Таг: Дума

ЈУТЈУБ ЈА БЛОКИРАШЕ ТЕЛЕВИЗИЈАТА НА РУСКАТА ДУМА

ЈУТЈУБ ЈА БЛОКИРАШЕ ТЕЛЕВИЗИЈАТА НА РУСКАТА ДУМА

Јутјуб ја блокираше телевизијата Дума која емитува програма од Долниот дом на рускиот парламент, што наиде на лут одговор од официјалните лица кои рек ...
НАЈМАЛКУ 70 ЗАГИНАТИ ВО НАВОДЕН ХЕМИСКИ НАПАД ВО СИРИЈА

НАЈМАЛКУ 70 ЗАГИНАТИ ВО НАВОДЕН ХЕМИСКИ НАПАД ВО СИРИЈА

Најмалку 70 луѓе загинаа во наводен хемиски напад во Дума, последниот град под контрола на бунтовниците во областа Источна Гута, близу сирискиот главе ...
2 / 2 НАПИСИ