Таг: електрична енергија

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ОД ПРВИ ДЕКЕМВРИ ПОЧНУВА ЕВТИНА ДНЕВНА ТАРИФА НА СТРУЈАТА ОД 13 ДО 15 ЧАСОТ

ОД ПРВИ ДЕКЕМВРИ ПОЧНУВА ЕВТИНА ДНЕВНА ТАРИФА НА СТРУЈАТА ОД 13 ДО 15 ЧАСОТ

Евтината дневна тарифа на струјата стартува од 1 декември во периодот од 13 часот до 15 часот, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Од ...
ЖИТЕЛИТЕ НА СЛУПЧАНЕ НЕ ИМ ДОЗВОЛУВААТ НА ЕКИПИТЕ НА ЕВН ДА ВЛЕЗАТ ВО СЕЛОТО, ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ ГО ПЛАТАТ ДОЛГОТ АКО ИМ ГИ ОТПИШАТ КАМАТИТЕ

ЖИТЕЛИТЕ НА СЛУПЧАНЕ НЕ ИМ ДОЗВОЛУВААТ НА ЕКИПИТЕ НА ЕВН ДА ВЛЕЗАТ ВО СЕЛОТО, ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ ГО ПЛАТАТ ДОЛГОТ АКО ИМ ГИ ОТПИШАТ КАМАТИТЕ

Жителите на кумановско Слупчане веќе со денови ги блокираат влезовите на селото и не им дозволуваат на екипите на ЕВН да работат на реконструкција и м ...
СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ, ЕЛЕНА КОВАЧЕВСКА, МЕЃУ ОСНОВАЧИТЕ НА ФИРМА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СТРУЈА

СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ, ЕЛЕНА КОВАЧЕВСКА, МЕЃУ ОСНОВАЧИТЕ НА ФИРМА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СТРУЈА

Елена Ковачевска, сопругата на премиерот Димитар Ковачевски, влегува во бизнисот со производство на електрична енергија преку компанијата „Сол груп 5 ...
КОВАЧЕВСКИ ПОБАРА ПОМОШ ОД БУГАРИJA ЗА СНАБДУВАЊЕ СО СТРУЈА ЗИМАВА

КОВАЧЕВСКИ ПОБАРА ПОМОШ ОД БУГАРИJA ЗА СНАБДУВАЊЕ СО СТРУЈА ЗИМАВА

Премиерот Димитар Ковачесвки денеска отиде во Софија на средба со техничкиот премиер на Бугарија Голаб Донев за да побара помош околу снабдувањето со ...
СТРУЈА ЗА СИТЕ

СТРУЈА ЗА СИТЕ

Не треба да штедиме струја. Не може државата да ги казнува чесните плаќачи поради нечесните неплаќачи. Само полицијата нека ги фати крадците и – нема ...
НАД 7.500 ДОМАЌИНСТВА СО НИСКИ ПРИХОДИ ЦЕЛА 2022 ЌЕ ДОБИВААТ НАМАЛЕНИ СМЕТКИ ЗА СТРУЈА ЗА 600-800 ДЕНАРИ

НАД 7.500 ДОМАЌИНСТВА СО НИСКИ ПРИХОДИ ЦЕЛА 2022 ЌЕ ДОБИВААТ НАМАЛЕНИ СМЕТКИ ЗА СТРУЈА ЗА 600-800 ДЕНАРИ

Министерството за економија ќе обезбеди финансиска поддршка за домаќинствата со ниски приходи кои ќе добиваат пониски сметки за електрична енергија во ...
ПОНУДИТЕ ЗА ЈАГЛЕН ЗА РЕК БИТОЛА ГИ ИСПОЛНУВААТ БАРАНИТЕ КОЛИЧИНИ, ВЕЛАТ ОД ЕСМ ЗА ПОВТОРЕНИОТ ТЕНДЕР

ПОНУДИТЕ ЗА ЈАГЛЕН ЗА РЕК БИТОЛА ГИ ИСПОЛНУВААТ БАРАНИТЕ КОЛИЧИНИ, ВЕЛАТ ОД ЕСМ ЗА ПОВТОРЕНИОТ ТЕНДЕР

На повторениот повик за набавка на јаглен за третиот блок на РЕК Битола се пријавија 9 компании и понудите ги исполнуваат бараните количини од 900 илј ...
ДЕЛОВИ ОД ТЕТОВО ВИКЕНДОВ ОСТАНУВАА БЕЗ СТРУЈА ПОРАДИ ДЕФЕКТ И ПРЕОПТОВАРЕНОСТ НА ЕЛЕКТРИЧНАТА МРЕЖА

ДЕЛОВИ ОД ТЕТОВО ВИКЕНДОВ ОСТАНУВАА БЕЗ СТРУЈА ПОРАДИ ДЕФЕКТ И ПРЕОПТОВАРЕНОСТ НА ЕЛЕКТРИЧНАТА МРЕЖА

Делови од Тетово викендов на неколку часа остануваа без електрична енергија. Прекините се случија во доцни попладневни и во рани вечерни часови, а беа ...
ПОЛА СКОПЈЕ ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА ТРАФОСТАНИЦА

ПОЛА СКОПЈЕ ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА ТРАФОСТАНИЦА

Од Кондово до Карпош попладнево нема струја. Како што објаснуваат од ЕВН, станува збор за голем дефект на 110-киловатна трафостаница Запад, од која се ...
СЕКОЈ ОД НАС МОЖЕ ДА ЗАСАДИ ЕДНО ДРВО И ДА СЕЛЕКТИРА ОТПАД, А СО ТОА ЌЕ ГИ УБЛАЖИМЕ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ – ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА

СЕКОЈ ОД НАС МОЖЕ ДА ЗАСАДИ ЕДНО ДРВО И ДА СЕЛЕКТИРА ОТПАД, А СО ТОА ЌЕ ГИ УБЛАЖИМЕ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ – ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА

Секој граѓанин може да даде свој придонес во ублажување на климатските промени, е пораката со која денеска се одбележува 22 Април, Денот на планетата ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ