Таг: Евросонг

ЧЕКАЈЌИ ЈА АЛБАНИЈА

ЧЕКАЈЌИ ЈА АЛБАНИЈА

1 Да сум некој Германец или Французин сега, додека планирам кое море да го фатам за одмор, ич нема да ми биде гајле дали ЕУ треба да се проширува на З ...
„АЈ КЈУ“ СО „ИЗГУБЕНО И НАЈДЕНО“ ОДИ НА ЕВРОВИЗИЈА

„АЈ КЈУ“ СО „ИЗГУБЕНО И НАЈДЕНО“ ОДИ НА ЕВРОВИЗИЈА

Поп-групата „Ај Кју“ (Eye Cue) ќе ја претставува Македонија на годинашниот избор за песна на Евровизија, што ќе се одржи во Лисабон, објави МРТВ. Тие ...
ПОБЕДНИКОТ НА ЕВРОСОНГ ВО ТРКА СО ВРЕМЕТО ДА ДОБИЕ НОВО СРЦЕ

ПОБЕДНИКОТ НА ЕВРОСОНГ ВО ТРКА СО ВРЕМЕТО ДА ДОБИЕ НОВО СРЦЕ

Актуелниот победник на Евросонг, Салвадор Собрал, бил итно примен во болница во Лисабон поради срцеви проблеми и лекарите велат дека под итно мора да ...
ПОРТУГАЛИЈА ПРВ ПАТ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА СО НЕЖНА, РОМАНТИЧНА БАЛАДА

ПОРТУГАЛИЈА ПРВ ПАТ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА СО НЕЖНА, РОМАНТИЧНА БАЛАДА

Португалецот Салвадор Собрал  победи на фестивалот на Евровизија во саботата со нежна романтична балада што беше сосема во спротивност со она што цела ...
ЈАНА НЕ ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕ, АМА ДОБИ СВРШЕНИЧКИ ПРСТЕН ПРЕД 200 МИЛИОНИ ГЛЕДАЧИ

ЈАНА НЕ ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕ, АМА ДОБИ СВРШЕНИЧКИ ПРСТЕН ПРЕД 200 МИЛИОНИ ГЛЕДАЧИ

Јана Бурчевска, македонската претставничка на изборот за песна на Евровизија, не се пласираше во финалето со песната „Танцувај сам“ (Dance Alone), отк ...
МОМЧЕТО ЈА ЗАПРОСИ ЈАНА СРЕДЕ ГЛАСАЊЕТО НА ЕВРОСОНГ ПРЕД 200 МИЛИОНИ ГЛЕДАЧИ

МОМЧЕТО ЈА ЗАПРОСИ ЈАНА СРЕДЕ ГЛАСАЊЕТО НА ЕВРОСОНГ ПРЕД 200 МИЛИОНИ ГЛЕДАЧИ

Среде гласањето на Евросонг, момчето што го претставија како Александар ја запроси Јана Бурчевска со клекнување и подарување свршенички прстен пред ка ...
ЈАНА НА ЕВРОВИЗИСКИОТ ПРОМОТИВЕН СПОТ ОБЈАВИ ДЕКА Е ТРУДНА

ЈАНА НА ЕВРОВИЗИСКИОТ ПРОМОТИВЕН СПОТ ОБЈАВИ ДЕКА Е ТРУДНА

Македонската претставничка на песната на Евровизија Јана Бурчевска со промотивниот спот пред нејзиниот настап во Киев објави дека е трудна. Во спо ...
7 / 7 НАПИСИ