Таг: европско првенство за ракометарки

ПОРАЗОТ ОД ЧЕШКА ГО ОТЕЖНУВА ПЛАСМАНОТ НА РАКОМЕТАРИТЕ ВО ВТОРАТА ФАЗА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

ПОРАЗОТ ОД ЧЕШКА ГО ОТЕЖНУВА ПЛАСМАНОТ НА РАКОМЕТАРИТЕ ВО ВТОРАТА ФАЗА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Машката ракометна репрезентација си го усложни пласманот во втората фаза од Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска откако во драматичен ...
МАКЕДОНИЈА ГО ДОБИ ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА РАКОМЕТАРКИ ВО 2022

МАКЕДОНИЈА ГО ДОБИ ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА РАКОМЕТАРКИ ВО 2022

Десет години откако беше домаќин на Европското првенство за ракометарки, Македонија повторно доби организација на ракометно натпреварување од највисок ...
2 / 2 НАПИСИ