Таг: физичар

ПЕПЕЛТА НА СТИВЕН ХОКИНГ ПОГРЕБАНА ДО ЊУТН И ДАРВИН

ПЕПЕЛТА НА СТИВЕН ХОКИНГ ПОГРЕБАНА ДО ЊУТН И ДАРВИН

Урната со пепелта на Стивен Хокинг беше погребана во Вестминистерската катедрала во Лондон, во близина на гробовите на Исак Њутн и Чарлс Дарвин, оддав ...
ПОЧИНА СЛАВНИОТ ФИЗИЧАР СТИВЕН ХОКИНГ

ПОЧИНА СЛАВНИОТ ФИЗИЧАР СТИВЕН ХОКИНГ

Светски познатиот физичар Стивен Хокинг почина рано утрово на 76 години. Починал мирно во неговиот дом во Кембриџ, соопшти семејството. Британецот е п ...
2 / 2 НАПИСИ