Таг: финале

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ВО МАДРИД ПРИСТИГНАА 100.000 АНГЛИЧАНИ ЗА ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ВО МАДРИД ПРИСТИГНАА 100.000 АНГЛИЧАНИ ЗА ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

100.000 англиски навивачи пристигнаа во Мадрид за вечерашното финале на Лигата на шампионите, во кое се среќаваат две премиерлигашки екипи, Ливерпул и ...
ИСЛАНЃАНИТЕ СО ПАЛЕСТИНСКИ ЗНАМИЊА НА ЕВРОВИЗИЈА ГИ ДОЧЕКАА ГЛАСОВИТЕ ОД ПУБЛИКАТА

ИСЛАНЃАНИТЕ СО ПАЛЕСТИНСКИ ЗНАМИЊА НА ЕВРОВИЗИЈА ГИ ДОЧЕКАА ГЛАСОВИТЕ ОД ПУБЛИКАТА

Исландската група Хатари вечерва со палестински знамиња ги дочека гласовите на публиката во финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел. Членовите на о ...
ХОЛАНДИЈА ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА, ТАМАРА НА ОСМО МЕСТО

ХОЛАНДИЈА ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА, ТАМАРА НА ОСМО МЕСТО

Холандија со пејачот Данкан Лоренс и песната „Аркада“ победи на Евровизија, а Тамара Тодевска и го донесе највисокиот пласман на Северна Македонија до ...
ПРЕД НАСТАПОТ ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧАМ НА 5 МИНУТИ ВО МОЕТО ТИВКО КАТЧЕ, ВЕЛИ ТАМАРА ПРЕД ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

ПРЕД НАСТАПОТ ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧАМ НА 5 МИНУТИ ВО МОЕТО ТИВКО КАТЧЕ, ВЕЛИ ТАМАРА ПРЕД ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) Во Тел Авив вечерва во 21 часот започнува финалната трка за победник на Евровизија 2019. Тамара Тодевска ...
СЕ НАДЕВАМ ДЕКА СТЕ ГОРДИ НА МЕНЕ И НА СЕБЕ, РЕЧЕ ТАМАРА ПО ПЛАСМАНОТ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

СЕ НАДЕВАМ ДЕКА СТЕ ГОРДИ НА МЕНЕ И НА СЕБЕ, РЕЧЕ ТАМАРА ПО ПЛАСМАНОТ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) Во вчерашното второ евровизиско полуфинале во Тел Авив, македонската претставничка Тамара Тодевска успеа ...
ТАМАРА ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

ТАМАРА ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

Тамара Тодевска ќе пее во финалето на изборот на песна Евровизија, што годинава се одржува во Тел Авив, Израел. Македонската претставничка со песна ...
МАКРОН ПОЛУДЕ ОД РАДОСТ ПО ТРИУМФОТ НА ФРАНЦИЈА ВО ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ

МАКРОН ПОЛУДЕ ОД РАДОСТ ПО ТРИУМФОТ НА ФРАНЦИЈА ВО ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ

Претседателот Емануел Макрон не ги криеше своите емоции по триумфот на Франција во финалето на Светското првенство во Русија. Иако седеше во ВИ ...
„ПУСИ РАЈОТ“ ГО ПРЕКИНА ФИНАЛЕТО ВО МОСКВА

„ПУСИ РАЈОТ“ ГО ПРЕКИНА ФИНАЛЕТО ВО МОСКВА

Руската феминистичка активистичка група „Пуси рајот“ ја презеде одговорноста за упадот на четири лица на теренот на стадионот „Лужники“ во Москва за в ...
ФРАНЦИЈА ПО 20 ГОДИНИ ПО ВТОРПАТ СЕ ЗАКИТИ СО СВЕТСКА ТИТУЛА

ФРАНЦИЈА ПО 20 ГОДИНИ ПО ВТОРПАТ СЕ ЗАКИТИ СО СВЕТСКА ТИТУЛА

Пехарот на Светското првенство се враќа во Франција по 20 години пауза. Хрватска не успеа да ја заокружи најголемата сензација во мундијалската ист ...
ЃОКОВИЌ ПО ПЕТЧАСОВНА БОРБА СО НАДАЛ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН

ЃОКОВИЌ ПО ПЕТЧАСОВНА БОРБА СО НАДАЛ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН

Новак Ѓоковиќ се пласираше во своето прво гренд слем финале по речиси две години пауза, откако по два дена играње го совлада Рафаел Надал со 6:4, 3:6, ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ