Таг: екстрадиција

1 2 3 6 10 / 56 НАПИСИ
НА УНГАРСКИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЌЕ ИМ КАЖАМ ДЕКА ГРУЕВСКИ ЌЕ БИДЕ ПРЕМЕСТЕН ВО ХАШКИТЕ ЌЕЛИИ, МИСЛАМ ДЕКА ЌЕ ГО ПРИФАТАТ ТОА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЛОГА

НА УНГАРСКИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЌЕ ИМ КАЖАМ ДЕКА ГРУЕВСКИ ЌЕ БИДЕ ПРЕМЕСТЕН ВО ХАШКИТЕ ЌЕЛИИ, МИСЛАМ ДЕКА ЌЕ ГО ПРИФАТАТ ТОА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЛОГА

Министерот за правда Кренар Лога вели дека ќе испрати до Унгарија ново барање за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски и тој смета дека ...
МЕКСИКО ЈА ЗАПРЕ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА СИНОТ НА ЕЛ ЧАПО ВО САД, ПРИ ЧИЕ АПСЕЊЕ ЗАГИНАА 29 ЛУЃЕ

МЕКСИКО ЈА ЗАПРЕ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА СИНОТ НА ЕЛ ЧАПО ВО САД, ПРИ ЧИЕ АПСЕЊЕ ЗАГИНАА 29 ЛУЃЕ

Мексиканскиот федерален суд ја запре екстрадицијата на синот на озлогласениот нарко бос Ел Чапо во САД, откако тој беше уапсен во операцијата на безбе ...
ПАК ЌЕ СЕ БАРА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ГРУЕВСКИ И НА ТЕРОРИСТИТЕ ОД „МОНСТРУМ“, ПОСЛЕДЕН ПАТ ЗА НИВ Е ПОБАРАНО ВО 2018 ГОДИНА

ПАК ЌЕ СЕ БАРА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ГРУЕВСКИ И НА ТЕРОРИСТИТЕ ОД „МОНСТРУМ“, ПОСЛЕДЕН ПАТ ЗА НИВ Е ПОБАРАНО ВО 2018 ГОДИНА

По одбивањето на Унгарија, односно на Косово еднаш да ги екстрадираат избеганите Никола Груевски, Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, Министерството за пр ...
ПОТВРДЕНИ ДОЖИВОТНИТЕ КАЗНИ ЗА МАСАКРОТ КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО ВО 2012, КОСОВО МОЖЕ ДА ГИ ЕКСТРАДИРА ИЗБЕГАНИТЕ ДЕМИРИ И ИСМАИЛОВИЌ

ПОТВРДЕНИ ДОЖИВОТНИТЕ КАЗНИ ЗА МАСАКРОТ КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО ВО 2012, КОСОВО МОЖЕ ДА ГИ ЕКСТРАДИРА ИЗБЕГАНИТЕ ДЕМИРИ И ИСМАИЛОВИЌ

Петкратното убиство кај Смиљковско Езеро во 2012 година останува терористички акт, а Алил Демири, Африм Исмаиловиќ и Агим Исмаиловиќ ги убиле четирите ...
БРИТАНИЈА ЈА ОДОБРИ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА АСАНЖ ВО САД

БРИТАНИЈА ЈА ОДОБРИ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА АСАНЖ ВО САД

Велика Британија ја одобри екстрадицијата на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, во САД. Од министерството за внатрешни работи кажаа дека тој има 14 ...
ЛОНДОНСКИОТ СУД ЈА ДОЗВОЛИ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА АСАНЖ ВО САД

ЛОНДОНСКИОТ СУД ЈА ДОЗВОЛИ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА АСАНЖ ВО САД

Високиот суд на Лондон ја прифати жалбата на САД и ја дозволи екстрадицијата на Џулијан Асанж, кој се соочува со низа кривични дела, како шпионирање и ...
КУРТИ НЕМА ДА ГИ ЕКСТРАДИРА ОСУДЕНИТЕ ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО ИСМАИЛОВИЌ И ДЕМИРИ, НЕМАЛ ДОВЕРБА ВО НАШИОТ СУДСКИ СИСТЕМ

КУРТИ НЕМА ДА ГИ ЕКСТРАДИРА ОСУДЕНИТЕ ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО ИСМАИЛОВИЌ И ДЕМИРИ, НЕМАЛ ДОВЕРБА ВО НАШИОТ СУДСКИ СИСТЕМ

Премиерот на Косово Албин Курти, кој денеска со цела косовска влада дојде да одржи заедничка седница со македонската влада на Илинденска, нема доверба ...
ВО КОСОВО Е УПАСЕН АФРИМ ИСМАИЛОВИЌ, ЕДЕН ОД ОСУДЕНИТЕ ЗА УБИСТВАТА КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО, ПОТВРДИ ЗАЕВ

ВО КОСОВО Е УПАСЕН АФРИМ ИСМАИЛОВИЌ, ЕДЕН ОД ОСУДЕНИТЕ ЗА УБИСТВАТА КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО, ПОТВРДИ ЗАЕВ

Веста дека на Косово е уапсен Африм Исмаиловиќ, еден од осудените на доживотен затвор во процесот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското Е ...
БРИТАНИЈА ЈА БЛОКИРАШЕ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА АСАНЖ ВО САД ЗАШТО ТАМУ БИ МОЖЕЛ ДА СЕ САМОУБИЕ

БРИТАНИЈА ЈА БЛОКИРАШЕ ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА АСАНЖ ВО САД ЗАШТО ТАМУ БИ МОЖЕЛ ДА СЕ САМОУБИЕ

Основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж не може да биде екстрадиран во САД, објави лондонски суд. Судијата го блокираше барањето за екстрадиција поради ...
ЗА ЖАЛ, ГРУЕВСКИ НЕ Е УАПСЕН ВО УНГАРИЈА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА

ЗА ЖАЛ, ГРУЕВСКИ НЕ Е УАПСЕН ВО УНГАРИЈА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА

Министерството за правда демантира дека избеганиот поранешен премиер Никола Груевски е уапсен во Унгарија, откако српскиот политичар Никола Сандуловиќ ...
1 2 3 6 10 / 56 НАПИСИ