Таг: Доналд Трамп

1 52 53 54535 / 535 НАПИСИ
КЛИНТОН И ТРАМП СЕ СУДРИЈА ЖЕСТОКО НА ПРВАТА ДЕБАТА

КЛИНТОН И ТРАМП СЕ СУДРИЈА ЖЕСТОКО НА ПРВАТА ДЕБАТА

Во борбената прва дебата на кандидатите за американски претседател, Хилари Клинтон упорно го осудуваше Доналд Трамп за криење на неговите даноци и биз ...
ОБАМА ВЕЛИ ТРАМП Е НЕСПОСОБЕН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ОБАМА ВЕЛИ ТРАМП Е НЕСПОСОБЕН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Американскиот претседател Барак Обама рече дека републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп не е способен да биде претседател, и праша зошто ...
ТРАМП СЕ ПЛАШИ ДЕКА ХИЛАРИ КЛИНТОН ЌЕ ГИ НАМЕСТИ ИЗБОРИТЕ

ТРАМП СЕ ПЛАШИ ДЕКА ХИЛАРИ КЛИНТОН ЌЕ ГИ НАМЕСТИ ИЗБОРИТЕ

Републикански кандидат за претседател на САД Доналд Трамп изјави дека изборите во ноември може да бидат „наместени“. На митингот во Колумбус, Охајо то ...
ДОНАЛД ТРАМП ОФИЦИЈАЛНО РЕПУБЛИКАНСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

ДОНАЛД ТРАМП ОФИЦИЈАЛНО РЕПУБЛИКАНСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Милијардерот Доналд Трамп ја обезбеди номинацијата на Републиканската партија да се кандидира на претседателските избори во САД по неколкумесечната ко ...
МАКЕДОНЦИ ОД ВЕЛЕС СО ПРОПАГАНДНИ ПОРТАЛИ РАБОТАТ ВО КОРИСТ НА ДОНАЛД ТРАМП

МАКЕДОНЦИ ОД ВЕЛЕС СО ПРОПАГАНДНИ ПОРТАЛИ РАБОТАТ ВО КОРИСТ НА ДОНАЛД ТРАМП

  Најмалку шест веб-страници што пренесуваат пропагандистички вести во корист на потенцијалниот кандидат на Републиканската парија за претседа ...
1 52 53 54535 / 535 НАПИСИ