Таг: Драги Рашковски

1 3 4 550 / 50 НАПИСИ
6 ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСОТ ШТО СЕ ПРЕВРТЕ КАЈ ЛЕСКОВАЦ СЕ СО СЕРИОЗНИ ПОВРЕДИ, НО НЕ СЕ ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

6 ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСОТ ШТО СЕ ПРЕВРТЕ КАЈ ЛЕСКОВАЦ СЕ СО СЕРИОЗНИ ПОВРЕДИ, НО НЕ СЕ ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Во болницата во Лесковац се хоспитализирани 8, а во болницата во Ниш 6 патници од македонскиот автобус, кој утрово околу 1.40 часот се преврте во близ ...
ВЛАДАТА ОСТАНА БЕЗ ТЕЛЕФОНИ, СЕ РАСИПА ЦЕНТРАЛАТА

ВЛАДАТА ОСТАНА БЕЗ ТЕЛЕФОНИ, СЕ РАСИПА ЦЕНТРАЛАТА

Три дена Владата е без фиксна телефонија затоа што се расипала телефонската централа. Интерната комуникација помеѓу министрите и службите, како и обез ...
ЗАЕВ СО МОТОР НА 4 ТРКАЛА ДОЈДЕ НА НАРОДЕН СОБИР ВО ВАРВАРИЦА

ЗАЕВ СО МОТОР НА 4 ТРКАЛА ДОЈДЕ НА НАРОДЕН СОБИР ВО ВАРВАРИЦА

Премиерот Зоран Заев, кој е член на мото клубот АТВ Струмица, денеска со моторцикл на 4 тркала дојде во иселеното село Варварица во Општина Василево, ...
ВЛАДАТА ТРЕБА ДА ФИНАНСИРА ГРАЃАНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ, А НЕ ДА ГИ КУПУВА СО ТИЕ ПАРИ, ВЕЛИ ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА РАШКОВСКИ

ВЛАДАТА ТРЕБА ДА ФИНАНСИРА ГРАЃАНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ, А НЕ ДА ГИ КУПУВА СО ТИЕ ПАРИ, ВЕЛИ ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА РАШКОВСКИ

Владата треба да дава пари на невладините организации, но не треба да бидат купени со тие пари, смета Драги Рашковски, генерален секретар на Владата. ...
МУКОСКИ НАПЛАТИЛ 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ДРЖАВАТА ЗА ЗАНАЕТЧИСКИ РАБОТИ, ВЛАДАТА БАРА МВР ДА ГИ ИСТРАЖИ ТЕНДЕРИТЕ

МУКОСКИ НАПЛАТИЛ 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ДРЖАВАТА ЗА ЗАНАЕТЧИСКИ РАБОТИ, ВЛАДАТА БАРА МВР ДА ГИ ИСТРАЖИ ТЕНДЕРИТЕ

Владата побарала од МВР да спроведе истрага за тендерите што ги добил пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски преку неговата фрима „Атриум ДОО“. Мукоск ...
РАШКОВСКИ МУ КРАТИ НА ПЕШЕВСКИ ОД АПАНАЖАТА ОТИ ГО ПРЕЧЕКОРИЛ ЛИМИТОТ НА МОБИЛНИОТ

РАШКОВСКИ МУ КРАТИ НА ПЕШЕВСКИ ОД АПАНАЖАТА ОТИ ГО ПРЕЧЕКОРИЛ ЛИМИТОТ НА МОБИЛНИОТ

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски му скратил на поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски од апанажата за јуни, јули и август вкупно 20. ...
СИНОТ НА РИСТО НИКОВСКИ БАРА ОД ЗАЕВ ДА МУ ПЛАТИ 9.450 ЕВРА ЗА СОВЕТУВАЊЕ

СИНОТ НА РИСТО НИКОВСКИ БАРА ОД ЗАЕВ ДА МУ ПЛАТИ 9.450 ЕВРА ЗА СОВЕТУВАЊЕ

Александар Никовски, син на поранешниот дипломат Ристо Никовски, бара од премиерот Зоран Заев да му исплати хонорар како советник на експремиерот Нико ...
РАШКОВСКИ СО КРИВИЧНА ПРОТИВ БОЖИНОВСКИ ОТИ ВО ВЛАДА ВРАБОТИЛ 600 ЛИЦА КОИ НЕ ДОАЃАЛЕ НА РАБОТА

РАШКОВСКИ СО КРИВИЧНА ПРОТИВ БОЖИНОВСКИ ОТИ ВО ВЛАДА ВРАБОТИЛ 600 ЛИЦА КОИ НЕ ДОАЃАЛЕ НА РАБОТА

Генералниот секретаријат на Владата ќе поднесе кривична пријава против поранешниот генерален секретар на Владата Кирил Божиновски и 60 лица кои биле в ...
ПРЕД И ПОТОА

ПРЕД И ПОТОА

1 Како запнале да го бранат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ јавниот обвинител Марко Зврлески од разрешување,  името толку нема да го бранат. Ама, од името н ...
НОВИОТ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА БЕШЕ ВО ПРОФЕСОРСКИОТ КОНТРАПЛЕНУМ НА ГРУЕВСКИ

НОВИОТ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА БЕШЕ ВО ПРОФЕСОРСКИОТ КОНТРАПЛЕНУМ НА ГРУЕВСКИ

Професорот од Правниот факултет Драги Рашковски, кој денеска беше назначен за генерален секретар на владата на Зоран Заев, во декември 2014 година беш ...
1 3 4 550 / 50 НАПИСИ