Таг: Доналд Туск

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ОДБРАНА ФОН ДЕР ЛАЈЕН ЌЕ БИДЕ ПРВА ЖЕНА НА ЧЕЛО НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА

ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ОДБРАНА ФОН ДЕР ЛАЈЕН ЌЕ БИДЕ ПРВА ЖЕНА НА ЧЕЛО НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лајен ќе биде прва жена на чело на Европската комисија откако беше номинирана за оваа позиција по три ...
НЕ СЕ СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ СПРЕМНИ ДА ОДРЕДАТ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ, МУ КАЖА ТУСК НА ПЕНДАРОВСКИ

НЕ СЕ СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ СПРЕМНИ ДА ОДРЕДАТ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ, МУ КАЖА ТУСК НА ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск му кажа на претседателот Стево Пендаровски дека не сите земји членки на ЕУ се подготвени да донесат одлу ...
БРЕГЗИТ ОДЛОЖЕН ДО 31 ОКТОМВРИ

БРЕГЗИТ ОДЛОЖЕН ДО 31 ОКТОМВРИ

Лидерите на Европска Унија ѝ одобрија на Велика Британија одложување на брегзит за шест месеци. Ова е резултат на петчасовните разговори во Брисел, на ...
ТЕРЕЗА МЕЈ ПОБАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА БРЕГЗИТ ДО 30 ЈУНИ

ТЕРЕЗА МЕЈ ПОБАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА БРЕГЗИТ ДО 30 ЈУНИ

Тереза Меј побара од Европската Унија да одобри одложување на брегзит до 30 јуни. Во сегашните услови, Велика Британија треба да излезе од ЕУ на 12 ...
ПОСЕБНО МЕСТО ВО ПЕКОЛОТ ЗА ОНИЕ КОИ ГО ФОРСИРААТ БРЕГЗИТ, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ ДОНАЛД ТУСК

ПОСЕБНО МЕСТО ВО ПЕКОЛОТ ЗА ОНИЕ КОИ ГО ФОРСИРААТ БРЕГЗИТ, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ ДОНАЛД ТУСК

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск изјави дека оние кои го форсираат брегзит без да имаат план како да го спроведат ќе добијат посебно мест ...
ТУСК НА МАКЕДОНСКИ ИМ ЧЕСТИТАШЕ НА ЗАЕВ И ЦИПРАС ЗА РАТИФИКАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

ТУСК НА МАКЕДОНСКИ ИМ ЧЕСТИТАШЕ НА ЗАЕВ И ЦИПРАС ЗА РАТИФИКАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Претседателот на Европскиот Совет Доналд Туск на македонски јазик ја честиташе ратификацијата на Договорот од Преспа во грчкиот парламент и ги пофали ...
ЕУ НЕМА ДА ПРЕГОВАРА ЗА НОВ ДОГОВОР ЗА БРЕГЗИТ, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ ДОНАЛД ТУСК ОТКАКО ТЕРЕЗА МЕЈ ГО ОДЛОЖИ УТРЕШНОТО ГЛАСАЊЕ

ЕУ НЕМА ДА ПРЕГОВАРА ЗА НОВ ДОГОВОР ЗА БРЕГЗИТ, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ ДОНАЛД ТУСК ОТКАКО ТЕРЕЗА МЕЈ ГО ОДЛОЖИ УТРЕШНОТО ГЛАСАЊЕ

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск изјави дека Унијата нема повторно да преговара за договорот за брегзит, откако премиерката Тереза Меј го ...
ПРИЈАТЕЛИТЕ СО ПОДДРШКА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, САМО ИВАНОВ ЌЕ БОЈКОТИРА ОД АМЕРИКА

ПРИЈАТЕЛИТЕ СО ПОДДРШКА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, САМО ИВАНОВ ЌЕ БОЈКОТИРА ОД АМЕРИКА

Шефовите на држави учесници во Процесот Брдо-Бриони, претседателите на Хрватска и Словенија, Колинда Грабар Китаровиќ и Борут Пахор, премиерот на Буга ...
ПАТОТ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ Е ОТВОРЕН, ПРОДОЛЖЕТЕ СО РЕФОРМИТЕ, МУ КАЖА ТУСК НА ЗАЕВ

ПАТОТ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ Е ОТВОРЕН, ПРОДОЛЖЕТЕ СО РЕФОРМИТЕ, МУ КАЖА ТУСК НА ЗАЕВ

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск кажа дека во вторникот министрите за надворешни работи на ЕУ го отворија патот за почнување преговори за ...
СО ПРИЈАТЕЛИ КАКО ТРАМП, НЕ ТИ ТРЕБААТ НЕПРИЈАТЕЛИ, КАЖА ДОНАЛД ТУСК НА САМИТОТ НА ЕУ ВО СОФИЈА

СО ПРИЈАТЕЛИ КАКО ТРАМП, НЕ ТИ ТРЕБААТ НЕПРИЈАТЕЛИ, КАЖА ДОНАЛД ТУСК НА САМИТОТ НА ЕУ ВО СОФИЈА

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, предупреди на каприциозните акции на Доналд Трамп, додека лидерите на Европската Унија се подготвуваат ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ