Таг: Филип Рикер

ЕУ ГО ГУБИ КРЕДИБИЛИТЕТОТ СО ПОСЛЕДНИТЕ ОДЛУКИ, КАЖА РИКЕР ЗА БЛОКАДАТА ЗА ПОЧЕТОК НА ПРИСТАПНИТЕ ПРЕГОВОРИ

ЕУ ГО ГУБИ КРЕДИБИЛИТЕТОТ СО ПОСЛЕДНИТЕ ОДЛУКИ, КАЖА РИКЕР ЗА БЛОКАДАТА ЗА ПОЧЕТОК НА ПРИСТАПНИТЕ ПРЕГОВОРИ

ЕУ со последните одлуки си го поткопува кредибилитетот и испраќа погрешен сигнал во регионот, кажа в.д. помошник државен секретар на САД за Европа и Е ...
ЕУ МОРА ДА ИЗНАЈДЕ НАЧИН ДА ОВОЗМОЖИ ДЕБЛОКАДА НА ЕВРОИНТЕГРАЦИСКИОТ ПРОЦЕС, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ НА СРЕДБАТА СО РИКЕР

ЕУ МОРА ДА ИЗНАЈДЕ НАЧИН ДА ОВОЗМОЖИ ДЕБЛОКАДА НА ЕВРОИНТЕГРАЦИСКИОТ ПРОЦЕС, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ НА СРЕДБАТА СО РИКЕР

Претседателот Стево Пендаровски вели дека членството во ЕУ останува наша стратешка цел и дека Унијата мора да изнајде начин, да го вреднува досега сра ...
ЌЕ НАСТОЈУВАМЕ ЗА ВРЕМЕ НА ГЕРМАНСКОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО ДА ГИ ОТВОРИТЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, МУ НАПИША РИКЕР НА ЗАЕВ

ЌЕ НАСТОЈУВАМЕ ЗА ВРЕМЕ НА ГЕРМАНСКОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО ДА ГИ ОТВОРИТЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, МУ НАПИША РИКЕР НА ЗАЕВ

Заедно со нашите европски партнери ќе продолжиме да настојуваме да се одржи Меѓувладината конференција со Северна Македонија за време на германското п ...
ПРЕДЛОЖЕНИОТ ЗАКОН ЗА ОБВИНИТЕЛСТВО Е ДОБРА ОСНОВА, ОПОЗИЦИЈАТА ДА ЗНАЕ ДЕКА ВРЕМЕТО ЗА ПОЛИТИЧКИ ИГРИ ПОМИНА, КАЖА РИКЕР ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

ПРЕДЛОЖЕНИОТ ЗАКОН ЗА ОБВИНИТЕЛСТВО Е ДОБРА ОСНОВА, ОПОЗИЦИЈАТА ДА ЗНАЕ ДЕКА ВРЕМЕТО ЗА ПОЛИТИЧКИ ИГРИ ПОМИНА, КАЖА РИКЕР ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

Филип Рикер, в.д. помошник државен секретар на САД, кажа дека предложениот Закон за Јавно обвинителство, кој е услов за почнување на преговорите со ЕУ ...
РИКЕР ВО БИТОЛА КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ПРЕД УТРЕШНИТЕ СРЕДБИ СО ДРЖАВНИОТ ВРВ И ОПОЗИЦИЈАТА

РИКЕР ВО БИТОЛА КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ПРЕД УТРЕШНИТЕ СРЕДБИ СО ДРЖАВНИОТ ВРВ И ОПОЗИЦИЈАТА

Филип Рикер, в.д. помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија денес со битолската градоначалничка Наташа Петровска разговараа за актуелната ...
СЈО МОРА ДА ПОСТОИ ЗА ЗЕМЈАТА ДА ТРГНЕ НАПРЕД, ВЕЛИ ПОМОШНИК-ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД ФИЛИП РИКЕР

СЈО МОРА ДА ПОСТОИ ЗА ЗЕМЈАТА ДА ТРГНЕ НАПРЕД, ВЕЛИ ПОМОШНИК-ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД ФИЛИП РИКЕР

САД ќе продолжат да разговараат со Владата на Северна Македонија за потребата од постоење на Специјално јавно обвинителство (СЈО), изјави Филип Рикер, ...
ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

1 Кога ја видоа Катица Јанева дека џвака мастика додека дава изјава дека некој можеби ќе се спаси, оние што секогаш имаат  големи очекувања од сите, с ...
ЗАКОНОТ ЗА СТАТУСОТ НА СЈО ПОМИНА НА СЕДНИЦА НА ВЛАДА, ЕКСПРЕСНО ЌЕ СЕ ПРАЌА ВО ПАРЛАМЕНТОТ

ЗАКОНОТ ЗА СТАТУСОТ НА СЈО ПОМИНА НА СЕДНИЦА НА ВЛАДА, ЕКСПРЕСНО ЌЕ СЕ ПРАЌА ВО ПАРЛАМЕНТОТ

Законот за Јавно обвинителство на Македонија со кој Специјалнотојавно обвинителство се спојува со редовното, ама со сите истраги и предистраги кои ги ...
ВИСИ РАТИФИКАЦИЈАТА ЗА НАТО АКО СЈО НЕ ПРОДОЛЖИ СО РАБОТА

ВИСИ РАТИФИКАЦИЈАТА ЗА НАТО АКО СЈО НЕ ПРОДОЛЖИ СО РАБОТА

Законот за Јавно обвинителство со кој Специјалното обвинителство се спојува со редовното, носејќи ги со себе сите истраги што ги почна и судските случ ...
ЕКСАМБАСАДОРОТ НА САД ВО МАКЕДОНИЈА ФИЛИП РИКЕР Е НОВ ПОМОШНИК-ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР НА САД

ЕКСАМБАСАДОРОТ НА САД ВО МАКЕДОНИЈА ФИЛИП РИКЕР Е НОВ ПОМОШНИК-ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР НА САД

Филип Рикер, кој беше амбасадор на САД во Македонија од 2008 до 2011, е новиот помошник-државен секретар на САД за Европа и Евроазија, објави грчкиот ...
10 / 10 НАПИСИ