Таг: Ејуп Аљими

1 2 3 20 / 23 НАПИСИ
ГАВРИЛ БУБЕВСКИ ОД СЈО ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРОТИВ АДВОКАТОТ НА ЕЈУП АЛИМИ ОД ДУИ ЗА ЗАГРОЗУВАЊЕ НА СИГУРНОСТА

ГАВРИЛ БУБЕВСКИ ОД СЈО ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРОТИВ АДВОКАТОТ НА ЕЈУП АЛИМИ ОД ДУИ ЗА ЗАГРОЗУВАЊЕ НА СИГУРНОСТА

Обвинителот Гаврил Бубевски од СЈО поднесе кривична пријава против адвокатот Мефаиљ Арслани, кој го застапува обвинетиот Ејуп Алими од ДУИ на предмето ...
ЕЈУП ГОНСАЛЕС

ЕЈУП ГОНСАЛЕС

1 И сега што правиме? Што ли ќе прават со омразата балканските националисти откако еве,  Договорот од Преспа помина и во Парламентот на Грција? Еј, чо ...
НИТУ ЈАС, НИТУ МОЈОТ КЛИЕНТ СМЕ МУ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ НА ОБВИНИТЕЛОТ БУБЕВСКИ, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ЕЈУП АЛИМИ И БАРА ИЗВИНУВАЊЕ ОД ФАТИМЕ ФЕТАИ

НИТУ ЈАС, НИТУ МОЈОТ КЛИЕНТ СМЕ МУ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ НА ОБВИНИТЕЛОТ БУБЕВСКИ, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ЕЈУП АЛИМИ И БАРА ИЗВИНУВАЊЕ ОД ФАТИМЕ ФЕТАИ

Адвокатот Мефаиљ Арслани, кој го застапува обвинетиот координатор на пратеничката група на ДУИ Ејуп Алими на судењето за предметот на СЈО „Титаник 3“, ...
ОБВИНЕТИТЕ АЛИМИ И ГУРИ ОД ДУИ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ ДЕКА ЌЕ МУ ЈА РАСПЛАЧАТ ФАМИЛИЈАТА НА КАУРОТ БУБЕВСКИ ОД СЈО, ПРЕНЕСЕ ФЕТАИ ШТО Ѝ КАЖАЛ НИВНИОТ АДВОКАТ НА „ТИТАНИК 3“

ОБВИНЕТИТЕ АЛИМИ И ГУРИ ОД ДУИ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ ДЕКА ЌЕ МУ ЈА РАСПЛАЧАТ ФАМИЛИЈАТА НА КАУРОТ БУБЕВСКИ ОД СЈО, ПРЕНЕСЕ ФЕТАИ ШТО Ѝ КАЖАЛ НИВНИОТ АДВОКАТ НА „ТИТАНИК 3“

Случајот „Титаник 3“ на СЈО, кој заглави бидејќи државата не го обезбеди клучниот сведок Р. Б. да дојде од Германија, зовре пред крајот. Судијката Оља ...
АЛИМИ И ГУРИ ОД ДУИ ЈА ФАЛСИФИКУВАЛЕ ИЗБОРНАТА ВОЛЈА НА ГРАЃАНИТЕ ВО ЧАИР, КАЖА ФЕТАИ ВО ВОВЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА „ТИТАНИК 3“

АЛИМИ И ГУРИ ОД ДУИ ЈА ФАЛСИФИКУВАЛЕ ИЗБОРНАТА ВОЛЈА НА ГРАЃАНИТЕ ВО ЧАИР, КАЖА ФЕТАИ ВО ВОВЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА „ТИТАНИК 3“

Обвинетите Ејуп Алими и Исмет Гури од ДУИ, водени од партиската и сопствената жед за политичка моќ, насилно и не бирајќи средства влијаеле врз изборни ...
ПРЕКИНАТО СУДЕЊЕТО НА КООРДИНАТОРОТ НА ДУИ АЛИМИ ПОРАДИ БОЛЕСТ НА СОПРУГОТ НА СУДИЈКАТА

ПРЕКИНАТО СУДЕЊЕТО НА КООРДИНАТОРОТ НА ДУИ АЛИМИ ПОРАДИ БОЛЕСТ НА СОПРУГОТ НА СУДИЈКАТА

Судењето за предметот на СЈО „Титаник 3“ за изборни нерегуларности во Чаир се прекина. Судијката Оља Ристова соопшти дека втората судијка Гордана Спир ...
ЈАНЕВА ДА СЕ ИЗЗЕМЕ ОД ПРЕДМЕТОТ ПРОТИВ КООРДИНАТОРОТ НА ДУИ АЛИМИ ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ, ПОБАРА ОДБРАНАТА

ЈАНЕВА ДА СЕ ИЗЗЕМЕ ОД ПРЕДМЕТОТ ПРОТИВ КООРДИНАТОРОТ НА ДУИ АЛИМИ ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ, ПОБАРА ОДБРАНАТА

Специјалната обвинителка Катица Јанева да се изземе од „Титаник 3“ затоа што ја прекинала истрагата против двајца од сведоците за изборни нерегуларнос ...
СУДИЈКАТА ОЉА РИСТОВА ГО КАЗНИ АДВОКАТОТ ЕЛЕНКО МИЛАНОВ СО 1.000 ЕВРА ОТИ НЕ ДОЈДЕ НА „ТИТАНИК 3“

СУДИЈКАТА ОЉА РИСТОВА ГО КАЗНИ АДВОКАТОТ ЕЛЕНКО МИЛАНОВ СО 1.000 ЕВРА ОТИ НЕ ДОЈДЕ НА „ТИТАНИК 3“

Судијката Оља Ристова од Основниот суд Скопје 1 му изрече казна од 1.000 евра на Еленко Миланов, адвокат на обвинетиот Исмет Гури, затоа што не дојде ...
КООРДИНАТОРОТ НА ДУИ НЕ ДОЈДЕ НА ПРВОТО СУДЕЊЕ ЗА „ТИТАНИК 3“, СУДОТ ПОБАРА ТАЛАТ ЏАФЕРИ ДА ГО ОПРАВДУВА ВО ИДНИНА

КООРДИНАТОРОТ НА ДУИ НЕ ДОЈДЕ НА ПРВОТО СУДЕЊЕ ЗА „ТИТАНИК 3“, СУДОТ ПОБАРА ТАЛАТ ЏАФЕРИ ДА ГО ОПРАВДУВА ВО ИДНИНА

Координаторот на пратеничката група на ДУИ Ејуп Аљими не дојде на првото судење за предметот „Титаник 3“ на СЈО, каде што е обвинет за уништување на и ...
ПОЧНУВА СУДЕЊЕТО НА КООРДИНАТОРОТ НА ДУИ ЕЈУП АЉИМИ ЗА УНИШТУВАЊЕ ИЗБОРЕН МАТЕРИЈАЛ

ПОЧНУВА СУДЕЊЕТО НА КООРДИНАТОРОТ НА ДУИ ЕЈУП АЉИМИ ЗА УНИШТУВАЊЕ ИЗБОРЕН МАТЕРИЈАЛ

Координаторот на пратеничката група на ДУИ Ејуп Аљими обвинет заедно со сопартиецот Исмет Гури во случајот на Специјалното јавно обвинителство „Титани ...
1 2 3 20 / 23 НАПИСИ