Таг: гас

1 2 3 7 10 / 62 НАПИСИ
МАКЕДОНИЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ПРАВИ ГРЕШКАТА НА ЕУ И ДА СТАНЕ ПРЕЗАВИСНА ОД ГАСОТ, ВЕЛАТ ОД „ЕКО-СВЕСТ“

МАКЕДОНИЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ПРАВИ ГРЕШКАТА НА ЕУ И ДА СТАНЕ ПРЕЗАВИСНА ОД ГАСОТ, ВЕЛАТ ОД „ЕКО-СВЕСТ“

Македонија не треба да ја прави грешката на Европската Унија и да стане презависна од гас, туку треба да ги искористи своите географски поволности и д ...
31 ЖРТВА ВО ЕКСПЛОЗИЈА ОД ИСТЕЧЕН ГАС ВО РЕСТОРАН ВО КИНА

31 ЖРТВА ВО ЕКСПЛОЗИЈА ОД ИСТЕЧЕН ГАС ВО РЕСТОРАН ВО КИНА

Најмалку 31 лице загина синоќа во експлозија во ресторан истекување на гас, во кинескиот град Јинчуан. Седуммина се повредени, а еден од повредените е ...
ВИСОКОКАТНИЦИТЕ КОИ ТРЕБА ДА НИКНАТ ВО ЛИСИЧЕ СЕ НАЦРТАНИ НАД ГЛАВНАТА ГАСОВОДНА ЦЕВКА

ВИСОКОКАТНИЦИТЕ КОИ ТРЕБА ДА НИКНАТ ВО ЛИСИЧЕ СЕ НАЦРТАНИ НАД ГЛАВНАТА ГАСОВОДНА ЦЕВКА

Новите згради од 8 и 12 ката кои се предвидуваат да се градат во скопската населба Лисиче се нацртани врз главната гасоводна цевка. Цевката за гас со ...
„НЕ СТЕ ТУКА ДА ПОСТАВУВАТЕ ПРАШАЊА И ДА ДАВАТЕ КОМЕНТАРИ“, ОДГОВОР НА МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ПОСКАП ГАС ОД БЕРЗАНСКАТА ЦЕНА

„НЕ СТЕ ТУКА ДА ПОСТАВУВАТЕ ПРАШАЊА И ДА ДАВАТЕ КОМЕНТАРИ“, ОДГОВОР НА МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ПОСКАП ГАС ОД БЕРЗАНСКАТА ЦЕНА

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работ ...
„УСЈЕ“ ЗА 5 ДЕНА ДА ПОЧНЕ ДА СЕ ГРЕЕ НА ГАС, А НЕ НА МАЗУТ, НАЛОЖИ ДРЖАВНИОТ ИНСПЕКТОРАТ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА

„УСЈЕ“ ЗА 5 ДЕНА ДА ПОЧНЕ ДА СЕ ГРЕЕ НА ГАС, А НЕ НА МАЗУТ, НАЛОЖИ ДРЖАВНИОТ ИНСПЕКТОРАТ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА

Државниот инспекторат за животна средина денеска издаде решение со кое се наложува на цементарницата „Титан УСЈЕ“ во рок од 5 дена да почне да се грее ...
ЕСМ ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ УПРАВУВАЊЕТО СО ТОПЛАНАТА „СЕВЕР“

ЕСМ ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ УПРАВУВАЊЕТО СО ТОПЛАНАТА „СЕВЕР“

ЕСМ ќе го преземе управувањето и со скопската топланата „Север“. Од почетокот на грејната сезона топланата има постојано проблеми со испораката на топ ...
НАЈМАЛКУ 9 ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА ГАС ВО ЗГРАДА ВО РУСИЈА

НАЈМАЛКУ 9 ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА ГАС ВО ЗГРАДА ВО РУСИЈА

Во експлозија на гас во станбена зграда загинаа најмалку девет луѓе, вклучувајќи четири деца, на островот Сахалин на далечниот исток на Русија, соопшт ...
ГАС ИМА И ЗАТОА ТОПЛАНИТЕ ТРЕБА ДА ПРОДОЛЖАТ ДА РАБОТАТ КАКО ДОСЕГА, А НЕ НА ДИЗЕЛ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НУРЕДИНИ

ГАС ИМА И ЗАТОА ТОПЛАНИТЕ ТРЕБА ДА ПРОДОЛЖАТ ДА РАБОТАТ КАКО ДОСЕГА, А НЕ НА ДИЗЕЛ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НУРЕДИНИ

Министерот за животна средина Насер Нуредини смета дека топланите во Скопје не треба да се префрлат на дизел гориво наместо на гас, како што најавија ...
УШТЕ Е СЛОБОДЕН ПРИОДОТ ДО ЧЕШМАТА СО ГАС КАДЕ ВЧЕРА СЕ ЗАДУШИЈА ДВАЈЦА БИТОЛЧАНИ

УШТЕ Е СЛОБОДЕН ПРИОДОТ ДО ЧЕШМАТА СО ГАС КАДЕ ВЧЕРА СЕ ЗАДУШИЈА ДВАЈЦА БИТОЛЧАНИ

„Опасно по живот“ е испишано со спреј во боја на ѕидот над чешмата каде се испушта смртоносен гас, од кој вчера загинаа двајца битолчани. Ова е единст ...
НОРВЕШКА СТРАВУВА ОД РУСКИТЕ ДРОНОВИ ШТО ГИ НАДЛЕТУВААТ ПЛАТФОРМИТЕ ЗА НАФТА И ГАС И РАФИНЕРИИТЕ

НОРВЕШКА СТРАВУВА ОД РУСКИТЕ ДРОНОВИ ШТО ГИ НАДЛЕТУВААТ ПЛАТФОРМИТЕ ЗА НАФТА И ГАС И РАФИНЕРИИТЕ

Норвешките работници на платформите за нафта и гас вообичаено не гледаат ништо што може да ги загрози повеќе од брановите во Северното Море кои се уди ...
1 2 3 7 10 / 62 НАПИСИ