Таг: фудбал

1 2 3 4 5 11 30 / 103 НАПИСИ
МАКЕДОНИЈА ГО ПОБЕДИ КОСОВО И ЌЕ ИГРА СО ГРУЗИЈА ЗА СВОЕТО ПРВО ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

МАКЕДОНИЈА ГО ПОБЕДИ КОСОВО И ЌЕ ИГРА СО ГРУЗИЈА ЗА СВОЕТО ПРВО ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

Македонската фудбалска репрезентација го победи Косово со 2:1 во полуфиналето на плеј-офот на Лигата на нации и дојде на чекор до својот прв пласман н ...
НЕ СОБИРАЈТЕ СЕ ГРУПНО ДА ГО ГЛЕДАТЕ ФУДБАЛСКИОТ НАТПРЕВАР МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И КОСОВО, АПЕЛИРА МВР

НЕ СОБИРАЈТЕ СЕ ГРУПНО ДА ГО ГЛЕДАТЕ ФУДБАЛСКИОТ НАТПРЕВАР МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И КОСОВО, АПЕЛИРА МВР

Министерството за внатрешни работи (МВР) апелира да нема групно собирање за да се гледа фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија и Кос ...
МЕСИ ПОТВРДИ ДЕКА ЌЕ ОСТАНЕ ВО БАРСЕЛОНА УШТЕ ЕДНА СЕЗОНА

МЕСИ ПОТВРДИ ДЕКА ЌЕ ОСТАНЕ ВО БАРСЕЛОНА УШТЕ ЕДНА СЕЗОНА

Лео Меси објави дека ќе остане во Барселона и наредната сезона, десет дена откако испрати писмено барање да му се дозволи да си замине како слободен и ...
МЕСИ МОЖЕ ДА ЗАМИНЕ ОД БАРСЕЛОНА САМО АКО СЕ ПЛАТАТ 700 МИЛИОНИ ЕВРА, ПРЕСУДИ ШПАНСКАТА ЛИГА

МЕСИ МОЖЕ ДА ЗАМИНЕ ОД БАРСЕЛОНА САМО АКО СЕ ПЛАТАТ 700 МИЛИОНИ ЕВРА, ПРЕСУДИ ШПАНСКАТА ЛИГА

Откупната клаузула од 700 милиони евра во договорот на Лео Меси со Барселона и натаму е валидна, пресуди Ла Лига. Меси во вторникот побара од клубо ...
МЕСИ И ОФИЦИЈАЛНО ПОБАРАЛ ДА СИ ЗАМИНЕ ОД БАРСЕЛОНА

МЕСИ И ОФИЦИЈАЛНО ПОБАРАЛ ДА СИ ЗАМИНЕ ОД БАРСЕЛОНА

Лео Меси и официјално побарал од Барселона да го напушти клубот ова лето. Само неколку дена по понижувачкиот пораз од Баерн од 2:8 во Лигата на шам ...
БАЕРН ПО ШЕСТИ ПАТ СТАНА ЕВРОПСКИ ПРВАК, ДО ТИТУЛАТА СТИГНА СО МАКСИМАЛНИ 11 ПОБЕДИ

БАЕРН ПО ШЕСТИ ПАТ СТАНА ЕВРОПСКИ ПРВАК, ДО ТИТУЛАТА СТИГНА СО МАКСИМАЛНИ 11 ПОБЕДИ

Баерн го совлада Пари Сен-Жермен со 1:0 во финалето на Лигата на шампионите во Лисабон и по шести пат ја освои титулата европски првак, израмнувајќи с ...
РОНАЛД КУМАН СТАНА НОВ ТРЕНЕР НА БАРСЕЛОНА

РОНАЛД КУМАН СТАНА НОВ ТРЕНЕР НА БАРСЕЛОНА

Барселона го назначи Роналд Куман за нов тренер, два дена откако го отпушти Кике Сетиен по понижувачкиот пораз од Баерн во Лигата на шампионите. Пе ...
ФУДБАЛЕР НА РОСОМАН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, НЕГОВИТЕ СОИГРАЧИ СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ

ФУДБАЛЕР НА РОСОМАН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, НЕГОВИТЕ СОИГРАЧИ СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ

Центарот за јавно здравје од Кавадарци информираше дека 32-годишен жител на Кавадарци, инаку фудбалер на Росоман, е позитивен на коронавирус. Неговите ...
БУГАРСКИ ФУДБАЛЕР ИГРАЛ СО КОРОНАВИРУС, ПА ГО ЗАРАЗИЛ ЦЕЛИОТ ПРОТИВНИЧКИ ТИМ

БУГАРСКИ ФУДБАЛЕР ИГРАЛ СО КОРОНАВИРУС, ПА ГО ЗАРАЗИЛ ЦЕЛИОТ ПРОТИВНИЧКИ ТИМ

Бугарскиот фудбалски прволигаш Черно море остана без цел тим откако 16-мина негови играчи имале позитивен тест на коронавирус по првенствениот натпрев ...
ЛИВЕРПУЛ ЈА СЛАВЕШЕ ПРВАТА ШАМПИОНСКА ТИТУЛА ПО 30 ГОДИНИ И ПОКРАЈ РИЗИЦИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ

ЛИВЕРПУЛ ЈА СЛАВЕШЕ ПРВАТА ШАМПИОНСКА ТИТУЛА ПО 30 ГОДИНИ И ПОКРАЈ РИЗИЦИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ

Илјадници воодушевени фанови на Ливерпул ја поминаа ноќта на улица славејќи ја првата шампионска титула по 30 години пауза, во ситуација кога сѐ уште ...
1 2 3 4 5 11 30 / 103 НАПИСИ