Таг: евакуација

1 2 3 4 5 6 10 40 / 92 НАПИСИ
ПРОПАДНА И ДЕНЕШНАТА ЕВАКУАЦИЈА ОД МАРИУПОЛ, ВЕЛАТ ОД ЦРВЕНИОТ КРСТ

ПРОПАДНА И ДЕНЕШНАТА ЕВАКУАЦИЈА ОД МАРИУПОЛ, ВЕЛАТ ОД ЦРВЕНИОТ КРСТ

Пропадна и денешниот обид за евакуација на цивилното население од окружениот град Мариупол, објави Црвен крст, за што проруските сепаратисти и украинс ...
ДОГОВОРЕНО НОВО ПРИМИРЈЕ ВО МАРИУПОЛ, ЕВАКУАЦИЈАТА ТРЕБА ДА ПОЧНЕ ВО 11 ЧАСОТ

ДОГОВОРЕНО НОВО ПРИМИРЈЕ ВО МАРИУПОЛ, ЕВАКУАЦИЈАТА ТРЕБА ДА ПОЧНЕ ВО 11 ЧАСОТ

Ново привремено примирје е прогласено во Мариупол со цел да се овозможи евакуација на цивилното население, откако вчерашното траело само половина час, ...
ДЕНЕСКА ЌЕ НЕМА ЕВАКУАЦИЈА ОД МАРИУПОЛ, ВЕЛИ ЦРВЕН КРСТ, ВО ГРАДОТ НЕМА СТРУЈА, ВОДА, ГРЕЕЊЕ И МОБИЛНИ ВРСКИ

ДЕНЕСКА ЌЕ НЕМА ЕВАКУАЦИЈА ОД МАРИУПОЛ, ВЕЛИ ЦРВЕН КРСТ, ВО ГРАДОТ НЕМА СТРУЈА, ВОДА, ГРЕЕЊЕ И МОБИЛНИ ВРСКИ

Меѓународниот комитет на Црвениот крст (ИЦРЦ) кажа дека планираната евакуација на цивилите од Мариупол и Волноваха веројатно нема да почне денеска. Ов ...
ОДЛОЖЕНА ЕВАКУАЦИЈАТА НА МАРИУПОЛ ЗАШТО РУСИТЕ НЕ ГО ПОЧИТУВААТ ПРИМИРЈЕТО, КАЖАА ЛОКАЛНИТЕ ВЛАСТИ

ОДЛОЖЕНА ЕВАКУАЦИЈАТА НА МАРИУПОЛ ЗАШТО РУСИТЕ НЕ ГО ПОЧИТУВААТ ПРИМИРЈЕТО, КАЖАА ЛОКАЛНИТЕ ВЛАСТИ

Локалните власти на Мариупол ја одложија планираната евакуација и ги повикаа жителите да се вратат во скривниците, зашто, како што кажаа, руските сили ...
ЖИТЕЛИТЕ НА МАРИУПОЛ ДОБИЈА ПЕТ ЧАСА ДА ГО НАПУШТАТ ГРАДОТ

ЖИТЕЛИТЕ НА МАРИУПОЛ ДОБИЈА ПЕТ ЧАСА ДА ГО НАПУШТАТ ГРАДОТ

Пет часа им е дадено на цивилите да го напуштат Мариупол, кој веќе со денови е окружен од руските сили и интензивно се гранатира. Украина и Русија утр ...
РУСИТЕ ДОЗВОЛИЈА ЕВАКУАЦИЈА НА ЦИВИЛИТЕ ОД МАРИУПОЛ, КОЈ ПЕТ ДЕНА СЕ ГРАНАТИРА

РУСИТЕ ДОЗВОЛИЈА ЕВАКУАЦИЈА НА ЦИВИЛИТЕ ОД МАРИУПОЛ, КОЈ ПЕТ ДЕНА СЕ ГРАНАТИРА

Руското министерство за одбрана објави дека дозволило отворање на хуманитарни коридори од окружените градови Мариупол и Волноваха, почнувајќи во осум ...
РУСИЈА И УКРАИНА ДОГОВОРИЈА ДА СЕ ОТВОРАТ КОРИДОРИ ЗА ЕВАКУАЦИЈА НА ЦИВИЛИ, НЕ И ПРЕКИН НА ОГНОТ

РУСИЈА И УКРАИНА ДОГОВОРИЈА ДА СЕ ОТВОРАТ КОРИДОРИ ЗА ЕВАКУАЦИЈА НА ЦИВИЛИ, НЕ И ПРЕКИН НА ОГНОТ

Украина и Русија ја завршија втората рунда мировни преговори, при што се согласија да се креираат хуманитарни коридори за извлекување на цивилите од г ...
МНР ИСПРАЌА ДИПЛОМАТИ ВО УКРАИНА ДА ГИ ЕВАКУИРААТ МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

МНР ИСПРАЌА ДИПЛОМАТИ ВО УКРАИНА ДА ГИ ЕВАКУИРААТ МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

Министерството за надворешни работи ќе испрати дипломатска екипа во Украина заради евакуација на македонските државјани кои сѐ уште се наоѓаат во земј ...
ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО 12 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОЖАРОТ НА ТРАЕКТОТ КАЈ КРФ

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО 12 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОЖАРОТ НА ТРАЕКТОТ КАЈ КРФ

Спасувачките тимови во Грција денеска ја продолжија потрагата по 12 лица за кои се смета дека се исчезнати од траектот што вчера се запали во Јонското ...
ПРОРУСКИТЕ БУНТОВНИЦИ ОБЈАВИЈА ЕВАКУАЦИЈА НА ДОЊЕЦК И ЛУГАНСК

ПРОРУСКИТЕ БУНТОВНИЦИ ОБЈАВИЈА ЕВАКУАЦИЈА НА ДОЊЕЦК И ЛУГАНСК

Проруските сепаратисти прогласија изненадувачка евакуација на нивните отцепени региони во источна Украина, додека западните земји предупредуваат дека ...
1 2 3 4 5 6 10 40 / 92 НАПИСИ