Таг: фудбал

1 2 3 14 10 / 139 НАПИСИ
ТИМ ОД НЕПРИЗНАТАТА ДРЖАВА ТРАНСНИСТРИЈА, КОЈА ВАЖИ ЗА ШВЕРЦЕРСКИ РАЈ, ВЕЧЕРВА ЌЕ ДЕБИТИРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ТИМ ОД НЕПРИЗНАТАТА ДРЖАВА ТРАНСНИСТРИЈА, КОЈА ВАЖИ ЗА ШВЕРЦЕРСКИ РАЈ, ВЕЧЕРВА ЌЕ ДЕБИТИРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Српот и чеканот и огромната статуа на Ленин и натаму гордо стојат во Тираспол, но вечерва, тој ќе направи голем чекор кон модерниот свет, кога локални ...
БИВШ КАПИТЕН НА САМПДОРИЈА МУ СЕ ВРАЌА НА ФУДБАЛОТ НА 46 ГОДИНИ ПО 12-ГОДИШНАТА СУСПЕНЗИЈА ЗА КОРИСТЕЊЕ КОКАИН

БИВШ КАПИТЕН НА САМПДОРИЈА МУ СЕ ВРАЌА НА ФУДБАЛОТ НА 46 ГОДИНИ ПО 12-ГОДИШНАТА СУСПЕНЗИЈА ЗА КОРИСТЕЊЕ КОКАИН

Во почетокот на 2007, Франческо Флаки беше на прагот да стане легенда на Сампдорија. Беше нејзин капитен и имаше постигнато 110 голови и доби повик во ...
ПОЧИНА БИВШИОТ ФРАНЦУСКИ ФУДБАЛЕР ЖАН-ПЈЕР АДАМС КОЈ ПОРАДИ ЛЕКАРСКА ГРЕШКА БЕШЕ ВО КОМА 39 ГОДИНИ

ПОЧИНА БИВШИОТ ФРАНЦУСКИ ФУДБАЛЕР ЖАН-ПЈЕР АДАМС КОЈ ПОРАДИ ЛЕКАРСКА ГРЕШКА БЕШЕ ВО КОМА 39 ГОДИНИ

Поранешниот француски фудбалер Жан-Пјер Адамс почина на 75 години откако последните 39 години ги помина во кома. Адамс бил примен во болница во 1982 г ...
ДЕНИС ЛО Е ПОСЛЕДНАТА БРИТАНСКА ФУДБАЛСКА ЛЕГЕНДА КОЈА ОБЈАВИ ДЕКА ИМА ДЕМЕНЦИЈА

ДЕНИС ЛО Е ПОСЛЕДНАТА БРИТАНСКА ФУДБАЛСКА ЛЕГЕНДА КОЈА ОБЈАВИ ДЕКА ИМА ДЕМЕНЦИЈА

Легендата на Манчестер јунајтед и шкотскиот фудбал Денис Ло објави дека има деменција и тој е последниот во низата британски фудбалери на кои им била ...
ПАНДЕВ ЈА ОДЛОЖИ ПЕНЗИЈАТА И ПОТПИША ЗА ЏЕНОВА ДО ЈУНИ 2022

ПАНДЕВ ЈА ОДЛОЖИ ПЕНЗИЈАТА И ПОТПИША ЗА ЏЕНОВА ДО ЈУНИ 2022

Горан Пандев го одложи пензионирањето и го продолжи договорот со Џенова до јуни 2022. Најдобриот македонски фудбалер, кој во јули наполни 38 години, н ...
РАЗДЕЛБАТА СО БАРСЕЛОНА БЕШЕ ТЕШКА, НО СЕГА ПОВТОРНО СУМ СРЕЌЕН, ИЗЈАВИ МЕСИ ОТКАКО ПОТПИША ЗА ПСЖ

РАЗДЕЛБАТА СО БАРСЕЛОНА БЕШЕ ТЕШКА, НО СЕГА ПОВТОРНО СУМ СРЕЌЕН, ИЗЈАВИ МЕСИ ОТКАКО ПОТПИША ЗА ПСЖ

Лео Меси изјави дека едвај чека да му се врати на фудбалот откако имаше тешка разделба со Барселона, клубот во кој ги помина последните 21 година од ж ...
МЕСИ ПРЕД ПОТПИС СО ПСЖ, ЌЕ ИМА ГОДИШНА ПЛАТА ОД 35 МИЛИОНИ ЕВРА

МЕСИ ПРЕД ПОТПИС СО ПСЖ, ЌЕ ИМА ГОДИШНА ПЛАТА ОД 35 МИЛИОНИ ЕВРА

Лео Меси се согласил на трансфер во Пари Сен-Жермен, неколку дена по шокантната вест дека си заминува од Барселона, објавија најпознатите европски фуд ...
МИ СЕ СМРЗНА КРВТА КОГА МИ КАЖАА ДЕКА МОРА ДА СИ ОДАМ ОД БАРСЕЛОНА, РЕЧЕ МЕСИ НИЗ СОЛЗИ

МИ СЕ СМРЗНА КРВТА КОГА МИ КАЖАА ДЕКА МОРА ДА СИ ОДАМ ОД БАРСЕЛОНА, РЕЧЕ МЕСИ НИЗ СОЛЗИ

Лео Меси изјави дека трансферот во Пари Сен-Жермен (ПСЖ) е можност, потврдувајќи го своето заминување од Барселона на емотивната прес-конференција на ...
МЕСИ ПРЕГОВАРА СО ПСЖ ДВА ДЕНА ПО ЗАМИНУВАЊЕТО ОД БАРСЕЛОНА

МЕСИ ПРЕГОВАРА СО ПСЖ ДВА ДЕНА ПО ЗАМИНУВАЊЕТО ОД БАРСЕЛОНА

Пари Сен-Жермен е во преговори со Лео Меси по неговото заминување од Барселона. Клубот стапил во контакт со Меси набргу откако беше објавено дека тој ...
МЕСИ СИ ОДИ ОД БАРСЕЛОНА

МЕСИ СИ ОДИ ОД БАРСЕЛОНА

Лео Меси нема да остане во Барселона поради финансиски и структурални пречки, објави клубот. Аргентинецот стана слободен играч на 1 јуни откако му ист ...
1 2 3 14 10 / 139 НАПИСИ