Таг: Фемен

РАЗГОЛЕНА АКТИВИСТКА ГО НАПАДНА БЕРЛУСКОНИ НА ГЛАСАЧКОТО МЕСТО

РАЗГОЛЕНА АКТИВИСТКА ГО НАПАДНА БЕРЛУСКОНИ НА ГЛАСАЧКОТО МЕСТО

Разголена активистка на ФЕМЕН му се пушти на Силвио Берлускони во моментот кога тој сакаше да гласа на парламентарните избори во Италија. Таа скокн ...
РАЗГОЛЕНА АКТИВИСТКА СЕ ОБИДЕЛА ДА УКРАДЕ СТАТУА НА ИСУС ВО ВАТИКАН

РАЗГОЛЕНА АКТИВИСТКА СЕ ОБИДЕЛА ДА УКРАДЕ СТАТУА НА ИСУС ВО ВАТИКАН

Разголена активистика од украинската феминистичка група Фемен се обидела да украде статуа од бебето Исус од плоштадот Свети Павле во Ватикан, но беше ...
ГОЛИ АКТИВИСТКИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД ГЛАСАЧКОТО МЕСТО НА ЛЕ ПЕН

ГОЛИ АКТИВИСТКИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД ГЛАСАЧКОТО МЕСТО НА ЛЕ ПЕН

Во францускиот град Анен-Бомон, движењето Фемен денеска организираше протест против Марин Ле Пен, кандидатката за француски претседател, за време глас ...
3 / 3 НАПИСИ