Таг: дрвокрадци

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ДРВОКРАДЦИ ГО ПУСТОШАТ НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК МАВРОВО

ДРВОКРАДЦИ ГО ПУСТОШАТ НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК МАВРОВО

Националниот парк Маврово се соголува и пустоши од дрвокрадци кои слободно си сечат дрва. Жители на селата Нистрово, Грекај, Рибница, Нивиште и Тануше ...
ВО СТРУМИЧКО ФАТЕНИ ТРОЈЦА ДРВОКРАДЦИ СО 25 КУБИКА ДРВА НА 15 ЗАПРЕЖНИ КОЛИ

ВО СТРУМИЧКО ФАТЕНИ ТРОЈЦА ДРВОКРАДЦИ СО 25 КУБИКА ДРВА НА 15 ЗАПРЕЖНИ КОЛИ

Полицијата од Радовиш приведе тројца дрвокрадци од струмичкото населено место Баница кои на местото викано Варница кај Варварица биле затекнати со 25 ...
ВЕЛЕШКАТА ПОЛИЦИЈА ДОБИ ТЕРЕНСКИ ВОЗИЛА ПРОТИВ ДРВОКРАДЦИТЕ И ЗА ПОЛА ГОДИНА ПЕТ ПАТИ Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ФАТЕНИ

ВЕЛЕШКАТА ПОЛИЦИЈА ДОБИ ТЕРЕНСКИ ВОЗИЛА ПРОТИВ ДРВОКРАДЦИТЕ И ЗА ПОЛА ГОДИНА ПЕТ ПАТИ Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ФАТЕНИ

Едно од криминалните дела со кои се судрува велешката полиција се и дрвокрадците на огревно дрво. Кога се разгледуваше годишниот извештај за 2021, ком ...
СТОТИНА ВОЗИЛА ОДЗЕМЕНИ ОД ДРВОКРАДЦИ ЧЕКААТ ЈАВНО НАДДАВАЊЕ НА ПЛАЦОТ НА „НАЦИОНАЛНИ ШУМИ“ И НА ШТИПСКИОТ ЗАТВОР

СТОТИНА ВОЗИЛА ОДЗЕМЕНИ ОД ДРВОКРАДЦИ ЧЕКААТ ЈАВНО НАДДАВАЊЕ НА ПЛАЦОТ НА „НАЦИОНАЛНИ ШУМИ“ И НА ШТИПСКИОТ ЗАТВОР

Повеќе од 50 хаварисани моторни возила се складирани во кругот на ЈП „Национални шуми“, подружница во Штип. Вработените велат дека само се остапува пр ...
НА ДРВОКРАДЦИТЕ ИМ ПОМАГААТ ВРАБОТЕНИ ВО ИНСТИТУЦИТЕ НАМЕСТО ДА ГИ КАЗНУВААТ, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА „ЕВРОТИНК“

НА ДРВОКРАДЦИТЕ ИМ ПОМАГААТ ВРАБОТЕНИ ВО ИНСТИТУЦИТЕ НАМЕСТО ДА ГИ КАЗНУВААТ, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА „ЕВРОТИНК“

Безмилосно се сечат шумите во липковскиот Регион, а корумпирани поединци од надлежните институци наместо да ги заштитат им помагаат на дивокрадците во ...
СЕ ПУСТОШИ ЈАБЛАНИЦА И ДЕБРЦА, ОХРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА НАЈАВУВА ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ ЗА ДРВОКРАДЦИТЕ

СЕ ПУСТОШИ ЈАБЛАНИЦА И ДЕБРЦА, ОХРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА НАЈАВУВА ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ ЗА ДРВОКРАДЦИТЕ

Шумите во охридско-струшкиот крај се сечат безмилосно. Речиси цели предели се оголени од ваквите нелегални дејствија, кои се прават години наназад. СВ ...
ФАТЕНА ГРУПА ОД 20-ИНА ДРВОКРАДЦИ НА ПЛАНИНАТА МУКОС, НЕЛЕГАЛНО ИСЕКЛЕ ДЕСЕТ КУБИЦИ ДРВЈА

ФАТЕНА ГРУПА ОД 20-ИНА ДРВОКРАДЦИ НА ПЛАНИНАТА МУКОС, НЕЛЕГАЛНО ИСЕКЛЕ ДЕСЕТ КУБИЦИ ДРВЈА

Во акција на планината Мукос, на стариот пат Велес-Прилеп преку Јасеново и Извор, шумската полиција вчера фатила дваесетина жители на Прилеп како неле ...
ПЕТМИНА ПОЛИЦАЈЦИ ПРЕТЕПАНИ ОД ДРВОКРАДЦИ КАЈ ВЕЛЕШКОТО СЕЛО СТЕПАНЦИ

ПЕТМИНА ПОЛИЦАЈЦИ ПРЕТЕПАНИ ОД ДРВОКРАДЦИ КАЈ ВЕЛЕШКОТО СЕЛО СТЕПАНЦИ

Полициска патрола вчеравечер била нападната од дрвокрадци на планината Мукос, во близина на селото Степанци. Петмина полицајци се здобиле со повреди, ...
ВО РАДОВИШ ЌЕ ИМА КОНТРОЛИ ПО ДВОРОВИТЕ СО СКЛАДИРАНИ ДРВА ЗА ДА СЕ ВИДИ ДАЛИ СЕ БЕСПРАВНО СЕЧЕНИ

ВО РАДОВИШ ЌЕ ИМА КОНТРОЛИ ПО ДВОРОВИТЕ СО СКЛАДИРАНИ ДРВА ЗА ДА СЕ ВИДИ ДАЛИ СЕ БЕСПРАВНО СЕЧЕНИ

Откако градоначалникот на Општина Радовиш Герасим Конзулов директно и јавно ги прозва одговорните институции да си ја вршат работата, деновиве зачести ...
МЕСТО СО ОГРЕВНИ ДРВА, ПЛАЦОТ НА ШУМСКОТО СТОПАНСТВО ВО СТРУМИЦА ПОЛН СО СТАРО ЖЕЛЕЗО И ХАВАРИСАНИ ВОЗИЛА

МЕСТО СО ОГРЕВНИ ДРВА, ПЛАЦОТ НА ШУМСКОТО СТОПАНСТВО ВО СТРУМИЦА ПОЛН СО СТАРО ЖЕЛЕЗО И ХАВАРИСАНИ ВОЗИЛА

Складот на Шумското стопанство „Беласица“ премина во плац на старо железо и хаварисани возила. Сите запленети запрежни и моторни возила на дрвокрадцит ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ