Таг: гас

1 2 3 4 5 20 / 46 НАПИСИ
КУМАНОВСКИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА БАРААТ СУБВЕНЦИИ ОД ДРЖАВАТА ЗА ДА ЈА ПРЕЖИВЕАТ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА  

КУМАНОВСКИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА БАРААТ СУБВЕНЦИИ ОД ДРЖАВАТА ЗА ДА ЈА ПРЕЖИВЕАТ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА  

Јавните претпријатија од Куманово бараат централната власт да им помогне во справувањето со енергетската криза. Тие бараат помош, како што се даде за ...
СЕ ЗАТВОРА ГРАДСКИОТ БАЗЕН ВО КУМАНОВО ОТИ ТРОШОКОТ ЗА СТРУЈА И ГАС СКОКНА ОД 15.000 НА 50.000 ЕВРА МЕСЕЧНО

СЕ ЗАТВОРА ГРАДСКИОТ БАЗЕН ВО КУМАНОВО ОТИ ТРОШОКОТ ЗА СТРУЈА И ГАС СКОКНА ОД 15.000 НА 50.000 ЕВРА МЕСЕЧНО

Затворениот градски базен во Куманово од утре нема да работи, поради енергетска криза. Од ЈП „Чистота и зеленило“ велат дека се одлучиле на ваков чеко ...
ЗА ДА ИМААТ ПАРНО СКОПЈАНИ ВЛАДАТА ЌЕ ПОКРИЕ 80 ОТСТО ОД ПОСКАПЕНАТА ЦЕНА, АРСОВСКА ДА НАЈДЕ ПАРИ ЗА ОСТАТОКОТ, РЕКОА БЕКТЕШИ И БИСЛИМОСКИ

ЗА ДА ИМААТ ПАРНО СКОПЈАНИ ВЛАДАТА ЌЕ ПОКРИЕ 80 ОТСТО ОД ПОСКАПЕНАТА ЦЕНА, АРСОВСКА ДА НАЈДЕ ПАРИ ЗА ОСТАТОКОТ, РЕКОА БЕКТЕШИ И БИСЛИМОСКИ

За да се реши проблемот со парното греење во Скопје, Владата ќе покрие 80 отсто од разликата меѓу актуелната до реалната цена на топлинската енергија, ...
ТУРКМЕНИСТАН ЌЕ ГО ГАСИ ОГНОТ ВО „ПОРТАТА НА ПЕКОЛОТ“

ТУРКМЕНИСТАН ЌЕ ГО ГАСИ ОГНОТ ВО „ПОРТАТА НА ПЕКОЛОТ“

Претседателот на Туркменистан нареди да се изгаси „Портата на пеколот“ во земјата, оган што гори со децении во огромен пустински кратер со гас. Гурбан ...
ЗА 90 ОТСТО ПОСКАПЕ ГАСОТ ВО СТРУМИЦА, ОПШТИНАТА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА 10 ДЕНАРИ ОД ЦЕНАТА ЗА КУБИК

ЗА 90 ОТСТО ПОСКАПЕ ГАСОТ ВО СТРУМИЦА, ОПШТИНАТА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА 10 ДЕНАРИ ОД ЦЕНАТА ЗА КУБИК

Од овој месец сметките за гас во Струмица ќе бидат повисоки за речиси 90 отсто, откако цената за потрошен кубен гас од 46,5 се зголеми на 80,4 денари. ...
ОД НОВА ГОДИНА НАД 200 ОТСТО ПОВИСОКИ СМЕТКИТЕ ЗА ГАС ВО КУМАНОВО 

ОД НОВА ГОДИНА НАД 200 ОТСТО ПОВИСОКИ СМЕТКИТЕ ЗА ГАС ВО КУМАНОВО 

Домаќинствата и фирмите во Куманово кои користат гас од овој месец ќе плаќаат сметки повисоки за над 200 отсто. Наместо 25 денари за кубен метар како ...
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА КОРИСТЕЊЕ ГАС КАКО МЕРКА ПРОТИВ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО КОЕ ДЕНОВИВЕ E 10 ПАТИ ПОГОЛЕМО ОД ДОЗВОЛЕНОТО

ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА КОРИСТЕЊЕ ГАС КАКО МЕРКА ПРОТИВ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО КОЕ ДЕНОВИВЕ E 10 ПАТИ ПОГОЛЕМО ОД ДОЗВОЛЕНОТО

Струмица последниве денови бележи високи концентрации на ПМ 10 честички. Средните вредности за изминатава недела, согласно мерната станица на министер ...
АРСОВСКА ЌЕ ГИ НАБАВИ НОВИТЕ АВТОБУСИ СО ДОНАТОРИ, ПРВИТЕ 150 ЌЕ ЧИНАТ 45 МИЛИОНИ ЕВРА

АРСОВСКА ЌЕ ГИ НАБАВИ НОВИТЕ АВТОБУСИ СО ДОНАТОРИ, ПРВИТЕ 150 ЌЕ ЧИНАТ 45 МИЛИОНИ ЕВРА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска вели дека ќе ги набави со донатори новите 250 еколошки автобуси кои ги вети во изборната кампања. На брифи ...
ГЕРМАНСКИТЕ ВЛАСТИ ГО ОДЛОЖИЈА ОДОБРУВАЊЕТО НА ГАСОВОДОТ СО РУСИЈА „СЕВЕРЕН ТЕК 2“

ГЕРМАНСКИТЕ ВЛАСТИ ГО ОДЛОЖИЈА ОДОБРУВАЊЕТО НА ГАСОВОДОТ СО РУСИЈА „СЕВЕРЕН ТЕК 2“

Германската федерална регулаторна агенција ја суспендираше процедурата за одобрување на контроверзниот гасовод „Северен тек 2“, преку кој руски гас тр ...
КАСАРНИТЕ ВО ПЕТРОВЕЦ И КУМАНОВО НАМЕСТО НА МАЗУТ ЌЕ СЕ ГРЕАТ НА ПРИРОДЕН ГАС

КАСАРНИТЕ ВО ПЕТРОВЕЦ И КУМАНОВО НАМЕСТО НА МАЗУТ ЌЕ СЕ ГРЕАТ НА ПРИРОДЕН ГАС

Касарните на Армијата во скопски Петровец и во Куманово нема повеќе да се затоплуваат со мазут туку ќе користат природен гас. Со тоа овие два објекти ...
1 2 3 4 5 20 / 46 НАПИСИ