Таг: финале

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
УКРАИНСКАТА ГРУПА „КАЛУШ ОРКЕСТАР“ ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА, ФАВОРИТ Е ЗА ПОБЕДА

УКРАИНСКАТА ГРУПА „КАЛУШ ОРКЕСТАР“ ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА, ФАВОРИТ Е ЗА ПОБЕДА

Украинската група „Калуш оркестар“ влезе во големото финале на Евровизија што ќе се одржи в сабота во Торино, Италија. Тоа значи дека бендот ја зацврс ...
АНГЛИЈА ПРВПАТ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕ НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

АНГЛИЈА ПРВПАТ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕ НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

Англија за првпат се пласираше во финалето на Европското првенство во фудбал откако вечерва ја победи Данска во полуфиналето со 2:1 по продолженијата. ...
СРБИЈА ЕДИНСТВЕН ФИНАЛИСТ НА ЕВРОВИЗИЈА ОД БИВШИТЕ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ЗЕМЈИ

СРБИЈА ЕДИНСТВЕН ФИНАЛИСТ НА ЕВРОВИЗИЈА ОД БИВШИТЕ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ЗЕМЈИ

(Специјално од Ротердам: Игор ТРАЈКОВСКИ) Второто евровизиско полуфинале синоќа ја комплетира листата на учесници за саботното финале  во  Ротердам ...
ВАСИЛ СО ИМПРЕСИВЕН НАСТАП, НО НЕДОВОЛНО ЗА ФИНАЛЕ НА ЕВРОВИЗИЈА

ВАСИЛ СО ИМПРЕСИВЕН НАСТАП, НО НЕДОВОЛНО ЗА ФИНАЛЕ НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Ротердам: Игор ТРАЈКОВСКИ) Васил Гарванлиев не успеа да обезбеди влезница за годинашното евровизиско финале во Ротердам. Неговата пе ...
ВО МАДРИД ПРИСТИГНАА 100.000 АНГЛИЧАНИ ЗА ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ВО МАДРИД ПРИСТИГНАА 100.000 АНГЛИЧАНИ ЗА ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

100.000 англиски навивачи пристигнаа во Мадрид за вечерашното финале на Лигата на шампионите, во кое се среќаваат две премиерлигашки екипи, Ливерпул и ...
ИСЛАНЃАНИТЕ СО ПАЛЕСТИНСКИ ЗНАМИЊА НА ЕВРОВИЗИЈА ГИ ДОЧЕКАА ГЛАСОВИТЕ ОД ПУБЛИКАТА

ИСЛАНЃАНИТЕ СО ПАЛЕСТИНСКИ ЗНАМИЊА НА ЕВРОВИЗИЈА ГИ ДОЧЕКАА ГЛАСОВИТЕ ОД ПУБЛИКАТА

Исландската група Хатари вечерва со палестински знамиња ги дочека гласовите на публиката во финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел. Членовите на о ...
ХОЛАНДИЈА ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА, ТАМАРА НА ОСМО МЕСТО

ХОЛАНДИЈА ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА, ТАМАРА НА ОСМО МЕСТО

Холандија со пејачот Данкан Лоренс и песната „Аркада“ победи на Евровизија, а Тамара Тодевска и го донесе највисокиот пласман на Северна Македонија до ...
ПРЕД НАСТАПОТ ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧАМ НА 5 МИНУТИ ВО МОЕТО ТИВКО КАТЧЕ, ВЕЛИ ТАМАРА ПРЕД ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

ПРЕД НАСТАПОТ ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧАМ НА 5 МИНУТИ ВО МОЕТО ТИВКО КАТЧЕ, ВЕЛИ ТАМАРА ПРЕД ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) Во Тел Авив вечерва во 21 часот започнува финалната трка за победник на Евровизија 2019. Тамара Тодевска ...
СЕ НАДЕВАМ ДЕКА СТЕ ГОРДИ НА МЕНЕ И НА СЕБЕ, РЕЧЕ ТАМАРА ПО ПЛАСМАНОТ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

СЕ НАДЕВАМ ДЕКА СТЕ ГОРДИ НА МЕНЕ И НА СЕБЕ, РЕЧЕ ТАМАРА ПО ПЛАСМАНОТ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) Во вчерашното второ евровизиско полуфинале во Тел Авив, македонската претставничка Тамара Тодевска успеа ...
ТАМАРА ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

ТАМАРА ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

Тамара Тодевска ќе пее во финалето на изборот на песна Евровизија, што годинава се одржува во Тел Авив, Израел. Македонската претставничка со песна ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ