Таг: Флорида

1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ
БОЛСОНАРО СЕ ВРАТИ ВО БРАЗИЛ ОТКАКО ПРЕД 3 МЕСЕЦИ ИЗБЕГА ВО САД

БОЛСОНАРО СЕ ВРАТИ ВО БРАЗИЛ ОТКАКО ПРЕД 3 МЕСЕЦИ ИЗБЕГА ВО САД

Поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро се врати во земјата, откако на 30 декември избега во САД.Поранешниот лидер на екстремната десница сле ...
ДЕБИТАНСКИОТ ДОЛГОМЕТРАЖЕН ФИЛМ НА ГОЦЕ ЦВЕТАНОВСКИ СО ПРЕМИЕРА ВО АПРИЛ ВО ФЛОРИДА

ДЕБИТАНСКИОТ ДОЛГОМЕТРАЖЕН ФИЛМ НА ГОЦЕ ЦВЕТАНОВСКИ СО ПРЕМИЕРА ВО АПРИЛ ВО ФЛОРИДА

Дебитантскиот долгометражен филм „Бизнисот на задоволството“ на режисерот Гоце Цветановски во април ќе биде премиерно прикажан на Меѓународниот филмск ...
25 ОБВИНЕТИ ЗА ШЕМА ВО КОЈА УЧИЛИШТА ВО ФЛОРИДА ПРОДАЛЕ 7.600 ЛАЖНИ ДИПЛОМИ ЗА МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ЗА ВКУПНО 114 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

25 ОБВИНЕТИ ЗА ШЕМА ВО КОЈА УЧИЛИШТА ВО ФЛОРИДА ПРОДАЛЕ 7.600 ЛАЖНИ ДИПЛОМИ ЗА МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ЗА ВКУПНО 114 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Дваесет и пет луѓе се обвинети за вмешаност во шемата за продажба на лажни дипломи за медицински сестри на неколку училишта во Флорида. Федералните об ...
НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ ВО НАЛЕТОТ НА УРАГАНОТ ИЈАН ВО ФЛОРИДА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА БРОЈОТ ЌЕ БИДЕ МНОГУ ПОГОЛЕМ

НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ ВО НАЛЕТОТ НА УРАГАНОТ ИЈАН ВО ФЛОРИДА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА БРОЈОТ ЌЕ БИДЕ МНОГУ ПОГОЛЕМ

Најмалку десет луѓе загинаа во Флорида во налетот на ураганот Ијан, кој го погоди брегот завчеравечер и големата потрага и спасувачките напори продолж ...
УРАГАНОТ ИЈАН ПОПЛАВИ ГРАДОВИ ВО ФЛОРИДА И ОСТАВИ НАД ДВА МИЛИОНА ЛУЃЕ БЕЗ СТРУЈА

УРАГАНОТ ИЈАН ПОПЛАВИ ГРАДОВИ ВО ФЛОРИДА И ОСТАВИ НАД ДВА МИЛИОНА ЛУЃЕ БЕЗ СТРУЈА

Ураганот Ијан остави патека на уништување во југозападна Флорида и повеќе од два милиона луѓе без струја откако синоќа го погоди брегот со катастрофал ...
УРАГАНОТ ИЈАН СТИГНА ДО ФЛОРИДА СО ВЕТРОВИ ОД 250 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

УРАГАНОТ ИЈАН СТИГНА ДО ФЛОРИДА СО ВЕТРОВИ ОД 250 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

Ураганот Ијан вечерва пристигна до брегот на Флорида, носејќи моќни ветрови и пороен дожд, при што властите им кажаа на луѓето дека веќе е доцна за ев ...
ФЛОРИДА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА УДАРОТ НА НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 100 ГОДИНИ

ФЛОРИДА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА УДАРОТ НА НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 100 ГОДИНИ

Гувернерот Рон ДеСантис ја предупреди Флорида да се подготви за можна голема катастрофа, додека ураганот Ијан собира сила на Карибите. Силни ветрови г ...
ФБИ БАРАЛ ДОКУМЕНТИ ЗА НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ ПРИ УПАДОТ ВО ДОМОТ НА ТРАМП, ТОЈ БАРА ДА СЕ ОБЈАВИ НАЛОГОТ ЗА ПРЕТРЕС

ФБИ БАРАЛ ДОКУМЕНТИ ЗА НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ ПРИ УПАДОТ ВО ДОМОТ НА ТРАМП, ТОЈ БАРА ДА СЕ ОБЈАВИ НАЛОГОТ ЗА ПРЕТРЕС

Агентите на ФБИ барале документи поврзани со нуклеарното оружје кога во понеделникот упаднаа во домот на Доналд Трамп во Флорида, објави „Вашингтон по ...
ИГУАНИ ПАЃААТ ОД ДРВЈА ПОРАДИ СТУДОТ ВО ФЛОРИДА

ИГУАНИ ПАЃААТ ОД ДРВЈА ПОРАДИ СТУДОТ ВО ФЛОРИДА

Игуаните паѓаат од дрвјата во Флорида оти американската Сончева држава е погодена од невообичаен студ. Во Јужна Флорида, температурите вчера достигнаа ...
ПОТРАГАТА ПО УРНАТИНИТЕ НА ЗГРАДАТА ВО ФЛОРИДА ЗАВРШИ СО 97 ПРОНАЈДЕНИ ТЕЛА, НИКОЈ НЕ Е ИЗВЛЕЧЕН ЖИВ

ПОТРАГАТА ПО УРНАТИНИТЕ НА ЗГРАДАТА ВО ФЛОРИДА ЗАВРШИ СО 97 ПРОНАЈДЕНИ ТЕЛА, НИКОЈ НЕ Е ИЗВЛЕЧЕН ЖИВ

Пожарникарите ја завршија потрагата по телата во урнатините на станбената зграда во Флорида, заокружувајќи го трагичниот биланс на 97 мртви. Дел од 12 ...
1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ