Таг: ЕВН

1 2 3 4 30 / 38 НАПИСИ
ОД ПРВИ ЈУЛИ СТРУЈАТА ЌЕ ПОЕВТИНИ ЗА 0,1 ОТСТО, ОДЛУЧИ РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА

ОД ПРВИ ЈУЛИ СТРУЈАТА ЌЕ ПОЕВТИНИ ЗА 0,1 ОТСТО, ОДЛУЧИ РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА

Струјата ќе поевтини за 0,1 отсто, кажа денеска претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски. Одлуката за новата цена б ...
МИНИМАЛНО ЌЕ ПОЕВТИНИ СТРУЈАТА, НАЈАВУВААТ ОД РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА

МИНИМАЛНО ЌЕ ПОЕВТИНИ СТРУЈАТА, НАЈАВУВААТ ОД РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА

Ќе има минимално намалување на цената на струјата, најавуваат од Регулаторната комисија за енергетика. Колку ќе поевтини цената на струјата ќе се з ...
ЕВН СЕ ПРЕМИСЛИ, НЕМА ДА ИМА БАРОКНА ФАСАДА

ЕВН СЕ ПРЕМИСЛИ, НЕМА ДА ИМА БАРОКНА ФАСАДА

Деловната зградата во која се сместени ЕВН и ЕЛЕМ во центарот на Скопје нема да има барокна фасада како што беше одлучено во 2013 година. Информаци ...
СО КАБЕЛ ВЛЕЧЕЛЕ СТРУЈА НА ВЕЛИГДЕН ЗА ЦРКВАТА ВО ВРАТНИЦА, ОТИ ТРАНСФОРМАТОРОТ БИЛ УКРАДЕН

СО КАБЕЛ ВЛЕЧЕЛЕ СТРУЈА НА ВЕЛИГДЕН ЗА ЦРКВАТА ВО ВРАТНИЦА, ОТИ ТРАНСФОРМАТОРОТ БИЛ УКРАДЕН

Малку недостасуваше жителите на село Вратница, Полошко Велигден во црквата „Св. Константин и Елена“ да го дочекаат без струја. На две недели пред голе ...
СТРУЈА СНЕМАЛО НОЌЕСКА ВО ВЕЛЕШКО ПОРАДИ ИСПАД НА ПРЕНОСНАТА МРЕЖА НА МЕПСО

СТРУЈА СНЕМАЛО НОЌЕСКА ВО ВЕЛЕШКО ПОРАДИ ИСПАД НА ПРЕНОСНАТА МРЕЖА НА МЕПСО

Причината за тоа што 60 илјади жители на општина Велес и Општина Чашка, ноќеска четири часа немаа електрична енергија бил испадот на преносната мрежа, ...
ВЕЛЕС И ОКОЛИНАТА НОЌЕСКА ЧЕТИРИ ЧАСА БЕЗ СТРУЈА, ЕВН МОЛЧИ ШТО Е ПРИЧИНАТА

ВЕЛЕС И ОКОЛИНАТА НОЌЕСКА ЧЕТИРИ ЧАСА БЕЗ СТРУЈА, ЕВН МОЛЧИ ШТО Е ПРИЧИНАТА

Околу 60 илјади жители на општина Велес и Општина Чашка, каде што се селата Јаболчиште и Богомила, ноќеска неколку часа беа без електрична струја. Од ...
30 СЕЛА ВО ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА БЕЗ СТРУЈА, СНЕЖНА ЛАВИНА ГО ЗАТВОРИ ПАТОТ ЗА ДЕБАР

30 СЕЛА ВО ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА БЕЗ СТРУЈА, СНЕЖНА ЛАВИНА ГО ЗАТВОРИ ПАТОТ ЗА ДЕБАР

Tриесетина села од Западна Македонија од попладнево се без струја. Поради снежните врнежи без струја се Вевчани, Велешта, Боговиње, Зајас, Долно и Гор ...
ДЕЛ ОД ГРАЃАНИТЕ ДОБИЈА ЕВТИНА СТРУЈА, ДО 24 ОКТОМВРИ СИТЕ ДОМАЌИНСТВА ЌЕ ИМААТ ДНЕВНА ЕВТИНА ТАРИФА

ДЕЛ ОД ГРАЃАНИТЕ ДОБИЈА ЕВТИНА СТРУЈА, ДО 24 ОКТОМВРИ СИТЕ ДОМАЌИНСТВА ЌЕ ИМААТ ДНЕВНА ЕВТИНА ТАРИФА

Дел од граѓаните неделава добија евтина струја и преку ден од 14 до 16 часот. Екипите на ЕВН Македонија од понеделникот почнаа со прилагодување на ...
ЕВН ИСЕЧЕ НАД 40 ДРВЈА НА ТУМБЕ КАФЕ ВО БИТОЛА

ЕВН ИСЕЧЕ НАД 40 ДРВЈА НА ТУМБЕ КАФЕ ВО БИТОЛА

Повеќе од четириесетина стебла од дрвја денес беа исечени во познатата рекреативна зона Тумбе Кафе во Битола. Сечата е напревена на почетокот до Тумбе ...
БОЛНИЦАТА ВО ШТИП ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА, ОТКАЖАНИ РЕНТГЕН СНИМАЊАТА

БОЛНИЦАТА ВО ШТИП ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА, ОТКАЖАНИ РЕНТГЕН СНИМАЊАТА

Час и половина без струја  остана Штипската болница поради дефект на трафостаница. Од Министерството за здравство велат дека струја снемало во 2.15 ...
1 2 3 4 30 / 38 НАПИСИ