Таг: геј клуб

ПЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПУКАЊЕ ВО ГЕЈ КЛУБ ВО КОЛОРАДО

ПЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПУКАЊЕ ВО ГЕЈ КЛУБ ВО КОЛОРАДО

Пет луѓе загинаа во пукање во геј ноќен клуб во Колорадо, САД, соопшти локалната полиција. Уште 18 други се повредени во клубот Кју. „Лоцирана е ед ...
БИВШАТА СОПРУГА НА УБИЕЦОТ ОД ОРЛАНДО ВЕЛИ ДЕКА МАСАКРОТ НЕМА ВРСКА СО ИСИС

БИВШАТА СОПРУГА НА УБИЕЦОТ ОД ОРЛАНДО ВЕЛИ ДЕКА МАСАКРОТ НЕМА ВРСКА СО ИСИС

Во ноќта помеѓу сабота и недела, 29-годишниот Омар Матин отвори оган во геј клуб во Орландо, Флорида, во напад во кој загинаа 50, а ранети се 53 луѓе, ...
НАЈМАЛКУ 50 ЗАГИНАТИ ВО ПУКАЊА ВО КЛУБ ВО ОРЛАНДО

НАЈМАЛКУ 50 ЗАГИНАТИ ВО ПУКАЊА ВО КЛУБ ВО ОРЛАНДО

Најмалку 50 лица се убиени, а 53 се ранети во пукањата што се случија во геј клуб во Орландо ноќта меѓу саботата и неделата, а помеѓу повредените е и ...
3 / 3 НАПИСИ