Таг: германско министерство за надворешни работи

НЕПРИФАТЛИВО Е ПОРАНЕШНАТА ВЛАДЕЈАЧКА ПАРТИЈА ДА ИСПРАЌА НАСИЛНИЦИ ВО СОБРАНИЕТО, ПОРАКА ОД ОФИЦИЈАЛЕН БЕРЛИН

НЕПРИФАТЛИВО Е ПОРАНЕШНАТА ВЛАДЕЈАЧКА ПАРТИЈА ДА ИСПРАЌА НАСИЛНИЦИ ВО СОБРАНИЕТО, ПОРАКА ОД ОФИЦИЈАЛЕН БЕРЛИН

Министерството за надворешни работи на Германија денеска претпладне го повикало на разговор македонскиот амбасадор во Берлин и му упатило остра порака ...
НЕ Е ПРИФАТЛИВО ПРИВРЗАНИЦИ НА ВМРО-ДПМНЕ ДА УДИРААТ ПРАТЕНИЦИ, ПОРАЧА ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ ГАБРИЕЛ

НЕ Е ПРИФАТЛИВО ПРИВРЗАНИЦИ НА ВМРО-ДПМНЕ ДА УДИРААТ ПРАТЕНИЦИ, ПОРАЧА ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ ГАБРИЕЛ

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел вели дека не е прифатливо ВМРО-ДПМНЕ да одбива да се формира влада по демократските избори и ...
И ГЕРМАНИЈА НАЈОСТРО ГО ОСУДИ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО ВО СКОПЈЕ

И ГЕРМАНИЈА НАЈОСТРО ГО ОСУДИ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО ВО СКОПЈЕ

Германија најостро го осуди нападот на Собранието во Скопје во кој беа повредени неколкумина пратеници, вклучувајќи ги лидерите на СДСМ Зоран Заев и н ...
3 / 3 НАПИСИ