Таг: форум

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ЌЕ БИДЕ ТЕШКО, НО ИНВЕСТИЦИИТЕ СЕ ЕДИНСТВЕН ПАТ ЗА РАЗВОЈ, КАЖА МУКАЕТОВ НА ФОРУМ ВО БЕЛГРАД

ЌЕ БИДЕ ТЕШКО, НО ИНВЕСТИЦИИТЕ СЕ ЕДИНСТВЕН ПАТ ЗА РАЗВОЈ, КАЖА МУКАЕТОВ НА ФОРУМ ВО БЕЛГРАД

Генералниот директор и Претседател на УО на „Алкалоид“ Живко Мукаетов на Форумот на менаџери вчера во Белград кажа дека и покрај тоа што глобалната зд ...
ЕВРОПСКИTE ПАРТНЕРИ ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ШТО Е МОЖНО ПОСКОРО, ПОВИКА БРНАБИЌ НА ПРЕСПАНСКИОТ ФОРУМ

ЕВРОПСКИTE ПАРТНЕРИ ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ШТО Е МОЖНО ПОСКОРО, ПОВИКА БРНАБИЌ НА ПРЕСПАНСКИОТ ФОРУМ

„Ние сме опколени од членки на ЕУ и затоа логично е да се прими Западен Балкан во европското семејство на нации колку што е можно побрзо. Тоа е полити ...
ЗАГУБЕНО Е ДРАГОЦЕНО ВРЕМЕ ЗА ЕВРОИНТЕГРАТИВНИОТ ПРОЦЕС НА МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ НА ПРЕСПАНСКИОТ ФОРУМ

ЗАГУБЕНО Е ДРАГОЦЕНО ВРЕМЕ ЗА ЕВРОИНТЕГРАТИВНИОТ ПРОЦЕС НА МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ НА ПРЕСПАНСКИОТ ФОРУМ

Во денешни услови на светски превирања уште повеќе се нагласува потребата од интеграција на Западен Балкан во Европа каде што тој природно и припаѓа, ...
СЕ ОДРЖА ПЕТТИОТ ГОДИШЕН ФОРУМ ЗА УПРАВУВАЊЕ СО ИНТЕРНЕТОТ НА МАКЕДОНИЈА

СЕ ОДРЖА ПЕТТИОТ ГОДИШЕН ФОРУМ ЗА УПРАВУВАЊЕ СО ИНТЕРНЕТОТ НА МАКЕДОНИЈА

Форумот за управување со интернетот на Република Северна Македонија (ИГФ МКД) годинава го имаше своето петто издание. ИГФ МКД е една од ретките национ ...
ТРИ ГОДИНИ ЧЕКА РЕСТАВРАЦИЈА СПОМЕНИКОТ НА ПРЕСПАНСКОТО СОВЕТУВАЊЕ ПРЕД АСНОМ, ОТИ БИТОЛСКИОТ МУЗЕЈ НЕМА ИСТОРИЧАР

ТРИ ГОДИНИ ЧЕКА РЕСТАВРАЦИЈА СПОМЕНИКОТ НА ПРЕСПАНСКОТО СОВЕТУВАЊЕ ПРЕД АСНОМ, ОТИ БИТОЛСКИОТ МУЗЕЈ НЕМА ИСТОРИЧАР

Три години по потпишувањето на Преспанскиот договор со кој се реши 30-годишниот спор  меѓу Македонија и Грција, уште чека да биде реставриран споменик ...
МАКЕДОНСКАТА СТАРТ-АП КОМПАНИЈА „ОНЕ СТОП ШОП“ ПОБЕДИ НА БИЗНИС ФОРУМ ВО ЛОНДОН

МАКЕДОНСКАТА СТАРТ-АП КОМПАНИЈА „ОНЕ СТОП ШОП“ ПОБЕДИ НА БИЗНИС ФОРУМ ВО ЛОНДОН

Македонска старт-ап компанија „Оне стоп шоп“ (One Stop Shop) од Скопје победи на годинашниот бизнис форум, што организиран од меѓународната организаци ...
ЕВРОПЈАНИТЕ ОД СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ОЧЕКУВААТ ЈАСЕН ПОТЕГ ОД ЕУ, КАЖА ЗАЕВ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО ДВЕ ГОДИНИ ВЛАДА

ЕВРОПЈАНИТЕ ОД СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ОЧЕКУВААТ ЈАСЕН ПОТЕГ ОД ЕУ, КАЖА ЗАЕВ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО ДВЕ ГОДИНИ ВЛАДА

Не влегов во политиката, како што би рекле струмичани „ај глеј си го раатот", не влегов за да си го гледам раатот, рече премиерот Зоран Заев, во обраќ ...
ВОДЕЧКИ СВЕТСКИ АРХИТЕКТИ ВО СКОПЈЕ ЌЕ ГОВОРАТ ЗА ПОЗИТИВНИТЕ ПРИМЕРИ ВО АРХИТЕКТУРАТА, „СКОПЈЕ 2014“ НЕ Е МЕЃУ НИВ

ВОДЕЧКИ СВЕТСКИ АРХИТЕКТИ ВО СКОПЈЕ ЌЕ ГОВОРАТ ЗА ПОЗИТИВНИТЕ ПРИМЕРИ ВО АРХИТЕКТУРАТА, „СКОПЈЕ 2014“ НЕ Е МЕЃУ НИВ

Светски профеционалци од различни области на архитектурата денеска се гости на настанот „Шер архитектс Скопје“ (Share architects), кој по вторпат се о ...
ДА НЕ СИ ПРАВАТ БАЈРАМ НА УМОТ ВО СДСМ, ВО АНТИКОРУПЦИСКА НЕМА МЕСТО ЗА ПАРТИСКИ КАДРИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ДА НЕ СИ ПРАВАТ БАЈРАМ НА УМОТ ВО СДСМ, ВО АНТИКОРУПЦИСКА НЕМА МЕСТО ЗА ПАРТИСКИ КАДРИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев ги повика граѓанските организации да конкурираат и да спремат луѓе за регулаторните тела, посебно за Антикорупциската комисија ко ...
ЗАЕВ ВО ЛОНДОН, СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ОДЛОЖЕНО ЗА 6 МАРТ

ЗАЕВ ВО ЛОНДОН, СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ОДЛОЖЕНО ЗА 6 МАРТ

Судскиот процес против премиерот Зоран Заев денеска повторно се одложи во Основниот суд Скопје 1. Овојпат одлагањето е поради еднодневното службено па ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ