Таг: Флорида

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
ПОТРАГАТА ПО УРНАТИНИТЕ НА ЗГРАДАТА ВО ФЛОРИДА ЗАВРШИ СО 97 ПРОНАЈДЕНИ ТЕЛА, НИКОЈ НЕ Е ИЗВЛЕЧЕН ЖИВ

ПОТРАГАТА ПО УРНАТИНИТЕ НА ЗГРАДАТА ВО ФЛОРИДА ЗАВРШИ СО 97 ПРОНАЈДЕНИ ТЕЛА, НИКОЈ НЕ Е ИЗВЛЕЧЕН ЖИВ

Пожарникарите ја завршија потрагата по телата во урнатините на станбената зграда во Флорида, заокружувајќи го трагичниот биланс на 97 мртви. Дел од 12 ...
ХАКЕР СЕ ОБИДЕЛ ДА ЈА ОТРУЕ ВОДАТА ВО ГРАД ВО ФЛОРИДА

ХАКЕР СЕ ОБИДЕЛ ДА ЈА ОТРУЕ ВОДАТА ВО ГРАД ВО ФЛОРИДА

Компјутерски хакер успеал да пристапи до водоводниот систем во град во Флорида и се обидел да уфрли опасно количество на хемикалии, објавија официјалн ...
АКО ВИ ГИ ЗГОЛЕМАТ ДАНОЦИТЕ, ЗНАЈТЕ ДЕКА ВЕ ПРЕДУПРЕДИВ, КАЖА ТРАМП ВО СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ГОВОР КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

АКО ВИ ГИ ЗГОЛЕМАТ ДАНОЦИТЕ, ЗНАЈТЕ ДЕКА ВЕ ПРЕДУПРЕДИВ, КАЖА ТРАМП ВО СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ГОВОР КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Ова беа неверојатни четири години, кажа Доналд Трамп, за последен пат обраќајќи се како претседател на САД. Тој од Белата куќа пристигна во воздушнат ...
ФЛОРИДА ГО ОБЕЛЕЖА РОДЕНДЕНОТ НА ТРАМП СО ПАРАДИ НА КАМИОНИ, МОТОЦИКЛИ И БРОТЧИЊА

ФЛОРИДА ГО ОБЕЛЕЖА РОДЕНДЕНОТ НА ТРАМП СО ПАРАДИ НА КАМИОНИ, МОТОЦИКЛИ И БРОТЧИЊА

Приврзаниците на Доналд Трамп во Флорида го обележаа неговиот 74. роденден со каравани, флотили и паради. Во областа Палм Бич, каде што Трамп има р ...
„БОИНГ 737“ СО 143 ЛУЃЕ ЗАВРШИ ВО РЕКА ОТКАКО СЛЕТАЛ ПРИ ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ НА ФЛОРИДА, НЕМА ЖРТВИ

„БОИНГ 737“ СО 143 ЛУЃЕ ЗАВРШИ ВО РЕКА ОТКАКО СЛЕТАЛ ПРИ ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ НА ФЛОРИДА, НЕМА ЖРТВИ

Авион „боинг 737“ со 143 патници и членови на екипажот заврши во река на Флорида, откако слетал на пистата во услови на големо невреме. Никој од луѓет ...
НА ФЛОРИДА УАПСЕНО ЛИЦЕТО КОЕ ИСПРАТИ ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ДО ДЕСЕТИНА КРИТИЧАРИ НА ТРАМП

НА ФЛОРИДА УАПСЕНО ЛИЦЕТО КОЕ ИСПРАТИ ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ДО ДЕСЕТИНА КРИТИЧАРИ НА ТРАМП

Едно лице е уапсено во врска со експлозивните направи што изминативе денови им беа испратени на десетина високи демократи и други критичари на Доналд ...
КАКО ДА ПАДНАЛА АТОМСКА БОМБА – УРАГАНОТ МАЈКЛ ОПУСТОШИ ДЕЛОВИ НА ФЛОРИДА

КАКО ДА ПАДНАЛА АТОМСКА БОМБА – УРАГАНОТ МАЈКЛ ОПУСТОШИ ДЕЛОВИ НА ФЛОРИДА

Ураганот Мајкл остави незамисливо уништување зад себе, откако удри во крајбрежните области на Флорида, изјави гувернерот Рик Скот. „Голем број живо ...
НЕКОЛКУ УБИЕНИ ВО МАСОВНОТО ПУКАЊЕ НА ТУРНИР ЗА ВИДЕОИГРИ НА ФЛОРИДА

НЕКОЛКУ УБИЕНИ ВО МАСОВНОТО ПУКАЊЕ НА ТУРНИР ЗА ВИДЕОИГРИ НА ФЛОРИДА

Неколку луѓе се убиени во масовното пукање што се случи во забавен комплекс во Џексонвил, на Флорида, потврди полицијата. Канцеларијата на шерифот ...
АКРОБАТ НА „СИРК ДЕ СОЛЕЈ“ ЗАГИНА ПРИ ПАД НА НАСТАПОТ НА ФЛОРИДА

АКРОБАТ НА „СИРК ДЕ СОЛЕЈ“ ЗАГИНА ПРИ ПАД НА НАСТАПОТ НА ФЛОРИДА

Акробат на светски познатата група „Сирк де солеј“ почина по пад за време на настапот во Тампа, Флорида. Триесет и осумгодишниот Јан Арно учествува ...
17 МРТВИ ВО УЧИЛИШТЕ НА ФЛОРИДА, ВКЛУЧИЛ ПРОТИВПОЖАРЕН АЛАРМ И ПОЧНАЛ ДА ПУКА

17 МРТВИ ВО УЧИЛИШТЕ НА ФЛОРИДА, ВКЛУЧИЛ ПРОТИВПОЖАРЕН АЛАРМ И ПОЧНАЛ ДА ПУКА

Најмалку 17 луѓе се убиени во последното масовно пукање во САД, што се случи во средно училиште во градот Паркленд на Флорида. Полицијата соопшти д ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ