Таг: Гевгелија

1 2 3 8 10 / 77 НАПИСИ
18-ГОДИШНАТА ТРУДНИЦА ОД ГЕВГЕЛИЈА КОЈА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИМАЛА НИЗА ТЕШКИ КОМОРБИДИТЕТИ

18-ГОДИШНАТА ТРУДНИЦА ОД ГЕВГЕЛИЈА КОЈА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИМАЛА НИЗА ТЕШКИ КОМОРБИДИТЕТИ

18-годишната девојка од Гевгелија која почина од компликации поврзани со ковид-19 е најмладата жртва денеска. Таа била бремена во седми месец и имала ...
ПРИЛЕП И ГЕВГЕЛИЈА СО ОКОЛНИТЕ МЕСТА ДОБИЈА НОВИ КОМИСИИ ЗА ТУЃА НЕГА

ПРИЛЕП И ГЕВГЕЛИЈА СО ОКОЛНИТЕ МЕСТА ДОБИЈА НОВИ КОМИСИИ ЗА ТУЃА НЕГА

Граѓаните на Прилеп и Гевгелија и нивните региони за првпат добија нови Комисии за туѓа нега или поконкретно Комисија за издавање на конзилијарно мисл ...
ПОЖАР КАЈ ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БОГОРОДИЦА, ГОРИ ШУМАТА КАЈ КАРАУЛАТА НА АРМ

ПОЖАР КАЈ ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БОГОРОДИЦА, ГОРИ ШУМАТА КАЈ КАРАУЛАТА НА АРМ

Голем пожар гори кај граничниот премин Богородица на границата со Грција, близу хотелот „Фламинго“, каде гори борова шума кај граничната караула на АР ...
ИНФЕКЦИЈАТА КАЈ ДЕЦАТА ОД ГЕВГЕЛИЈА Е РЕЗУЛТАТ НА ЗАСПАНИОТ ИМУНОЛОШКИ СИСТЕМ ПОРАДИ РЕСТРИКЦИИТЕ, ВЕЛИ Д-Р СОФИЈАНОВА

ИНФЕКЦИЈАТА КАЈ ДЕЦАТА ОД ГЕВГЕЛИЈА Е РЕЗУЛТАТ НА ЗАСПАНИОТ ИМУНОЛОШКИ СИСТЕМ ПОРАДИ РЕСТРИКЦИИТЕ, ВЕЛИ Д-Р СОФИЈАНОВА

Инфекцијата на дишните патишта што се појави кај децата во Гевгелија според нашите сознанија е резултат на заспаниот имунолошки систем, кој со раздвиж ...
ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ, 50 ДЕЦА ВО ГЕВГЕЛИЈА СО ИНФЕКЦИИ НА ДИШНИТЕ ПАТИШТА, НЕ СЕ КОВИД ПОЗИТИВНИ

ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ, 50 ДЕЦА ВО ГЕВГЕЛИЈА СО ИНФЕКЦИИ НА ДИШНИТЕ ПАТИШТА, НЕ СЕ КОВИД ПОЗИТИВНИ

За еден месец, во Гевгелиската болница регистрирани се 50 деца кои се згрижени на Детското одделение со сиптоми на грип иако не е сезона, или пак се л ...
ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ БАРИКАДИ ВО ГЕВГЕЛИЈА ЗА ДА НЕМА УВОЗ И ПРЕРАБОТКА НА ОТПАД

ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ БАРИКАДИ ВО ГЕВГЕЛИЈА ЗА ДА НЕМА УВОЗ И ПРЕРАБОТКА НА ОТПАД

Еко активисти со предупредувачки барикади ги анимираа гевгеличани дека се спремаат измени на Законот за отпад, а Гевгелија се планира како локација за ...
СЕ ЗАТВОРИ МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ГЕВГЕЛИЈА ОТИ НЕМА НОВИ БОЛНИ

СЕ ЗАТВОРИ МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ГЕВГЕЛИЈА ОТИ НЕМА НОВИ БОЛНИ

Модуларната ковид болница во Гевгелија, која почна да работи на почетокот на оваа година, од вчера е затворена откако последниве денови не се регистри ...
ЕПИДЕМИОЛОГОТ ОЛУМЧЕВ ГИ МОЛИ НА КОЛЕНА МЛАДИТЕ ГЕВГЕЛИЧАНИ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ, ВЕЛИ ДЕКА СИТУАЦИЈАТА СО БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС Е ТЕШКА

ЕПИДЕМИОЛОГОТ ОЛУМЧЕВ ГИ МОЛИ НА КОЛЕНА МЛАДИТЕ ГЕВГЕЛИЧАНИ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ, ВЕЛИ ДЕКА СИТУАЦИЈАТА СО БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС Е ТЕШКА

Епидемиологот Сашо Олумчев од гевгелискиот Центар за јавно здравје апелираше и ги замоли младите од оваа општина да носат маски и да не се групираат, ...
ПО ЕКО-ПЕТИЦИЈАТА, ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА БАРА ПОНИШТУВАЊЕ НА ДОЗВОЛА ЗА ТРЕТМАН НА ОТПАД ВО ГРАДОТ ИЗДАДЕНА ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА

ПО ЕКО-ПЕТИЦИЈАТА, ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА БАРА ПОНИШТУВАЊЕ НА ДОЗВОЛА ЗА ТРЕТМАН НА ОТПАД ВО ГРАДОТ ИЗДАДЕНА ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА

Општина Гевгелија бара од Министерството за животна средина да ја поништи издадената дозвола за складирање и третман на отпад на фирмата „Г&O васт ...
ГЕВГЕЛИСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО НЕ МОЖЕ ДА УТВРДИ ДАЛИ ЖРТВАТА Е МАЛОЛЕТНА НА ИНТИМНАТА СНИМКА ШТО СЕ СПОДЕЛУВА, А НЕМА НАЛОГ ЗА ПРЕТРЕС НА ТЕЛЕФОНОТ И КОМПЈУТЕРОТ НА ПРИЈАВЕНИОТ

ГЕВГЕЛИСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО НЕ МОЖЕ ДА УТВРДИ ДАЛИ ЖРТВАТА Е МАЛОЛЕТНА НА ИНТИМНАТА СНИМКА ШТО СЕ СПОДЕЛУВА, А НЕМА НАЛОГ ЗА ПРЕТРЕС НА ТЕЛЕФОНОТ И КОМПЈУТЕРОТ НА ПРИЈАВЕНИОТ

За случајот со двете девојки од Гевгелија, чии фотографии и видео беа споделени од нивниот поранешен партнер, во САКАМДАКАЖАМ.МК се огласи Јавното обв ...
1 2 3 8 10 / 77 НАПИСИ