Таг: Еди Рама

1 2 3 7 10 / 69 НАПИСИ
ПОРАДИ ЛУДАТА БУГАРСКА БЛОКАДА НА МАКЕДОНИЈА ПАЃА ПОДДРШКАТА ЗА ЕУ, РЕЧЕ ЕДИ РАМА НА ФОРУМ ВО ТИРАНА

ПОРАДИ ЛУДАТА БУГАРСКА БЛОКАДА НА МАКЕДОНИЈА ПАЃА ПОДДРШКАТА ЗА ЕУ, РЕЧЕ ЕДИ РАМА НА ФОРУМ ВО ТИРАНА

Со блокадата на Македонија ќе се постигне да падне поддршката за ЕУ, рече албанскиот премиер Еди Рама за Бугарија, но и за другите земји-членки на ЕУ, ...
ЕДИ РАМА ВЕЛИ ДЕКА ЗЕТОТ НА ТРАМП ЌЕ НАПРАВИ БИСЕР НА МЕДИТЕРАНОТ ОД АЛБАНСКИОТ ОСТРОВ САЗАН

ЕДИ РАМА ВЕЛИ ДЕКА ЗЕТОТ НА ТРАМП ЌЕ НАПРАВИ БИСЕР НА МЕДИТЕРАНОТ ОД АЛБАНСКИОТ ОСТРОВ САЗАН

Албанскиот премиер Еди Рама вели дека инвестицијата на Џеред Кушнер, зет за ќерка на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, ќе направи „бис ...
СЕКОЈ НАПАД НА КОСОВО Е НАПАД НА АЛБАНИЈА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ РАМА

СЕКОЈ НАПАД НА КОСОВО Е НАПАД НА АЛБАНИЈА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ РАМА

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека секој напад на Косово е и напад на Албанија. Гостувајќи на телевизијата „АТВ“, Рама кажа дека Косово не е само ...
МЕЛОНИ, СУНАК И РАМА ЗАЕДНО ЌЕ СЕ БОРАТ ПРОТИВ ТРГОВИЈАТА СО ЛУЃЕ И НЕЛЕГАЛНАТА МИГРАЦИЈА

МЕЛОНИ, СУНАК И РАМА ЗАЕДНО ЌЕ СЕ БОРАТ ПРОТИВ ТРГОВИЈАТА СО ЛУЃЕ И НЕЛЕГАЛНАТА МИГРАЦИЈА

Лидерите на Италија и Велика Британија се согласија да се справат со нерегуларната миграција во Европа, ветувајќи дека ќе ја интензивираат соработката ...
АЛБАНИЈА УТРЕ ЌЕ Ѝ ВРАТИ НА МАКЕДОНИЈА 21 ИКОНА УКРАДЕНИ ОД ЦРКВИТЕ ВО СТРУШКО ПРЕД ДЕСЕТИНА ГОДИНИ

АЛБАНИЈА УТРЕ ЌЕ Ѝ ВРАТИ НА МАКЕДОНИЈА 21 ИКОНА УКРАДЕНИ ОД ЦРКВИТЕ ВО СТРУШКО ПРЕД ДЕСЕТИНА ГОДИНИ

Утре (15 декември) во Македонија од Албанија се враќаат 21 украдена икона од македонските цркви, кажа синоќа министерката за култура Бисера Костадинов ...
ВИЦОТЕКА

ВИЦОТЕКА

Најсомнително е кога премиерот ќе ја брани тендерската постапката со аргументи што ја навредуваат интелигенцијата. ...
ВО МАКЕДОНСКИОТ УСТАВ ВЕЌЕ ИМА МНОГУ МАЛЦИНСТВА, МИСЛАМ ДЕКА НЕМА ДА СЕ САМОИЗОЛИРАТЕ, КАЖА РАМА ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

ВО МАКЕДОНСКИОТ УСТАВ ВЕЌЕ ИМА МНОГУ МАЛЦИНСТВА, МИСЛАМ ДЕКА НЕМА ДА СЕ САМОИЗОЛИРАТЕ, КАЖА РАМА ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

Вашиот устав има голем број на малцинства што се внесени, а тоа значи дека е тој еден веќе познат модел. Тоа не е некоја измислица во однос на уставит ...
ЕУ ДА НИ ДАДЕ ПОМОШ ЗА СТРУЈА, ДА НЕ СЕ СЛУЧИ СРАМОТ КАКО ВО ПАНДЕМИЈАТА КОГА НЕ ДОБИВМЕ ВАКЦИНИ, КАЖА РАМА ПО СРЕДБАТА СО КОВАЧЕВСКИ И ВУЧИЌ НА ОТВОРЕН БАЛКАН

ЕУ ДА НИ ДАДЕ ПОМОШ ЗА СТРУЈА, ДА НЕ СЕ СЛУЧИ СРАМОТ КАКО ВО ПАНДЕМИЈАТА КОГА НЕ ДОБИВМЕ ВАКЦИНИ, КАЖА РАМА ПО СРЕДБАТА СО КОВАЧЕВСКИ И ВУЧИЌ НА ОТВОРЕН БАЛКАН

(Специјално од Белград: Ана Антевска) Македонија, Србија и Албанија ќе испратат заедничко барање до Европската унија за помош во обезбедувањето стр ...
НЕ МИ Е ЈАСНО КАКО СТРАНЦИТЕ КОИ НЕМААТ ГРАНИЦИ ФИНАНСИРААТ ПРОЕКТИ ЗА ПОДОБРО ГРАНИЧНО ПОВРЗУВАЊЕ КАЈ НАС, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ НА ОТВОРЕН БАЛКАН

НЕ МИ Е ЈАСНО КАКО СТРАНЦИТЕ КОИ НЕМААТ ГРАНИЦИ ФИНАНСИРААТ ПРОЕКТИ ЗА ПОДОБРО ГРАНИЧНО ПОВРЗУВАЊЕ КАЈ НАС, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ НА ОТВОРЕН БАЛКАН

(Специјално од Белград: Ана Антевска) Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Белград на состанокот на Отворен Балкан уште еднаш кажа дека меѓу Мак ...
ДЕНЕСКА СЛИКИТЕ ОД БАЛКАНОТ СЕ ОД НАСМЕАНИ ПРИЈАТЕЛИ, КАЖАА КОВАЧЕВСКИ, ВУЧИЌ И РАМА НА ЗАЕДНИЧКИОТ САЕМ НА ВИНО ВО БЕЛГРАД

ДЕНЕСКА СЛИКИТЕ ОД БАЛКАНОТ СЕ ОД НАСМЕАНИ ПРИЈАТЕЛИ, КАЖАА КОВАЧЕВСКИ, ВУЧИЌ И РАМА НА ЗАЕДНИЧКИОТ САЕМ НА ВИНО ВО БЕЛГРАД

(Специјално од Белград: Ана Антевска) Македонија, Србија и Албанија за првпат имаат заеднички саем на вино, кој од денеска до сабота ќе се одржува ...
1 2 3 7 10 / 69 НАПИСИ