Таг: Фреди Меркјури

ПОЧИНА ОПЕРСКАТА ПЕВИЦА МОНСЕРАТ КАБАЈЕ

ПОЧИНА ОПЕРСКАТА ПЕВИЦА МОНСЕРАТ КАБАЈЕ

Прославената шпанска оперска певица Монсерат Кабаје, чиј дует со Фреди Меркјури стана химна на Летните олимписки игри во Барселона во 1992 година, поч ...
РАМИ МАЛЕК ЌЕ ГО ОЖИВЕЕ ФРЕДИ МЕРКЈУРИ НА ФИЛМ

РАМИ МАЛЕК ЌЕ ГО ОЖИВЕЕ ФРЕДИ МЕРКЈУРИ НА ФИЛМ

Харизматичниот пејач на „Квин“, Фреди Меркјури, ќе оживее на филмското платно наредната година и како ќе изгледа тоа, јавноста можеше да види на денот ...
2 / 2 НАПИСИ