбините на Специјалната јавна обвинителка К ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА ДОМАШЕН ПРИТВОР ЗА СОКОЛ МИТРЕВСКИ И ПЕТМИНА ВРАБОТЕНИ ВО ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА ДОМАШЕН ПРИТВОР ЗА СОКОЛ МИТРЕВСКИ И ПЕТМИНА ВРАБОТЕНИ ВО ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Основното јавно обвинителство – Скопје побара домашен притвор, одземање на пасошите и обврска да се јавуваат редовно во суд за ексградоначалникот на О ...
ДОМАШЕН ПРИТВОР ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ОД ПАРТИЈАТА ЛЕВИЦА

ДОМАШЕН ПРИТВОР ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ОД ПАРТИЈАТА ЛЕВИЦА

На приведените двајца членови на Левица, Здравко Савески и Владимир Куноски, попладневно судот им одредил мерка домашен притвор и одземање на пасошите ...
3 / 3 НАПИСИ