Таг: фотографирање

ДВОЈНО СКОКНА ЦЕНАТА ЗА КОМЕРЦИЈАЛНО КОРИСТЕЊЕ НА СПОМЕН-КУЌИТЕ НА ВЕЛЕШКИОТ МУЗЕЈ И СПОМЕН-КОСТУРНИЦАТА

ДВОЈНО СКОКНА ЦЕНАТА ЗА КОМЕРЦИЈАЛНО КОРИСТЕЊЕ НА СПОМЕН-КУЌИТЕ НА ВЕЛЕШКИОТ МУЗЕЈ И СПОМЕН-КОСТУРНИЦАТА

Корисниците на услугите на велешките спомен-музеи за фотографирање и снимање за комерцијални цели ќе плаќаат повисок надомест. Со одлука на Советот на ...
КРИМИНАЛЦИТЕ БАРАНИ СО ПОТЕРНИЦА САМО СЕ СЛИКАЛЕ ЗА ПАСОШ, ИДЕНТИТЕТОТ ИМ ГО ДАВАЛЕ 10-ТЕМИНА ОД ПАСОШКОТО ВО МВР, КОИ ДОБИЈА ОБВИНЕНИЕ

КРИМИНАЛЦИТЕ БАРАНИ СО ПОТЕРНИЦА САМО СЕ СЛИКАЛЕ ЗА ПАСОШ, ИДЕНТИТЕТОТ ИМ ГО ДАВАЛЕ 10-ТЕМИНА ОД ПАСОШКОТО ВО МВР, КОИ ДОБИЈА ОБВИНЕНИЕ

Полицијата минатата недела ги уапси 10-темина членови на организираната група од Пасошкото одделение во МВР кои издавале патни исправи на криминалци с ...
ПОЛИЦИЈАТА ДВАПАТИ ИНТЕРВЕНИРАШЕ ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ ОТКАКО РОДНИНИ НА ПАЦИЕНТИ БИЛЕ АГРЕСИВНИ И ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ НА ДОКТОРИТЕ

ПОЛИЦИЈАТА ДВАПАТИ ИНТЕРВЕНИРАШЕ ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ ОТКАКО РОДНИНИ НА ПАЦИЕНТИ БИЛЕ АГРЕСИВНИ И ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ НА ДОКТОРИТЕ

Во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје, во четвртокот интервенираа екипи на МВР откако член на семејство на пациент од коронавирус го сврт ...
259 ЛУЃЕ ЗАГИНАЛЕ ПРАВЕЈЌИ САМОСЛИК ВО ПОСЛЕДНИТЕ СЕДУМ ГОДИНИ

259 ЛУЃЕ ЗАГИНАЛЕ ПРАВЕЈЌИ САМОСЛИК ВО ПОСЛЕДНИТЕ СЕДУМ ГОДИНИ

Потрагата по екстремен самослик е причината за 259 смртни случаи во периодот од 2011 до 2017 година, заклучи истражувањето што го спроведе Националнат ...
ОД ВОЈНИЧКИ ТРУБАЧ И ПРОФЕСОР, ЧИЧО СИМО СТАНА ГЛАВЕН ШТИПСКИ ХРОНИЧАР

ОД ВОЈНИЧКИ ТРУБАЧ И ПРОФЕСОР, ЧИЧО СИМО СТАНА ГЛАВЕН ШТИПСКИ ХРОНИЧАР

Симеон Кожухаров во последните две децении штипјани го знаат како Чичо Симо преку неговите настапи на локалните радија и телевизии. Една деценија, Чич ...
5 / 5 НАПИСИ