Таг: глад

ЕВЕ ГО ПЛАНОТ КАКО СО 6,6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ДА СЕ НАХРАНАТ ГЛАДНИТЕ ВО СВЕТОТ, МУ ОДГОВОРИЈА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ НА МАСК

ЕВЕ ГО ПЛАНОТ КАКО СО 6,6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ДА СЕ НАХРАНАТ ГЛАДНИТЕ ВО СВЕТОТ, МУ ОДГОВОРИЈА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ НА МАСК

Директорот на Светскиот фонд за храна на Обединетите нации, Дејвид Бизли, претстави план како 6,6 милијарди долари би можеле да се потрошат за борба п ...
ЌЕ ЈА ПРОДАДАМ „ТЕСЛА“ АКО МИ ДОКАЖАТ ДЕКА МОИТЕ МИЛИЈАРДИ МОЖАТ ДА ГО РЕШАТ ПРОБЛЕМОТ СО ГЛАД ВО СВЕТОТ, ВЕЛИ МАСК

ЌЕ ЈА ПРОДАДАМ „ТЕСЛА“ АКО МИ ДОКАЖАТ ДЕКА МОИТЕ МИЛИЈАРДИ МОЖАТ ДА ГО РЕШАТ ПРОБЛЕМОТ СО ГЛАД ВО СВЕТОТ, ВЕЛИ МАСК

Илон Маск ги предизвика Обединетите нации да му приложат доказ за нивните тврдења дека само мал процент од неговото богатство може да го реши проблемо ...
РЕДИЦИ ЗА БЕСПЛАТЕН ОБРОК ПРЕД „МАЈКА ТЕРЕЗА“ ВО СКОПЈЕ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ХРАНАТА

РЕДИЦИ ЗА БЕСПЛАТЕН ОБРОК ПРЕД „МАЈКА ТЕРЕЗА“ ВО СКОПЈЕ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ХРАНАТА

Стотина луѓе денеска чекаа во ред пред музејот на Мајка Тереза во Скопје за бесплатен топол оброк кој го делеа хуманитарни организации. Акцијата беше ...
КИМ ЏОНГ-УН ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ СООЧУВА СО ИСТОРИСКИ ГЛАД И КРИЗА

КИМ ЏОНГ-УН ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ СООЧУВА СО ИСТОРИСКИ ГЛАД И КРИЗА

Ким Џонг-ун ги предупреди Севернокорејците да се подготват за тешка криза, што следува откако групи за човекови права кажаа дека земјата се соочува со ...
ОГРАБЕНА И ФРЛЕНА ВО ВАРДАР КУТИЈАТА ЗА ДОНАЦИИ ЗА ХРАНА ВО ВЕЛЕС

ОГРАБЕНА И ФРЛЕНА ВО ВАРДАР КУТИЈАТА ЗА ДОНАЦИИ ЗА ХРАНА ВО ВЕЛЕС

Кутијата за донации, со која граѓаните оставаа пари за хуманитарна помош во храна од Велес, вчера биле украдена од пред гостилницата „Боем“, а денес е ...
ОБВИНИТЕЛКАТА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ГО СОВЕТУВАШЕ МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ДА ЈАДЕ ВО ПРИТВОР И ДА НЕ СИ ГО УНИШТУВА ЖИВОТОТ

ОБВИНИТЕЛКАТА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ГО СОВЕТУВАШЕ МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ДА ЈАДЕ ВО ПРИТВОР И ДА НЕ СИ ГО УНИШТУВА ЖИВОТОТ

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова во редовна комуникација обвинител – притворено лице, на Миле Јанакиески по завршувањето на судскиот процес „Траект ...
110 СОМАЛИЈЦИ УМРЕЛЕ ОД ГЛАД ВО ПОСЛЕДНИТЕ 48 ЧАСА

110 СОМАЛИЈЦИ УМРЕЛЕ ОД ГЛАД ВО ПОСЛЕДНИТЕ 48 ЧАСА

Сомалискиот премиер Хасан Али Хаире вели дека 110 луѓе умреле од глад во еден регион во неговата земја во последните 48 часа како последица на голема ...
ПОМОШ ВО ХРАНА ЗА СТОТИНА ДОМАЌИНСТВА ШТО ГЛАДУВААТ ВО СТРУМИЦА

ПОМОШ ВО ХРАНА ЗА СТОТИНА ДОМАЌИНСТВА ШТО ГЛАДУВААТ ВО СТРУМИЦА

Стотина домакинства од Струмица кои секојдневно се соочуваат со глад и сиромаштија добија пакети со прехрамбени производи по повод Меѓународниот ден н ...
8 / 8 НАПИСИ