Таг: државен удар

1 216 / 16 НАПИСИ
ЛЕТОТ ОД СКОПЈЕ ЗА ИСТАНБУЛ ОТКАЖАН ПОРАДИ ОБИДОТ ЗА ДРЖАВЕН УДАР

ЛЕТОТ ОД СКОПЈЕ ЗА ИСТАНБУЛ ОТКАЖАН ПОРАДИ ОБИДОТ ЗА ДРЖАВЕН УДАР

Летот на Туркиш ерлајнс од Скопје за Истанбул утринава е откажан, поради обидот за државен удар во Турција. Според информациите од социјалните мреж ...
ТУРСКАТА ВЛАДА ЈА ВРАТИ КОНТРОЛАТА, ТВРДИ ПРЕМИЕРОТ

ТУРСКАТА ВЛАДА ЈА ВРАТИ КОНТРОЛАТА, ТВРДИ ПРЕМИЕРОТ

Турскиот премиер Бинали Јилдирим рече дека ситуацијата е во голема мерка под контрола. И висок турски функционер потврди дека пучот бил неуспешен и си ...
ЗАГИНАА 17 ПОЛИЦАЈЦИ ВО НАПАДОТ НА ПУЧИСТИТЕ ВО АНКАРА

ЗАГИНАА 17 ПОЛИЦАЈЦИ ВО НАПАДОТ НА ПУЧИСТИТЕ ВО АНКАРА

Седумнаесет полицајци се убиени во хеликоптерскиот напад на седиштето на полициските специјалци во Анкара, јави агенцијата Анадолија. Турски борбен ав ...
МИРОВЕН СОВЕТ НА ВЛАСТ ВО ТУРЦИЈА, ЕРДОГАН ГО ПОВИКА НАРОДОТ НА УЛИЦА

МИРОВЕН СОВЕТ НА ВЛАСТ ВО ТУРЦИЈА, ЕРДОГАН ГО ПОВИКА НАРОДОТ НА УЛИЦА

„Со децении ја создававме Република Турција, а владата која до овој момент владееше го сруши угледот на Република Турција. Со погрешните политики дозв ...
ВОЈСКАТА ПРЕЗЕДЕ КОНТРОЛА ВО ТУРЦИЈА

ВОЈСКАТА ПРЕЗЕДЕ КОНТРОЛА ВО ТУРЦИЈА

Армиска група изјави на ТВ дека ја презела контролата врз Турција. при што се затворени мостови во Истанбул, а авион лета ниско во Анкара и се слушаат ...
КАМБОВСКИ: НЕ МОЖЕ ТОПТАН АБОЛИЦИЈА, МОРА СО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ

КАМБОВСКИ: НЕ МОЖЕ ТОПТАН АБОЛИЦИЈА, МОРА СО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ

“Ниеден обвинител, ниеден суд не може да го натера да запре кривична постапка ваква општа одлука за аболицирање на осомничени и обвинети од претседате ...
1 216 / 16 НАПИСИ