Таг: Драч

НАЈМАЛКУ 25 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, УТРОВО СЕ ТРЕСЕШЕ И ГРЦИЈА

НАЈМАЛКУ 25 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, УТРОВО СЕ ТРЕСЕШЕ И ГРЦИЈА

Бројот на загинати во најсилниот земјотрес во Албанија во последните 40 години порасна на 25, додека меѓународните спасувачки тимови продолжуваат да г ...
НАЈМАЛКУ 20 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, ЦЕЛА ЕВРОПА ПРАЌА ПОМОШ

НАЈМАЛКУ 20 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, ЦЕЛА ЕВРОПА ПРАЌА ПОМОШ

Две тела се извадени од урнатините на хотел во Драч, со што бројот на загинати во најсилниот земјотрес во Албанија во последните неколку децении порас ...
НАЈМАЛКУ 6 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ИСПРАТИ ЕКИПА СО ТЕРМАЛНИ ДРОНОВИ ЗА БАРАЊЕ ПРЕЖИВЕАНИ

НАЈМАЛКУ 6 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ИСПРАТИ ЕКИПА СО ТЕРМАЛНИ ДРОНОВИ ЗА БАРАЊЕ ПРЕЖИВЕАНИ

Најмалку 6 жртви и 300 повредени и паднати згради има во силниот земјотрес што утрово во 3.54 часот ја погоди Албанија. Се стравува дека има многумина ...
НАЈМАЛКУ 4 МРТВИ И 150 ПОВРЕДЕНИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, УТРОВО ВТОРПАТ СТРЕСЕ И ВО МАКЕДОНИЈА

НАЈМАЛКУ 4 МРТВИ И 150 ПОВРЕДЕНИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, УТРОВО ВТОРПАТ СТРЕСЕ И ВО МАКЕДОНИЈА

Најмалку 4 жртви има во силниот земјотрес што утрово во 3.54 часот ја погоди Албанија, во кој паднаа згради, а 150 луѓе се повредени. Американскиот ге ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 6,4 СТЕПЕНИ УТРОВО ВО АЛБАНИЈА, СИЛНО СТРЕСЕ И ВО МАКЕДОНИЈА

ЗЕМЈОТРЕС ОД 6,4 СТЕПЕНИ УТРОВО ВО АЛБАНИЈА, СИЛНО СТРЕСЕ И ВО МАКЕДОНИЈА

Земјотрес со магнитуда од 6,4 степени со епицентар кај Драч, Албанија утрово во 3.54 часот беше почуствуван и во Македонија. Во Скопје потресот траеше ...
АЛБАНИЈА И НОЌЕСКА СЕ ТРЕСЕШЕ, НЕМА ПОСЕРИОЗНО ПОВРЕДЕНИ ВО СЕРИЈА ЗЕМЈОТРЕСИ

АЛБАНИЈА И НОЌЕСКА СЕ ТРЕСЕШЕ, НЕМА ПОСЕРИОЗНО ПОВРЕДЕНИ ВО СЕРИЈА ЗЕМЈОТРЕСИ

Министерството за здравство на Албанија објави дека нема посериозно повредени во серија силни земјотреси кои вчера и ноќеска го погодија Драч, а силно ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,6 СТЕПЕНИ ЈА ПОГОДИ АЛБАНИЈА, НАЈСИЛЕН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,6 СТЕПЕНИ ЈА ПОГОДИ АЛБАНИЈА, НАЈСИЛЕН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

Земјотрес со јачина од 5,6 степени и афтершок само малку послаб го погодија албанскиот град Драч попладнево, тресејќи ги зградите таму и во главниот г ...
ЗАЕВ ЌЕ ОДИ ЗА БЕЛГРАД ВО НОЕМВРИ, СООПШТИ СРПСКАТА ПРЕМИЕРКА БРНАБИЌ

ЗАЕВ ЌЕ ОДИ ЗА БЕЛГРАД ВО НОЕМВРИ, СООПШТИ СРПСКАТА ПРЕМИЕРКА БРНАБИЌ

Македонскиот премиер Зоран Заев во ноември ќе го посети Белград, соопшти  во Драч српската премиерка Ана Брнабиќ. „Денеска разговарав со Заев за на ...
8 / 8 НАПИСИ