Таг: ЕБР

ЗА ДА ГО СКРИЈАТ МИЦКОСКИ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО КАФАНАТА „ЧАРДАК“ ЛАЖЕЛЕ ДЕКА НЕМААТ КЛУЧ ЗА ВНАТРЕ

ЗА ДА ГО СКРИЈАТ МИЦКОСКИ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО КАФАНАТА „ЧАРДАК“ ЛАЖЕЛЕ ДЕКА НЕМААТ КЛУЧ ЗА ВНАТРЕ

За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и сите гости кои ја прекршиле владината мерка за забрана за престој во затворен дел на кафеана, МВР ќе под ...
НА „БОЕМСКА“ БИТКА ЗА СПАС ОД БРИШЕЊЕ НА СНИМКИТЕ ОД КАМЕРИТЕ ВО КАФЕАНА, ЗА ПРИСУСТВОТО НА МИЦКОСКИ ВО ЗАБРАНЕТИОТ ДЕЛ ЗА ГОСТИ

НА „БОЕМСКА“ БИТКА ЗА СПАС ОД БРИШЕЊЕ НА СНИМКИТЕ ОД КАМЕРИТЕ ВО КАФЕАНА, ЗА ПРИСУСТВОТО НА МИЦКОСКИ ВО ЗАБРАНЕТИОТ ДЕЛ ЗА ГОСТИ

Припадници на Специјалната единица за брзо распоредување (ЕБР) во МВР ја обиколија кафеаната на улица „Боемска“ во Дебар Маало каде што вечерва по 18. ...
ОСУМ КРАТОВСКИ ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ПРАВЕЛЕ ЗАБАВА УАПСЕНИ ОД СПЕЦИЈАЛЦИ, ОТИ ПРУЖАЛЕ ОТПОР НА ОБИЧНИ ПОЛИЦАЈЦИ

ОСУМ КРАТОВСКИ ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ПРАВЕЛЕ ЗАБАВА УАПСЕНИ ОД СПЕЦИЈАЛЦИ, ОТИ ПРУЖАЛЕ ОТПОР НА ОБИЧНИ ПОЛИЦАЈЦИ

Осуммина полицајци од полициска станица Кратово се приведени синоќа од нивни колеги специјалци од МВР откако правеле гласна журка во селото и археолош ...
ТРОЈЦА СПЕЦИЈАЛЦИ ОД ЕБР ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС НА ЗАДАЧА, СПИЕЛЕ ВО ОДМОРАЛИШТЕТО НА МВР ВО ОХРИД

ТРОЈЦА СПЕЦИЈАЛЦИ ОД ЕБР ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС НА ЗАДАЧА, СПИЕЛЕ ВО ОДМОРАЛИШТЕТО НА МВР ВО ОХРИД

Тројца припадници на единицата за брзо распоредување во МВР се заразени од коронавирус, потврди денеска министерот за здравство Венко Филипче. Се тест ...
САМО 25 СПЕЦИЈАЛЦИ ГО ЧУВАВМЕ СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ, НÈ ПРАТИЈА САМО СО ПО 1 ПИШТОЛ, ТВРДИ ПОВРЕДЕН ЧЛЕН НА ЕБР НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ

САМО 25 СПЕЦИЈАЛЦИ ГО ЧУВАВМЕ СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ, НÈ ПРАТИЈА САМО СО ПО 1 ПИШТОЛ, ТВРДИ ПОВРЕДЕН ЧЛЕН НА ЕБР НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ

Припадникот на Единицата за брзо распоредување (ЕБР) Лукман Селими, во сведочење за организираниот напад на Собранието на 27 април лани, загатна дилем ...
ПО 16 МЕСЕЦИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОПРВА ЌЕ РАСВЕТЛУВА ЗОШТО ЧАВКОВ ГИ ИСПРАТИ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ ДА ТЕПААТ СТУДЕНТИ

ПО 16 МЕСЕЦИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОПРВА ЌЕ РАСВЕТЛУВА ЗОШТО ЧАВКОВ ГИ ИСПРАТИ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ ДА ТЕПААТ СТУДЕНТИ

Скопското основно јавно обвинителство (ОЈО) за САКАМДАКАЖАМ.МК потврди дека презема дејствија за расветлување на упадот на Единицата за брзо распореду ...
СТУДЕНТСКИ ПЛЕНУМ БАРА ОДГОВОРНОСТ ОД ТОЈ ШТО ИМ ГИ ИСПРАТИЛ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ

СТУДЕНТСКИ ПЛЕНУМ БАРА ОДГОВОРНОСТ ОД ТОЈ ШТО ИМ ГИ ИСПРАТИЛ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ

„Студентски пленум“ побара одговорност од тој што издал наредба припадниците на Единицата за брзо распоредување (ЕБР) и оклопни возила во четвртокот в ...
7 / 7 НАПИСИ