Таг: дронови

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ГРЦИЈА ЌЕ ЛАНСИРА ДРОНОВИ И ЌЕ ПОСТАВИ ШУМСКИ СЕНЗОРИ ЗАРАДИ ПОЕФИКАСНА БОРБА ПРОТИВ ПОЖАРИТЕ

ГРЦИЈА ЌЕ ЛАНСИРА ДРОНОВИ И ЌЕ ПОСТАВИ ШУМСКИ СЕНЗОРИ ЗАРАДИ ПОЕФИКАСНА БОРБА ПРОТИВ ПОЖАРИТЕ

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изјави дека ќе лансираат дронови и ќе постават шумски сензори за температура за да се подобри превентивното гаснење ...
РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА СОБОРИЛА 42 УКРАИНСКИ ДРОНОВИ НАД КРИМ

РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА СОБОРИЛА 42 УКРАИНСКИ ДРОНОВИ НАД КРИМ

Руското министерство за одбрана соопшти дека ноќеска одбила обид на Украина да го нападне Крим со 42 дронови. Девет дронови биле уништени, а 33 се урн ...
САД ГО ПРИТИСКААТ ИРАН ДА ПРЕСТАНЕ ДА Ѝ ПРОДАВА ДРОНОВИ НА РУСИЈА ВО РАМКИТЕ НА РАЗГОВОРИТЕ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ОДНОСИТЕ

САД ГО ПРИТИСКААТ ИРАН ДА ПРЕСТАНЕ ДА Ѝ ПРОДАВА ДРОНОВИ НА РУСИЈА ВО РАМКИТЕ НА РАЗГОВОРИТЕ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ОДНОСИТЕ

САД го притискаат Иран да престане да ѝ продава дронови на Русија во рамките на пошироките разговори за деескалирање на односите помеѓу Вашингтон и Те ...
ДРОНОВИ УДРИЈА ВО ДВЕ ДЕЛОВНИ ЗГРАДИ ВО МОСКВА

ДРОНОВИ УДРИЈА ВО ДВЕ ДЕЛОВНИ ЗГРАДИ ВО МОСКВА

Москва ноќеска беше нападната со дронови, за кои руското Министерство за одбрана вели дека се украински. Според нив, еден дрон бил соборен надвор о ...
ПРЕКИНИ НА СТРУЈА И ГРЕЕЊЕ ВО КИЕВ ПО НОВ РУСКИ НАПАД СО ДРОНОВИ

ПРЕКИНИ НА СТРУЈА И ГРЕЕЊЕ ВО КИЕВ ПО НОВ РУСКИ НАПАД СО ДРОНОВИ

Како резултат на руските напади ноќеска во украинскиот главен град Киев, енергетската инфраструктура е оштетена, предизвикувајќи прекини во снабдување ...
ИРАН ПРВПАТ ПРИЗНА ДЕКА Ѝ ДАЛ ДРОНОВИ НА РУСИЈА, НО ПРЕД ДА ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА

ИРАН ПРВПАТ ПРИЗНА ДЕКА Ѝ ДАЛ ДРОНОВИ НА РУСИЈА, НО ПРЕД ДА ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА

Иран денеска првпат призна дека ја снабдил Русија со дронови, но тврди дека тоа се случило пред почетокот на војната во Украина. Во изминатиот период, ...
ШВЕДСКА СЕ СОМНЕВА ДЕКА РУСИ ИМ ГИ КРАДАТ КАМЕРИТЕ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ ЗА ДА ГИ КОРИСТАТ ВО ДРОНОВИ НАД УКРАИНА

ШВЕДСКА СЕ СОМНЕВА ДЕКА РУСИ ИМ ГИ КРАДАТ КАМЕРИТЕ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ ЗА ДА ГИ КОРИСТАТ ВО ДРОНОВИ НАД УКРАИНА

Камерите за брзо возење продолжуваат да исчезнуваат низ Шведска, од неодамна и на автопатот меѓу Хофорс и Фалун. Украдените камери се од истиот тип шт ...
ИРАНСКИТЕ ТРУПИ ИМ ПОМАГААТ НА РУСИТЕ ВО НАПАДИТЕ СО ДРОНОВИ НА УКРАИНА, ВЕЛИ БЕЛАТА КУЌА

ИРАНСКИТЕ ТРУПИ ИМ ПОМАГААТ НА РУСИТЕ ВО НАПАДИТЕ СО ДРОНОВИ НА УКРАИНА, ВЕЛИ БЕЛАТА КУЌА

Белата куќа објави дека има докази дека иранските трупи стационирани на Крим се директно вмешани во руските напади со дронови на украинската инфрастру ...
ИРАН СЕ СОГЛАСИЛ ДА Ѝ ИСПОРАЧА БАЛИСТИЧКИ ПРОЕКТИЛИ И УШТЕ ДРОНОВИ НА РУСИЈА

ИРАН СЕ СОГЛАСИЛ ДА Ѝ ИСПОРАЧА БАЛИСТИЧКИ ПРОЕКТИЛИ И УШТЕ ДРОНОВИ НА РУСИЈА

Иран се согласил да ја снабди Русија со проектили копно-копно и со уште дронови, потврдија двајца високи ирански функционери и двајца ирански дипломат ...
КАМИКАЗЕ ДРОНОВИТЕ СЕ МАЛИ, ПОТРОШНИ И ТЕШКО СЕ ДЕТЕКТИРААТ, ИРАН УПОРНО НЕГИРА ДЕКА ЈА СНАБДУВА РУСИЈА СО НИВ

КАМИКАЗЕ ДРОНОВИТЕ СЕ МАЛИ, ПОТРОШНИ И ТЕШКО СЕ ДЕТЕКТИРААТ, ИРАН УПОРНО НЕГИРА ДЕКА ЈА СНАБДУВА РУСИЈА СО НИВ

Иран денеска уште еднаш демантираше дека ја снабдува Русија со дронови, откако Киев беше нападнат со вакви беспилотни летала. Пет експлозии се реги ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ