Таг: Генералштаб

ДОНАЦИЈАТА ЗА УКРАИНА НЕМА ДА ЈА ЗАСЕГНЕ БОРБЕНАТА ГОТОВНОСТ НА АРМ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

ДОНАЦИЈАТА ЗА УКРАИНА НЕМА ДА ЈА ЗАСЕГНЕ БОРБЕНАТА ГОТОВНОСТ НА АРМ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

Владата досега донела три одлуки за донации на Украина и од безбедносни причини се класифицирани информациите за тоа што и каков вид опрема се донира, ...
НЕНАДЕЈНО ПОЧИНА 44-ГОДИШЕН МАКЕДОНСКИ ВОЈНИК ВО МИРОВНА МИСИЈА ВО КОСОВО

НЕНАДЕЈНО ПОЧИНА 44-ГОДИШЕН МАКЕДОНСКИ ВОЈНИК ВО МИРОВНА МИСИЈА ВО КОСОВО

Професионален војник на Армијата на Република Северна Македонија ненадејно починал во Приштина, соопшти Генералштабот на Армијата. Војникот починал на ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ПРАВИ МОНТАЖЕН ПАРКИНГ КАЈ ГЕНЕРАЛШТАБ И ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ ЗОНСКОТО НА ГРАД СКОПЈЕ ВО ДЕБАР МААЛО

ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ПРАВИ МОНТАЖЕН ПАРКИНГ КАЈ ГЕНЕРАЛШТАБ И ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ ЗОНСКОТО НА ГРАД СКОПЈЕ ВО ДЕБАР МААЛО

На просторот меѓу бараките на Општина Центар и Генералштаб, ќе се прави монтажен паркинг. Овој дел и сега се користи како див паркинг за вработените в ...
НАТО ВО ПЛАМЕН

НАТО ВО ПЛАМЕН

1 Полицијата има индиции кој ги пали контејнерите низ Скопје. Имаме симултано палење контејнери на повеќе локации низ градот, во ист ден имаме пожари ...
ЗАПАЛЕН КОНТЕЈНЕР КАЈ ГЕНЕРАЛШТАБОТ ВО СКОПЈЕ, ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ ИМА ИНДИЦИИ КОЈ ГИ ПАЛИ

ЗАПАЛЕН КОНТЕЈНЕР КАЈ ГЕНЕРАЛШТАБОТ ВО СКОПЈЕ, ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ ИМА ИНДИЦИИ КОЈ ГИ ПАЛИ

Синоќа повторно беа запалени контејнери низ Скопје. Еден од новите контејнери е запален на улицата Орце Николов, пред зградата на Генералштабот. Иако ...
ПЕНДАРОВСКИ ДОНЕСЕ НОВИ УКАЗИ ЗА УНАПРЕДУВАЊАТА НА ИВАНОВ ВО АРМИЈАТА ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИТЕ

ПЕНДАРОВСКИ ДОНЕСЕ НОВИ УКАЗИ ЗА УНАПРЕДУВАЊАТА НА ИВАНОВ ВО АРМИЈАТА ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИТЕ

Претседателот Стево Пендаровски донесе нови укази за поставување и унапредување во Армијата за лицата кои ги унапреди во текот на претседателските изб ...
ВАСКО ЃУРЧИНОВСКИ НОВ НАЧАЛНИК НА ГЕНЕРАЛШТАБОТ НА АРМ

ВАСКО ЃУРЧИНОВСКИ НОВ НАЧАЛНИК НА ГЕНЕРАЛШТАБОТ НА АРМ

Генерал мајор Васко Ѓурчиновски денеска, на Денот на АРМ 18 Август, е назначен за нов началник на Генералштабот на Армијата на Република со Указ на пр ...
ВОЈНИЦИТЕ СЕ РАНЕТИ ПРИ ЧИСТЕЊЕ МИТРАЛЕЗ, ВЕЛАТ ОД ГЕНЕРАЛШТАБОТ НА АРМ

ВОЈНИЦИТЕ СЕ РАНЕТИ ПРИ ЧИСТЕЊЕ МИТРАЛЕЗ, ВЕЛАТ ОД ГЕНЕРАЛШТАБОТ НА АРМ

Двајца професионални војници на АРМ се ранети денеска околу 10 часот во тетовската касарна „Кузман Јосифовски-Питу“ при чистење митралез, потврди Гене ...
КУМАНОВСКАТА КАСАРНА ОСТАНА БЕЗ ПАРНО ГРЕЕЊЕ

КУМАНОВСКАТА КАСАРНА ОСТАНА БЕЗ ПАРНО ГРЕЕЊЕ

Кумановската касарна „Боро Менков“ останала без греење поради дефект на централниот систем за затоплување на објектите. Од општинскиот комитет на ВМРО ...
ПОЧИНА ВОЈНИК НА АРМ НА ПОЛИГОНОТ КРИВОЛАК

ПОЧИНА ВОЈНИК НА АРМ НА ПОЛИГОНОТ КРИВОЛАК

Војник на АРМ починал на армискиот полигон Криволак вчера после завршување на воена вежба со боево гаѓање. Од генералштабот на АРМ го потврдија нас ...
10 / 10 НАПИСИ