Таг: Фатмир Битиќи

1 2 10 / 18 НАПИСИ
СЀ ПОВЕЌЕ КОМПАНИИ УКАЖУВААТ ДЕКА НЕ МОЖАТ ДА НАЈДАТ РАБОТНА СИЛА, ТРЕБА ДА УВЕЗУВАМЕ ГРАДЕЖНИ РАБОТНИЦИ И КЕЛНЕРИ, ВЕЛИ БИТИЌИ

СЀ ПОВЕЌЕ КОМПАНИИ УКАЖУВААТ ДЕКА НЕ МОЖАТ ДА НАЈДАТ РАБОТНА СИЛА, ТРЕБА ДА УВЕЗУВАМЕ ГРАДЕЖНИ РАБОТНИЦИ И КЕЛНЕРИ, ВЕЛИ БИТИЌИ

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вели дека секојдневно сè повеќе компании укажуваат дека имаат проблем да најдат работници и дека е по ...
МИНИМАЛНАТА ПЛАТА СЕ ЗГОЛЕМИ НА 20.175 ДЕНАРИ, ОБЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ

МИНИМАЛНАТА ПЛАТА СЕ ЗГОЛЕМИ НА 20.175 ДЕНАРИ, ОБЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ

Минималната плата веќе со мартовската исплата на платите ќе изнесува 20.175 денари, објави вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи. Зголемува ...
ПРОИЗВОДСТВЕНИТЕ КАПАЦИТЕТИ ЗА ХРАНА НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ ОДАТ НА РЕГУЛИРАНИОТ ПАЗАР СО ПОНИСКА ЦЕНА НА СТРУЈА, НАЈАВИ БИТИЌИ

ПРОИЗВОДСТВЕНИТЕ КАПАЦИТЕТИ ЗА ХРАНА НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ ОДАТ НА РЕГУЛИРАНИОТ ПАЗАР СО ПОНИСКА ЦЕНА НА СТРУЈА, НАЈАВИ БИТИЌИ

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи кажа дека вчера на Влада разговарарале за одредени неконвенционални мерки за да го прекинат овој лане ...
ЖЕЛБОТЕКА

ЖЕЛБОТЕКА

Ионака сите дремете на Фејсбук, читајте дека премиерот има план. ...
ОДРЕДЕНИ КОМПАНИИ СЕ ОДНЕСУВААТ НЕМОРАЛНО И МАНИПУЛИРААТ СО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ, ВЕЛИ БИТИЌИ

ОДРЕДЕНИ КОМПАНИИ СЕ ОДНЕСУВААТ НЕМОРАЛНО И МАНИПУЛИРААТ СО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ, ВЕЛИ БИТИЌИ

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вели дека дел од поскапувањата изминативе три дена по укинувањето на антикризните мерки се нереални, ...
„КОСТАЛ“ ОД 2024 ВО ОХРИД ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА ПОЛНАЧИ ЗА ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ, БИТИЌИ ИМ ВЕТИ ПОМОШ ОТИ ИНВЕСТИРАЛЕ ВО ДРЖАВАТА

„КОСТАЛ“ ОД 2024 ВО ОХРИД ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА ПОЛНАЧИ ЗА ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ, БИТИЌИ ИМ ВЕТИ ПОМОШ ОТИ ИНВЕСТИРАЛЕ ВО ДРЖАВАТА

Охридската компанија „Костал“ од 2024 ќе започне со производство на полначи за електрични хибридни автомобили, проект вреден 25 милиони евра со кој ќе ...
МАКСИМАЛНИ КАЗНИ АКО ТРГОВЦИТЕ НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ АНТИКРИЗНИТЕ МЕРКИ, НАЈАВИ БИТИЌИ

МАКСИМАЛНИ КАЗНИ АКО ТРГОВЦИТЕ НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ АНТИКРИЗНИТЕ МЕРКИ, НАЈАВИ БИТИЌИ

Она што ќе треба да се добие како казна ќе биде во максималните нивоа, рече вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, ако одредени трговски пр ...
НАСКОРО ЌЕ ДОБИЕМЕ ВЛАДА „ЗАЕВ 3“, МОЖЕ ДА ИМА ДО 7 НОВИ МИНИСТРИ, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ

НАСКОРО ЌЕ ДОБИЕМЕ ВЛАДА „ЗАЕВ 3“, МОЖЕ ДА ИМА ДО 7 НОВИ МИНИСТРИ, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи најави дека наскоро ќе има трета влада предводена од Зоран Заев и смета дека треба да има одредени ка ...
ВЕЛЕШАНИ ИМААТ ПОТРЕБА ОД СТАРЕЧКИ ДОМ, А НЕКОГАШНИОТ СТОИ ПРАЗЕН И ПУСТ

ВЕЛЕШАНИ ИМААТ ПОТРЕБА ОД СТАРЕЧКИ ДОМ, А НЕКОГАШНИОТ СТОИ ПРАЗЕН И ПУСТ

Велешани имаат потреба од пензионерски дом, бидејќи постојниот е со капацитет кој не може да ги задоволи барањата на највозрасна категорија граѓани. З ...
СЕРИОЗНО СЕ ДОБЛИЖУВАМЕ ДО ПРОСЕЧНА ПЛАТА ОД 500 ЕВРА, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ

СЕРИОЗНО СЕ ДОБЛИЖУВАМЕ ДО ПРОСЕЧНА ПЛАТА ОД 500 ЕВРА, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи кажа дека економијата полека, но сигурно закрепнува и дека сериозно се приближуваме до просечна плата ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ