Таг: ербас

1 2 10 / 12 НАПИСИ
РИЗИКОТ ОД ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС Е ПОМАЛ ВО АВИОН ОТКОЛКУ ВО КАНЦЕЛАРИЈА

РИЗИКОТ ОД ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС Е ПОМАЛ ВО АВИОН ОТКОЛКУ ВО КАНЦЕЛАРИЈА

Летањето со авион би можело да биде побезбедно од работа во канцеларија среде пандемијата на коронавирусот, велат најголемите компании за производство ...
ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ОТКАЖА МОТОР НА АВИОН ПРИ ПОЛЕТУВАЊЕ ВО ЛОНДОН

ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ОТКАЖА МОТОР НА АВИОН ПРИ ПОЛЕТУВАЊЕ ВО ЛОНДОН

Осум патници беа повредени откако на авион на „Лаудамоушн“ му откажа мотор при полетување на аеродромот „Стенстед“ во Лондон во петокот вечер. Авионот ...
„ЕРБАС“ ПРЕСТАНУВА СО ПРОИЗВОДСТВОТО НА „А380“, НАЈГОЛЕМИОТ ПАТНИЧКИ АВИОН НА СВЕТОТ

„ЕРБАС“ ПРЕСТАНУВА СО ПРОИЗВОДСТВОТО НА „А380“, НАЈГОЛЕМИОТ ПАТНИЧКИ АВИОН НА СВЕТОТ

„Ербас“ соопшти дека ќе престане да го произведува најголемиот патнички авион на светот „А380“, додавајќи дека последните примероци ќе ги испорача во ...
„ЕРБАС“ ГИ ПРЕТСТАВИ СВОИТЕ НОВИ АВИОНИ А220

„ЕРБАС“ ГИ ПРЕТСТАВИ СВОИТЕ НОВИ АВИОНИ А220

„Ербас“ и официјално ја претстави својата нова серија авиони А220, која е резултат на партнерскиот договор со „Бомбардиер“, потпишан минатата година. ...
СЕ ЗАПАЛИ КАМИОН НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ И ОШТЕТИ „ЕРБАС“ НА „ЛУФТХАНЗА“

СЕ ЗАПАЛИ КАМИОН НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ И ОШТЕТИ „ЕРБАС“ НА „ЛУФТХАНЗА“

Авион „ербас А340“ на „Луфтханза“ беше оштетен на аеродромот во Франкфурт, откако се запали камион за влеча, кој маневрирал на пистата. Десет врабо ...
„ЕМИРАТИ“ ЈА СПАСИ ЕВРОПСКАТА ГОРДОСТ „А380“ СО ЗДЕЛКА ВРЕДНА 16 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

„ЕМИРАТИ“ ЈА СПАСИ ЕВРОПСКАТА ГОРДОСТ „А380“ СО ЗДЕЛКА ВРЕДНА 16 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Компанијата „Емирати“ соопшти дека постигнала договор за купување на 20 авиони од типот „ербас А380“, со можност за дополнителни 16, што ќе значи спас ...
КИНА ЌЕ КУПИ 184 ЕРБАСИ, ОБЈАВИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН

КИНА ЌЕ КУПИ 184 ЕРБАСИ, ОБЈАВИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН

Кина планира да купи 184 „ербас А 320“ авиони, соопшти францускиот претседател Емануел Макрон. Кинескиот претседател Кси Џинпинг кажа дека неговата ...
„ЕРБАС“ ЌЕ ГО ЗГАСНЕ ПРОИЗВОДСТВОТО НА А380 АКО ПРОПАДНЕ ЗДЕЛКАТА СО „ЕМИРАТИ“

„ЕРБАС“ ЌЕ ГО ЗГАСНЕ ПРОИЗВОДСТВОТО НА А380 АКО ПРОПАДНЕ ЗДЕЛКАТА СО „ЕМИРАТИ“

„Ербас“ подготвува план ако биде принуден да го прекине производството на најголемиот млазен авион на светот, „А380 суперџамбо“, во случај да биде отк ...
„ЕМИРАТИ“ НЕПРИЈАТНО ГО ИЗНЕНАДИЈА ЕРБАС СО НАРАЧКА НА 40 БОИНЗИ НА САЕМОТ ЗА АВИОНИ ВО ДУБАИ

„ЕМИРАТИ“ НЕПРИЈАТНО ГО ИЗНЕНАДИЈА ЕРБАС СО НАРАЧКА НА 40 БОИНЗИ НА САЕМОТ ЗА АВИОНИ ВО ДУБАИ

Авиокомпанијата Емирати нарача 40 американски авиони од типот „боинг 787-10, дримлајнер“ на самиот почеток на авиосаемот во Дубаи што се одржува секој ...
ДОМИНАЦИЈА НА АМЕРИКАНСКАТА АВИО ИНДУСТРИЈА НА ПАРИСКИОТ САЕМ ЗА АВИОНИ

ДОМИНАЦИЈА НА АМЕРИКАНСКАТА АВИО ИНДУСТРИЈА НА ПАРИСКИОТ САЕМ ЗА АВИОНИ

СПЕЦИЈАЛНО ОД ПАРИЗ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК - ИГОР ВЕЉКОВИЌ Остварувањата на американската авиоиндустрија го одбележаа годинашниот саем на авиони на аер ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ