Таг: Европско првенство 2020

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
ГРЦИЈА БЛОКИРА ТРИ МЕМОРАНДУМИ ОТИ ЗАЕВ НАПИША МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ТВИТЕР

ГРЦИЈА БЛОКИРА ТРИ МЕМОРАНДУМИ ОТИ ЗАЕВ НАПИША МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ТВИТЕР

Грција денеска го повика премиерот Зоран Заев целосно да го спроведува Преспанскиот договор во врска со името на земјата, вклучувајќи ги и меѓународни ...
УЕФА НЕ МУ ДОЗВОЛИ НА МИНХЕН ДА ГО ОСВЕТЛИ СТАДИОНОТ ВО БОИТЕ НА ВИНОЖИТОТО ЗА МЕЧОТ ГЕРМАНИЈА-УНГАРИЈА

УЕФА НЕ МУ ДОЗВОЛИ НА МИНХЕН ДА ГО ОСВЕТЛИ СТАДИОНОТ ВО БОИТЕ НА ВИНОЖИТОТО ЗА МЕЧОТ ГЕРМАНИЈА-УНГАРИЈА

УЕФА го одби барањето на градските власти на Минхен тамошниот стадион да биде осветлен во боите на виножитото за утрешниот натпревар од Европското прв ...
ОВА Е МОЈОТ ПОСЛЕДЕН АНГАЖМАН КАКО СЕЛЕКТОР, КАЖА ИГОР АНГЕЛОВСКИ ПО МЕЧОТ СО ХОЛАНДИЈА

ОВА Е МОЈОТ ПОСЛЕДЕН АНГАЖМАН КАКО СЕЛЕКТОР, КАЖА ИГОР АНГЕЛОВСКИ ПО МЕЧОТ СО ХОЛАНДИЈА

Игор Ангеловски индиректно најави дека дуелот со Холандија му беше последен како селектор на македонската фудбалска репрезентација. Зборувајќи на пре ...
ПАНДЕВ ИСПРАТЕН СО ОВАЦИИ, МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТИ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО СО ПОРАЗ ОД ХОЛАНДИЈА

ПАНДЕВ ИСПРАТЕН СО ОВАЦИИ, МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТИ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО СО ПОРАЗ ОД ХОЛАНДИЈА

Македонија со три порази во Ц групата го заврши историскиот прв настап на европските првенства. Тоа беше заокружено на арената „Јохан Кројф“ во Амстер ...
НЕКОЛКУМИНА ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ПАРАГЛАЈДЕРИСТ СЕ СПУШТИ НА ТЕРЕНОТ ПРЕД СРЕДБАТА ФРАНЦИЈА-ГЕРМАНИЈА, ОБЈАВИ УЕФА

НЕКОЛКУМИНА ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ПАРАГЛАЈДЕРИСТ СЕ СПУШТИ НА ТЕРЕНОТ ПРЕД СРЕДБАТА ФРАНЦИЈА-ГЕРМАНИЈА, ОБЈАВИ УЕФА

УЕФА објави дека неколку луѓе се повредени во вчерашниот инцидент пред почетокот на натпреварот Франција-Германија на Европското првенство во Минхен, ...
АРНАУТОВИЌ ПОД ИСТРАГА НА УЕФА ОТКАКО ГО ПЦУЕШЕ АЛИОСКИ

АРНАУТОВИЌ ПОД ИСТРАГА НА УЕФА ОТКАКО ГО ПЦУЕШЕ АЛИОСКИ

УЕФА отвори истрага против австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ поради неговата реакција по постигнувањето на третиот гол на средбата со Макед ...
ДОБРО СУМ СО ОГЛЕД НА ОКОЛНОСТИТЕ, ИЗЈАВИ ЕРИКСЕН ТРИ ДЕНА ПО СРЦЕВИОТ УДАР

ДОБРО СУМ СО ОГЛЕД НА ОКОЛНОСТИТЕ, ИЗЈАВИ ЕРИКСЕН ТРИ ДЕНА ПО СРЦЕВИОТ УДАР

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен изјави дека е добро со оглед на околностите и објави фотографија од болничкиот кревет, три дена откако дожи ...
АРНАУТОВИЌ СЕ ИЗВИНИ ШТО ГО ПЦУЕШЕ АЛИОСКИ, ФФМ БАРА ОД УЕФА ДА ГО КАЗНИ

АРНАУТОВИЌ СЕ ИЗВИНИ ШТО ГО ПЦУЕШЕ АЛИОСКИ, ФФМ БАРА ОД УЕФА ДА ГО КАЗНИ

Австрискиот репрезентативец со српско потекло Марко Арнаутовиќ негираше дека е расист, извинувајќи се за погрдните зборови што му ги упати на Езѓан Ал ...
АНДРЕА БОЧЕЛИ И ИТАЛИЈА-ТУРЦИЈА ГО ОТВОРААТ ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО СО ЕДНА ГОДИНА ОДЛОЖУВАЊЕ, НА СИТЕ МЕЧЕВИ ЌЕ ИМА ГЛЕДАЧИ

АНДРЕА БОЧЕЛИ И ИТАЛИЈА-ТУРЦИЈА ГО ОТВОРААТ ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО СО ЕДНА ГОДИНА ОДЛОЖУВАЊЕ, НА СИТЕ МЕЧЕВИ ЌЕ ИМА ГЛЕДАЧИ

Презакажаното Европско фудбалско првенство стартува вечерва во Рим, кога од 21 часот Италија ќе се сретне со Турција, што градоначалничката Вирџинија ...
МАКЕДОНСКИТЕ НАВИВАЧИ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ВО АМСТЕРДАМ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ХОЛАНДИЈА НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

МАКЕДОНСКИТЕ НАВИВАЧИ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ВО АМСТЕРДАМ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ХОЛАНДИЈА НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

Македонските навивачи нема да можат да патуваат во Холандија за да ја бодрат репрезентацијата на Европското првенство бидејќи Македонија сè уште не се ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ